Aktuálně: 4 588 inzerátů178 048 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Stáj

kometa
kometa (4408 příspěvků) 10.11.2023, 13:00:19 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Díky holky. Jo jo Verun to je první co mě napadlo, že ta zahradnická geoška by se musela rychle rozcupovat, proto mě to zarazilo.

efe: piliny nebo hobliny já nerozlišuji pro mě je to stejny ale vím že ve skutečnosti není. Nevím proč ale ty umělé kousky na mě působí nějak divně, chemicky ale to neřešte to je problém u mě.


Hele, já taky říkala, že umělé kytky mi nesmí do baráku. Ale do truhlíků ven, jako součást výzdoby,  jsou fajn, protože když mi je vichr odfoukne, tak je zase na zemi seberu, zapíchám zpátky a je to. Živé kytky to většinou nepřežily.

Geoška je opravdu fajn, žádná extra chemie v tom není.

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 10.11.2023, 13:02:47 xxx.xxx.198.226

Já nesnáším umělé kytky, strašně moc, ze srdce. 

Ale koupila jsem jich už pěkných pár na zdobení překážek. Protože kytky v truhlíku jsou fajn, dokud kvetou. A já zase nejsem zahradnictví, abych měla tisíc truhlíků a v každém jindy kvetoucí kytku. Taky to neumím namíchat tak, aby mi to kvetlo celou sezonu (možná příští rok zadám zakázku místnímu zahradnictví a budu mít klid). No, ty umělé kytky se prostě zapíchají do pár větví ze stromu nebo do trsu trávy a hned je paráda na světě. A jsou nezničitelné.

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 10.11.2023, 13:03:42 xxx.xxx.198.226

Nevýhoda geošky v písku je, že pak je ten povrch jízdárny nebezpečný odpad. Musíte zaplatit pěkných pár tisíc za likvidaci (rozuměj uložení na skládce). Zatímco písek s pilinami prostě necháte zarůst.

Tákže já osobně bych šla jedině do pilin. Taky proto, že jsme na cizím pozemku, a prostě to nemůžeme zavézt něčím, co bychom pak museli takovýmhle způsobem sanovat.

Quash
Quash (273 příspěvků) 11.11.2023, 05:36:28 xxx.xxx.79.246

Udělat dobře jízdárnu je kumšt. Spousta lidí to vychytává za pochodu, někdy ty výsledky pro pohybový aparát koní nejsou moc optimální, i když se do jízdárny investuje dost peněz. 
Chce to nastudovat a popřemýšlet. 

Stavební netkaná polypropylenová geotextilie, obvykle 200-300g/m2 se používá u trojvrstvého řešení jízdárny, jako separační vrstva mezi základní nosnou vrstvou s drenáží a nášlapovou vrstvou. Ale může se dostávat na povrch nebo ucpávat drenážní podklad. Dobré, ale zas drahé řešení jsou pro tento typ řešení jízdárny voštiny: https://www.efehorse.cz/vostina/


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.