Aktuálně: 4 584 inzerátů178 035 diskuzních příspěvků17 800 uživatelů

Krmení koně statkovými krmivy

Verun
Verun (748 příspěvků) 18.10.2023, 19:19:50 xxx.xxx.220.12

Asi tak… Já teď hodně bádám na kopytech na FB a  tráva/vojtěška je na takových stránkách sprosté slovo😲….  samozřejmě že to neplatí s tou vojtěškou napříč koňmi, je to nějaký nový poznatek ohledně koní lehce krmitelných, co se přichvátí, jen se na trávu podívají , mají v anamneze už prodělanou laminitidu a koně s prokázanými metabolickými problémy(oni ti blahobytní koně určitě nějakou tu “poruchu” mají) ….ta zvýšená hladina inzulínu je příčina. Prostě koník musí pracovat, když chce papat. 

mám blahobytnou kobylu, no já to tak strašné nevidím, takže do kyblíku 3 plecháčky NE klasik a plecháč gran. vojtěšky a hrst vojtěškové řezanky,+ lněné, aby tam něco měla a ráno nebuzerovala, že už chce ven…no ale pak čtete todle a jste zase v prdeli s vědou o krmení. Dohromady se spaseným výběhem jí vidím , že skoro olizuje cukřenku… vojtěšky je dohromady prd, snad do pul kila. Ale když už se jeden snaží a nedává oves, co je v ceně ustájení a kupuje “chujoviny” a ve finále mu do toho výzkum hodí vidle. 🤔

Vím, že můžu vojtěšku nahradit gran. senem. ale to mi kobyla nežere Lučenku, a  jinak je to cenový nesmysl. Ještě jsem viděla bojínkovou řezanku od “mechtlichtu”,😇 to by možná prošlo, chtěla jsem objem s benefitem a teď nevím

Ještě k té kobylí řítní vodě(kotwasser) i po vysazení lněn. výlisků se to tak dokonale neupravilo, i když to bylo lepší, ve stáji se vyskytli okolnosti k zamyšlení, a tak jsem začátkem října 5 dní po sobě odčervila Panacurem a je to zase lepší a lepší, snad se toho do zimy zbavíme🙏.

Verun
Verun (748 příspěvků) 18.10.2023, 21:20:24 xxx.xxx.220.12

Ještě takhle, je to jen studie o tom, jak vojtěška, jako bílkovinné krmivo  zvyšuje hladinu inzulinu, což se spíše traduje o obilninách…porovnává se s jinou bílkovinovou směsí.  


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.