Aktuálně: 4 943 inzerátů174 361 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Kočka na lince - jak odnaučit?

Doron
Doron (1788 příspěvků) 09.12.2023, 20:01:33 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 08.12.2023, 16:55:38

Jéžišmarjá , jak je na tom zábradlí 😱, to vidět, dostanu infarkt !

To tedy byl mazák !👍

Mně kočky tam kde se vaří opravdu vaděj, vždycky jsem to řešila pokynem "dolů "  a třepnutím utěrkou nebo jsem je prostě rukou sešoupla. A Lilinka nesmí ani na jídelní stůl. Fakt se mi hnusí představa, že se tlamkou a packama ve kterých měla před chvílí myš nebo se přehrabovala v záchůdku, hrabe v lidským jídle.

Ale jináč jsem klasicky zotročená kočičí posluha 😊 .

kometa
kometa (4199 příspěvků) 10.12.2023, 08:07:25 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 09.12.2023, 20:01:33

Jéžišmarjá , jak je na tom zábradlí 😱, to vidět, dostanu infarkt

Já si taky musela zvyknout. Utěšovala jsem se tím, že pád z druhého poschodí by kočka měla zvládnout. A že na rozdíl ode mě netrpí závratěmi a má vynikající smysl pro rovnováhu.

S postupujícím věkem naštěstí kocour velmi omezil.

Bobca
Bobca (942 příspěvků) 10.12.2023, 09:12:51 xxx.xxx.20.192

začlo to asi v 6 měsících,kdy jsem ho načapala,jak obkračuje ten deštník sem a tam..Krve by se ve mě nedořezal😲ale jsem si zvykla..Pak tam byl imrvére-jen tak seděl..Dokonce s rozběhem přes celý pokoj,se odrazil od prahu na balkon,a “přistál” na zábradlí a vybalancovat to🤭..A našla jsem fotku,kdy jsem se pro něco otočila a on mezitím vlezl za to zelí…👍

A jednu vánoční sem dám..😇🐈

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Kilian
Kilian (966 příspěvků) 10.12.2023, 09:55:30 xxx:xxx.ba59:2f4c

….ani ragdoll ani ragdollka na linku nechodí, nechodili ani u chovatelů….nalezených jakoperšanka to udělala hednou a byla rázně zhozena a tak už to alespoň v mé přítomnosti nezkouší….můžu tak mít na lince vselijaká lákadla….musím přiznat, že kočka na lince mezi jídlem nebo hrnci mi tedy příjemná opravdu není….jinak zbytek bytu je jejich…..ještě k tomu chození ve výškách, já takhle byla na mrtvici, když kdysi kočka na společné chodně ve čtvrtém patře načuhovala půlkou těla za zábradlím   ven, pod sebou čtyři patra, všude dlažba, dělá to tak už asi osm let, tak ji věřím, že nespadne ani neskici, ale poprvé to byl opravdu šok…..

Bodlinka
Bodlinka (981 příspěvků) 10.12.2023, 11:48:27 xxx.xxx.94.158

pád z druhého patra kočka spíš přežije, ale nepoškozená být nemusí. ségra takhle přišla o kočku, protože prostě ona se rozhodla, že se zdrátovanou tlamou nehodlá dále existovat. nehledě na to, že najednou máte venku, kde to kočka nezná, pobitou kočku

taky jsem znala kocoura co 2x skočil ze čtvrtého patra a  zabil se až po třetí

na tajemné schopnosti balancu koček NESPOLÉHAT, existují sítě.

Doron
Doron (1788 příspěvků) 05.01.2024, 23:14:25 xxx.xxx.162.126

Naše Lilinka už je trochu starší a po kastraci postupně přibrala, tak už se do velkých akrobatických akcí nepouští. Dřív skákala ze stromu na balkon s naopak, takové dva metry s úplným přehledem, teď počká až jí otevřu dveře.

Vychovanou ji mám naprosto výborně. NIKDY ale opravdu NIKDY by nevyskočila na linku nebo na stůl ! 

Jen si neumím úplně vysvětlit, proč jsem dneska po návratu z procházky našla na stole převrženou vázu a takové ty ozdobné trávy z kytice ožrané.. Lilinka to určitě být nemohla, spinkala v posteli jak andílek.😇

Daja
Daja (414 příspěvků) 06.01.2024, 07:46:59 xxx.xxx.237.50
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 10.12.2023, 11:48:27

Sousedům 2 krát z osmého patra vypadla kočka. Přežila, poprvé dost těžká operace a podruhé bez následků, nechápu.

Dája

Bobca
Bobca (942 příspěvků) 06.01.2024, 08:53:39 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 05.01.2024, 23:14:25

co když “andílek” je náměsíčný?😔😴😊..nebo chodí jen,když nejste doma,a pak honem hups do pelechu🤭a dělá mrtvého brouka..

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 06.01.2024, 12:41:55 xxx.xxx.63.62
Doron:

Naše Lilinka už je trochu starší a po kastraci postupně přibrala, tak už se do velkých akrobatických akcí nepouští. Dřív skákala ze stromu na balkon s naopak, takové dva metry s úplným přehledem, teď počká až jí otevřu dveře.

Vychovanou ji mám naprosto výborně. NIKDY ale opravdu NIKDY by nevyskočila na linku nebo na stůl ! 

Jen si neumím úplně vysvětlit, proč jsem dneska po návratu z procházky našla na stole převrženou vázu a takové ty ozdobné trávy z kytice ožrané.. Lilinka to určitě být nemohla, spinkala v posteli jak andílek.😇


Doron, Lilinka spinkala poté, co ji ukolébaly účinné látky z ozdobných trav té kytice…🤣

HelaS
HelaS (74 příspěvků) 10.01.2024, 21:37:28 xxx.xxx.116.228

Já bych na linku poházela příbory, bez ladu a skladu. Hodně příborů. Tedy pokud když skáče nahoru, nevidí na desku. Už se mi povedlo odradit cizí kočku od krmítka poházením dříví do kamen pod něj…Kočka šlápla, že se odrazí, ono se to zřítilo, z kočky se udělala štětka na flašky, prchla a už to nezkusila.
Vlastně díky za inspiraci! Nějak mě zatím nenapadlo to řešit u našeho domácího, výhradně vnitřního kocoura; ráno prostě umyjeme desku a neřešíme to… ale dobré to není. 
Klikr je fajn, ale tohle je něco jiného; to kočka dělá, když ví, že není viděna. Tohle je vymezení základních mantinelů, řekla bych… Možná mám, pravda, deformaci od koní; když chci už hříběti yvsvětlit, že po lidech se nechodí a titéž se fakt nekoušou, taky mu to zakážu; nechválím, že to nezkusí (ale chválím dobré chování, moment, kdy si uvědomí, že to vlastně udělat nechce, atd. atd… to jsem se do toho zamotala, uff :-)
Tak fajn. Nastraženo. Zítra napíšu, co se v noci dělo 😀 Neviňátko právě sladce spinká v krabici na mém psacím stole…

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 10.01.2024, 22:03:20 xxx.xxx.124.17

No, tak na stůl může a na linku ne? U nás kočky na stůl nemohou. Je jim nějak půl roku nebo tak. Ale byla tady ještě jejich ségra, která nepochopila vůbec nic. 158692x jsem ji sundala, nic. A taky někdy stála před linkou a koukala do dvířek a matlala tam tlapkou, ale nechtěla jídlo. Nenaučila se WC, ne spolehlivě. Pověsila se psovi na ocas. Trochu blázen. 
Ale jinak mívám kočky docela normální. 
Vyrobila bych takové lávky na zdi, poličky, ze země k tomu oknu, aby kočka nelezla po lince, ale šla z podlahy po těch lávkách. 

HelaS
HelaS (74 příspěvků) 10.01.2024, 22:11:49 xxx.xxx.116.228
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 10.01.2024, 22:03:20

Náš na stůl může, linku právě řeším. Stůl nás nepálí; děti už jsou z domu, používáme ho málokdy (což řeším dvěma ubrusy - kočičím igelitovým a pěkným návštěvně-servírovacím). Tož stůl má povolen - kouká z něj přes okno na ptáky venku,  rozvaluje se na něm, když je radiátor hned vedle moc horký, češu ho na něm a tak. Holt je jeho. Už 14 let. 
Tohle má samozřejmě každej jinak…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.