Aktuálně: 4 801 inzerátů175 499 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Podávanie ČAJU slepicím? !

L-Kv
L-Kv (36 příspěvků) 05.11.2023, 19:53:19 xxx.xxx.11.241

Stretli ste sa s podávaním čaju slepicím namiesto vody? Ľahký výluh v jesených mesiacoch vraj pomáha s imunitou / dýchaním a slépice sú živšie a mají “lepší trus” :- ) . Skúsil som to a fakt neco na tom bude - dával som im čaj zo šalvie/ materina dúška  - 1 den v týždni vo voliere . Nebolo to hned ale asi tak za 2 dni som si všimol že su nejaké “normálnejšie” a “to” co po nich zostavalo v kuríne vyzeralo konzistentnejšie a bílou čepičkou : - ) Proste jak má být.  Samozrejme nie čaj o 5, ale ráno než vyjdou z kurína už je čeká mírne telý čajíček(NO SUGAR -NO CITRUS )  🙂 

Doporučujem

Jožin (neregistrovaný) 05.11.2023, 20:00:39 xxx.xxx.223.255

já se setkal pouze u malých kuřat, podával jsem na doporučení zkušených hořký černý čaj, působí proti průjmům. Dospělým jsem nikdy nedával tak jsem zvědavej na další názory.

Anonymní (neregistrovaný) 06.11.2023, 18:29:25 xxx.xxx.19.87

Bylinkový výluh jim občas dám. Z hlediska zdraví se nejvíc hod oregano, tymián nebo levanduli. Každá má něco do sebe. Oregano - posílení uminuty a prevence. Tymián dobrý na dýchací cesty a levandule - zklidňující účinky a repelent proti parazitům.

Dobrá s blahodárnými účinky je ještě máta k tomu jsem se ještě nedostala.

Anonymní (neregistrovaný) 06.11.2023, 19:31:02 xxx.xxx.11.241
Anonymní:

Bylinkový výluh jim občas dám. Z hlediska zdraví se nejvíc hod oregano, tymián nebo levanduli. Každá má něco do sebe. Oregano - posílení uminuty a prevence. Tymián dobrý na dýchací cesty a levandule - zklidňující účinky a repelent proti parazitům.

Dobrá s blahodárnými účinky je ještě máta k tomu jsem se ještě nedostala.


Dakujem za reakciu - takéto skúsenosti su na urovni relevantnej rady ktorá chovatele obohatí ! 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.