Aktuálně: 4 950 inzerátů174 085 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Hračky a výbavička pro štěňata

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 19.10.2023, 10:04:27 xxx.xxx.213.168

Zdravím vespolek 🙂 

do příštího jara/léta je sice ještě dlouhá doba, ale už teď sháním info a sem tam už i něco koupím, ať to potom nesháním vše naráz 😀…

Určitě máte nějaké tipy na odolné a vhodné hračky pro štěňátka, budu ráda, když mi napíšete s čím jste byli, nebo naopak nebyli spokojení. I například v období přezubování. 

Když jsme chvíli dělala ve zverimexu, spousta hraček mi přišla docela nekvalitní a kolikrát i nebezpečná…Další zase jako předražené srandy, kde se platí za značku…otázka je, jestli je potom výdrž u takových hraček opravdu o dost větší než u těch “za pár korun”. Mám vyhlídnuté nějaké blbinky z “piskacipotvurky”.

Mám zkušenosti s kočkama a ty si nejraději hrají se zmuchlanou papírovou kuličkou, víčkem z petky, nebo gumičkou do vlasů… 😀

Případně tedy i na jiné “štěněcí” vybavení, co se hodí a prvomajitele psa by to třeba ani nenapadlo. 

Zatím mám už doma stopovačku (hexabiothane), pamlskovník a lízací podložku na ňaminy😀…pelíšky a tak koupím až před odběrem, jinak si je přivlastní kočky (mám v merku vetbedku a pelech, co tu doporučovala ve vlákně Thielli - nevím teď název firmy).

Díky moc za tipy…já jsem typ člověka, co koupí každou roztomilou blbost a přítel mě vždycky musí ze zverimexu tahat, abych kočkám nekoupila další krám, kterého si nikdo doma nevšimne 😀.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.10.2023, 10:34:38 xxx.xxx.226.6

Stará mikina na který udělám uzel a můžeme se malým dravcem přetahovat. nestojí ani ň.

Ono bude taky záležet na jedinci. Můj Rumíček je profesůrek, který, kdyby nebylo Taliprdnice, má dodnes všechny svoje měkkoučký plyšáčky, které dostal jako štěně. Tyranosaurs flekatej - tomu odolal pouze černý kong - u štěněte člověk nemusí mít až tak tuhle tvrdou variantu, nicméně kong mi přijde jako dobrá a bezpečná hračka a zábava.

taky odolný ale měkkoučký létající talíř se mi osvědčil. A balonky  - zase podle jedince. U Rumíčka žužlopichlobalonky   https://hracky-pro-psy.heureka.cz/zolux-tpr-pop-micek-s-vystupky-13-cm/#prehled/

U Taliprdnice mě zachraňuje zn. chuck it - tam je všechno hodně odolné.

Taky pešíček - měkkoučkej malej, kde se dá přetahovat. 

a pochopitelně!!! KRYSA Z IKEI 😀

sutrik
sutrik (311 příspěvků) 19.10.2023, 10:49:32 xxx.xxx.161.25

Jen k pelíšku – koupila jsem dva neobyčejnější, protože jsem čekala, že padnou za vlast. Ano, vytahování výplně byla super zábava 🙂 Až tak v 10 měsících věku trhače jsem koupila “trvalý” (haha, je to v plánu) pelech.

assil
assil (1491 příspěvků) 19.10.2023, 10:54:34 xxx.xxx.206.172

No moje zkušenost, že malé štěně čerstvě přinesené domu velmi oceňuje plyšáky, u nás jely i takové ty cíleně šustící, ale to je na chvíli a pak už jen cokoliv, co nerozkouše.

On každý pes preferuje něco jiného, takže ono to chce mít doma jen základ a pak už jen dokupovat podle zájmu.

Jen doporučuju nezapomenout na velikost štěněte a kupovat správneou velikost  hraček.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 19.10.2023, 10:55:32 xxx.xxx.65.248

Po mnoha a mnoha tisícikorunách vyhozených za “blbé” hračky u nás vede:

 - puller https://www.puller.cz/puller/

- becco míček (je krásně měkký, my máme modré, malé, holky je dobře vidí a baví je je chvíli “žvýkat” než ho pustí k dalšímu aportu https://www.spokojenypes.cz/becoball-eco-micek-pro-psy-modry-vel-s/?utm_campaign=zbozi_srovnavac&utm_id=zbozi_srovnavac&utm_medium=srovnavac&utm_source=zbozi&utm_term=95045

- “kulatí” plyšáci (všechny matky kolem okradly své vlastní děti doma a přinesly mi sadu Angry Birds (tykovéhle: https://www.mimibazar.cz/inzerat/101244683/billa-plysaci-angry-birds

- a pak ještě mají rády, když jim dám dobroty do lahve s dírami a ony ji kutálí a vysypávají. Použila jsem tuto z Decathlon, je pevná, nahřátým nožem jsem vyřízla otvory, pak jemným smirkem zabrousila. https://www.decathlon.cz/p/turisticka-plastova-sroubovaci-lahev-ecozen-mh-100-0-8-l/_/R-p-345404?mc=8797897&gclid=EAIaIQobChMI9bLI9NqBggMV4vqUCR10RA4FEAQYASABEgI-5_D_BwE

Oblíbenou a všude dostupnou hračku - větev nedovolujeme od doby, kdy si o ní černá roztrhla hrtan.

Úplně nejraději však mají honit mě a štípat za spoďáry. Odkaz na spoďáry vám nepřidávám, nevím, jakou značku preferujete. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 19.10.2023, 10:56:18 xxx.xxx.119.6

Krysu z Ikey doporučuje 13  z 10 psů😁.

  U nás se nějaký větší investice nevyplatily. Nejvíc vedly kuličky z novin, obyč. jablíčko, ponožky, vycpaný rukavice, plyšáci ze sekáče. Super věc jsou všelijaký krabice a krabičky. Jo třísky vedly taky a vystřídaly je kosti. Takový ty věci jako balónky, pešky, uzly, frisbee, kongy atd. jsem podarovala. Lízací podložka teda dobrý, to jako jo. Naše štěně bylo tedy velmi chudé😁.

 Dneska není problém něco objednat, vyběhnout do zveráku…jela bych podle štěněčí osobnosti. A chňapky vlastně.

Aale je to můj postoj.

Na spaní měl matračku  z Ikey, skončil v posteli…

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 19.10.2023, 11:11:38 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 19.10.2023, 10:56:18

Takhle, nadšení a nervozitu, co by mělo být a tohle má být super a mám to brát…naprosto chápu. Třeba já to zažívám na starý psí kolena.

Úplně nejvíc prospěšný je podle mě (je to nevyžádaná rada, vím) mít schovaný peníze/nebo pojištění pro případ průšvihu.

Když to vezmu podle nás, tomu psisku stačilo fakt málo a na jednu stranu bylo fajn, vymýšlet co za blbost se osvědčí. Ale za veterinu ty prachy pěkně lítaj. Omlouvám se.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.10.2023, 11:15:40 xxx.xxx.226.6

Anooo, plyšáci ze sekáče a konfiskace všeho plyšového v rodině a přilehlým okolí. Jsou návštěvy , které k nám bez plyšáků už ani nejezdí. A anooo, angrybirdi - to je výbornej matroš a primitivovi flekatýmu vydrží nejdýl. je to kulatý, nemá to ručičky a nožičky, který by se urvaly, připomíná to míč a tak se s tím pádí zběsile zahradou přes příkop. Papírové krabice a krabičky, ruličky od toaleťáku a papírových utěrek jsou taky favorité - dodnes. Třeba u Bubinky mají velký úspěch doposud nejen jako cupovadlo při mém odchodu, ale i jako vítací předmět. když jí při vítání nabídnu ruličku je ščastlivá, že má s čím rejdit, jako ostatní s hračkama. Nějak se těch hraček při vítání ostýchá - to je Rumoušovo dílo teda a za to bych ho přetrhla.

Krysu z Ikey doporučuje 13 z 10 psů

😀 😀 😀  výborný!

řekněte mi někdo, čím to je, že je ta krysa tak oblíbená?

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 19.10.2023, 11:39:59 xxx.xxx.119.6

řekněte mi někdo, čím to je, že je ta krysa tak oblíbená?

Taky netuším, hlavně je zajímavý, že náš pes je cupátor, proto ty sekáčový věci.

 Ale ty krysy, ty si střádá, vždycky záhadně zmizely a po čase jsem zjistila, že si je schovává (asi konzervuje) v písku. A jsou to jediný hračky, který na nerozcupuje, teda časem nějaká nemá čumec, nožku, ale pořád jsou…některý už humusácký.

 Brali jsme v Ikee i myšky, z těch bývá taky nadšen, ale i ty vykuchá. Krysa je holt kámoš❤.

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 19.10.2023, 11:50:06 xxx.xxx.213.168

Ajooo, díky! na krysu z ikei bych málem zapomněla 😀 .Hned jak tam někdo z okolí pojede, pověřím ho úkolem!

Pojistit pejska máme v plánu, stejně tak mít i rezervu na veta, ale tu už mám i pro kočky, jen ji trochu navýším. 

Thielli: Díky moc! a klacků se teda bojím. Dřív jsme házely s kamarádkou klacíky furt a nikdy se nic nestalo, ale viděla jsem pár odstrašujících příspěvků na FB, kde to nedopadlo dobře…takže házet raději jen vhodné hračky. 

Já chci mít právě do začátku nějaký základ různých hraček z různých materiálů a potom dokupovat dle potřeby a jezdit po zoo prodejnách i se štěníkem, ať si vybere 😀  a v rámci socializace a tak…Když ho něco nebude zajímat, tak to podaruju dál, spíš hledám inspiraci co tak nějak obsáhnout v tom základu. 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.10.2023, 11:57:44 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 19.10.2023, 11:39:59

Ale ty krysy, ty si střádá,

😀 😀 : 😀 Hííílféééééééééééééé!!!

Obrázek
Ronja s motejlem (neregistrovaný) 19.10.2023, 12:03:15 xxx.xxx.119.6

Tak mě ještě napadaj nějaký sušeniny (pro začátek asi dietnější) a třeba víc druhů, ať si i sám prcek může - třeba z krabice, vybírat.

Teď jsem brala v Jysku koupelnovou předložku s vysokým vlasem - super čuchací kobereček a za stovku!!😁

Nevím, co máte za podlahy, my měli při rekonstrukci všude beton, tak jsem posbírala blbosti - kus lina, kus koberce, smirkovej papír a z toho byl nácvik povrchů.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.10.2023, 12:08:34 xxx.xxx.226.6

Na nácvik povrchů se taky hodí pet flašky a vůbec umělá hmota nacpaná do odpadkového pytle -ve vrstvě po které může štěndo jít. Plus naskládaný jehličnatý větve.

Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 19.10.2023, 12:10:44 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 19.10.2023, 10:55:32

Tak joo… krysu z Ikey nemáme a asi jí teda potřebujeme.

Naše Malina je ničitel, každou pískací hračku potřebuje zabít a vyoperovat pískátko. Nejvíc vydrží hračky z tvrdšího plastu jako se třeba dělá z toho puller, má ráda tenisáky a dost vydrží uzle z materiálu jako je lano, ale s Malinou se přetahovaná hrát nedá, vždycky se snaží ulovit ruku, co drží hračku.

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 19.10.2023, 12:11:55 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 19.10.2023, 12:03:15

No v obýváku máme koberec na terasy, takže už 3 roky vydržel i naše kočky (dobře se to udržuje (kam jinam hodit chlupy, než na koberec😀) a nepárají z toho nitě).

Jinak je všude buď dlažba nebo jakási plovoučka v imitaci dřeva. To budem shánět nějaké kusové lino a takové ty puzzle z eva pěny na cvičení nebo pro děti, aby to štěníkovi nesmíkalo, s tím, že počítáme že se to pak nejspíš vyhodí. 

Jinak ten lepší pelech (https://www.peliskypropsy.com/) už jsem našla odkaz 😀 jsem chtěla koupit ke stolu do práce. Tam snad nebude mít prostor to zdemolovat 😀 .

Heleďte u těch sušených pamlsků vlastně vůbec nemám tušení od kdy to štěně může. Koukala jsem na Marp sušeniny…třeba ucho a tak mi přišlo strašně mastný.

Stejně tak větší syrové kosti na okus? Můžu nabízet od kdy? Předpokládám že první týden bych s ničím moc experimentovat neměla a přidávat tyhle věci fakt pomalinku a postupně…

A co parůžky a takové to olivové/kávové dřevo?
Parůžky si teda myslím, že jsou pro štěndo moc tvrdé a nejeden i dospělý pes si na tom ulomil zub…

čuchací kobereček mám v plánu vyrobit vlastní. Budu mít doma zbytkovou vlnu v několika barvách, tak to zkusím. 

assil
assil (1491 příspěvků) 19.10.2023, 12:12:47 xxx.xxx.206.172

Jako u nás mega oblíbený pískací had, až do teď máme už třetího,. ale pro pidi psy to není

https://www.zoohit.cz/shop/psi/hracky_sportovni_potreby/plysove_hracky/471662

chrochtací prase, to dokonce přežívá už léta

https://www.zoohit.cz/shop/psi/hracky_sportovni_potreby/piskaci/latex_a_vinyl/147109

a pak jsme měli takovou jako plastovou tyčku na přetahování, z měkkého plastu a když se to ohnulo, tak to poměrně dost pískalo, ale vůbec už to nemůžu najít, možná jsem to koupila někde ve zveráči

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.10.2023, 12:12:47 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 19.10.2023, 12:10:44

jestli je to v tom smyslu, že po hračce překusuje až k ruce, tak na to se mi vždycky osvědčilo jít tomu naproti -tedy já jsem byla kdo rukou “překusoval” po hračce až k mordě psa /no někdy to bolí/, až dosáhnu toho, že to pes nedělá.

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 19.10.2023, 12:14:57 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 19.10.2023, 12:08:34

Ty jo, no vidíte. Náš kocour se třeba bojí odpadkového pytle do koše…nedokázala jsem mu vysvětlit že ho to nesežere 😀 …

teda jako položené na zemi je to ok, sice to obejde, ale neběží se hned schovat…ale jakmile ho potřebuju natřást před vložením do koše, tak zlatej vysavač, na ten jen blbě čumí a pak se s náma chvíli nebaví…

jehličnaté větve by mě vůbec nenapadly 😀

Jste tu fakt skvělý! 👍

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 19.10.2023, 12:16:21 xxx.xxx.119.6

Trochu jsem tomu pomohla, ale vypadá to nějak takhle. A podle těch děr, co tam tvoří, už jsem na to přišla. On hnízdí, vysedává krysy.

A Tenurri, pardon, už končím s plevelením a užívejte si příchod prcka🙂

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.