Aktuálně: 4 936 inzerátů174 273 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Kočka na lince - jak odnaučit?

Doron
Doron (1788 příspěvků) 01.12.2023, 12:42:17 xxx.xxx.14.81

Musím se vám kočičářům svěřit !

Představte si , že naše Lilinka začala chodit na lidský záchod 🙄 Teď, ve svých devíti letech ..

Nejdřív koukám, že prkénko počůrané a dneska jsem ji přistihla 😅

hmn
hmn (1024 příspěvků) 01.12.2023, 12:55:37 xxx.xxx.3.42
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 01.12.2023, 12:42:17

Bertík je fanda do splachování 😎
třeba se ke správnému použití taky časem dopracuje 😀

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 01.12.2023, 13:15:28 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 01.12.2023, 12:28:34

Samozřejmě, že to pochopí. Na úrovni “tenhle strom vochcávat můžu, ten je můj, ale támhleten už je Ferdíkův a Ferdík by mi nabil kušnu”….

Pravda!

Já  zkusím i  tu pásku. On je extra odolnej proti různým vlivům - voda mu nevadí, ta ho baví, hrajeme si na zahradě s hadicí, rád chodí v dešti, sněhu, takže nějaká pistolka ho nerozhází. Tuhle škrabal u dveří - zatím by to mohlo být jedno, ale od počátku ho dávám pryč, k jeho škrabadlu, protože příštím rokem už by tam měla být dřevěná futra. Ondynoj jsem ovšem měla plný ruce vaření, tak jsem sundala papučku a mrskla ji vedle něj. a co myslíte??????????? On je otřískanej i z tý stavby, takže jeho rozhází jediný, když přijede mix s betonem. Ale ten kuchyn už nechci 😀

eena
eena (176 příspěvků) 01.12.2023, 13:21:11 xxx.xxx.231.241

Zrzavci to asi bývate u nás nie? Toto totižto praktikuje aj náš kocúr - a neskutočne rozlišuje či je niekto v dosahu alebo nie ☺ Takže kým sme doma (a to nemusíme byť v rovnakej miestnosti) je to anjelik - keď nie sme dnu - stačí že sme na záhrade tak linku omrknúť ide - ak ho prichytím a zhúknem tak pádi preč. No ale je to proste šelma mačkovitá a tá si akosi robí po svojom. Ja som sa len proste naučila dávať z dosahu požívatiny a viac menej už na to kašlem (teda vždy ho z linky vyhodím ak je prichytený) - fakt je ale, že to u nás nie je vôbec často - lebo kocúr je viac von ako dnu a dnu sme v kuchyňo-obývačke v podstate stále keď sme doma. Ale mne osobne sa celkom pozdáva ten nápad s lepiacou páskou - to by asi mohlo zafungovať

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.12.2023, 15:28:07 xxx.xxx.15.85

Dospělé kočky mi na linku nelezou, nebo jsem je aspoň neviděla, ale Buggyra, kotě, které už snad za týden odletí do nového domova, na linku i na stůl leze, vždy si dávám, a kss, huš a podobně nereaguje, pak to po ní zopakovala i matka, ale po jednom okřiknutí už tam neleze. Já na lince běžné nechávám rozmrznout maso a kočky nic, ale nijak jsem je to neučila 

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 02.12.2023, 20:42:21 xxx.xxx.94.205

Na linku, tedy spíš okno, vyskakuje občas jen Gucci, protože ví, že je tam šáchor a hlavně se tam sušívá kozlík. Na lince můžu mít cokoliv, maso, jídlo…nikdy v životě tam nevyskočili a nehrabali do toho.  Byla bych jo ráda, kdyby si to maso, co jim tam rozmrazuju vzali a zkonzumovali sami, dneska krůtí a vypadá to, že to zase dostane kocour bezdomovec, co se u nás živí, protože ne, že ho nevzali z linky, ale ani z misky a šli na granule do garáže👎

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.12.2023, 20:44:58 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 02.12.2023, 17:58:15

Co mám psa, tak nikde nic, je to šílená popelnice, ale na linku naštěstí nevyskočí, ale u stolu máme lavici,to je horší 

hmn
hmn (1024 příspěvků) 02.12.2023, 21:13:43 xxx.xxx.3.42

a já na linku kdysi naučila všechny Mindiny potomky, protože nenažraná matka jim všechno sežrala, ale na linku nevyskočila

jó, a v obýváku zase mají misky s granulemi na stole, páč psi….

a jó, v obýváku mají krmení, páč dole v kuchyni zas ilegálové…..

těžký život…..
😀😎

Fikovnice
Fikovnice (4301 příspěvků) 02.12.2023, 23:01:31 xxx.xxx.62.213
efe:

Jak já jsem (opět) ráda, že náš Pan Bečka není kočka, ale mops - ptže jak známo, mopsle na linku, ani jiný nábytek kromě gauče, nelezou 🥰


Efe, tak to já mám asi hnedle tři mopsle, neb žádná z mých koček mi na linku neskáče!😄

Pravda, zcela výjimečně, když se třeba Prostřednímu nepozdává voda, tak skočí na linku a slídí, že by se napil ze dřezu. Ale to je fakt výjimka…

Bobca
Bobca (940 příspěvků) 08.12.2023, 12:42:10 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 01.12.2023, 13:15:28

“zrzavci”…Já žila u svého kocoura v garsonce 6x3 metry..takže jeho revír byl prostě všude..Musel u všeho asistovat…sledoval jak vařím,myju nádobí-jak sedí v odkapávači jsem dala na “houbičku”😊.Jednou jsem ho všude hledala,jestli neutekl,nespadl z balkonu..A on byl schovaný v tom hrnci..nepozorovaně vlezl dovnitř.A nemůžu najít fotku,jak jsem krájela zelí na lince(měla jsem malou,asi 70cm),jsem se pro něco otočila,a mezitím tam vlezl a byl vlepený v rohu za tím zelím..Takže nevím,jak by se to dalo zakázat,ale já se naučila radši všechno schovávat..Max mohl chodit všude..Obdivuju,že si nechal váš kocour domluvit🐈

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Aluška (neregistrovaný) 08.12.2023, 14:43:25 xxx.xxx.200.75

U nás naše kočička Máca ( už není, dožila se krásných 22 let ) chodila na linku jíst, jinak by jí psi nic nenechali. A zajímavý je, že tam chodila jen když dostala jídlo, jinak ne. Ona teda přes den byla ráda na zahradě a domů chodila spát. Až někdy kolem 20týho roku byla doma skoro pořád a ven šla jen nakouknout.

Obrázek Obrázek
Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 08.12.2023, 14:46:20 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 08.12.2023, 12:42:10

Max švadlen!!  😂

To zelí jste ho mohla nechat šlapat, to by se hodilo 😀

No jo, Mousísek byl jako malej takovej hodně vnímavej. Pak přišla kastrace a je z ně pan Neruda. Ale nedivím se mu, chápu ho. On teda má potenciál, ale nehodlá do lidí investovat 😀

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 08.12.2023, 14:48:17 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 08.12.2023, 14:43:25

No jo, to byla inteligentní kočénka, 

Mouses dostává, stejně jako psi misku se žrádlem společně na zem. A od toho jsem tam já, aby hlavě psí dámy opanovaly svoje nízký pudy. Tak jen stojej a čučej, jestli něco nezbude 😀

Aluška (neregistrovaný) 08.12.2023, 14:54:21 xxx.xxx.200.75
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 08.12.2023, 14:48:17

Dokud byla jen Mácinka a jedna jezevčice Dafinka, baštily holky z jednoho talířku 😀. Pak se psí smečka začala zvětšovat a Máca stárnout a jíst pomaleji. No a přišla týraná lidožravka, povaha hodně specifická , a přišel týranej Idorek , cvičenej u myslivce na kočky, tak bylo bezpečnější aby jedla nahoře 😀

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 08.12.2023, 15:56:16 xxx.xxx.243.249

Kočky miluji výšky..je to jejich přirozenost..a miluji teplo, teplo je také výše,než na podlaze..a koukat z okna, jak venku poletují ptáčci?😀..lepší,než televize 😄…nic jineho v tom není..moje černá kočka Sofie se mnou tráví zimu doma..je jí 13 let a je chytrá..povaluje se na oknech a na rozžhaveném radiátoru..po lince mi chodí jen v noci,to neřeším 😀..koukáme spolu na tv..tedy,ona spí 😀.. záchodek nepotřebuje, chodí ven,řekne si..postaví se ke dveřím..v noci má otevřenou sprchu na čůrání..to ee dělá venku😉.. ostatní 3 kočky bydli venku.. v zimě ve stodole nebo v teplé maštali s kozami 😀🐈🐈🐈

Obrázek Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (940 příspěvků) 08.12.2023, 16:55:38 xxx.xxx.20.192

milují výšky..to jo-a výhledy…nedá mi to,abych se nepochlubila ještě tím mým divočákem🐈..ze sloupu skočil na skříň,a tam dřímal na krabicích..

Ančovičko,ten prosebný pohled taky nemá chybu👌

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Edůza
Edůza (39 příspěvků) 08.12.2023, 17:29:53 xxx.xxx.91.73

Taky mám linku do U a jedna celá strana je u okna. Kocour chodí k oknu jako k televizi. Prostě jsem ho naučila, že na lince má jednu oblast kde je tolerován, všude jinde je vypakován a musí se klidit do jiné místnosti. Už to má spojené s povelem. Jak vidím, že by chtěl zkusit linku někde jinde, tak se ozve “padej bokem!” a on už jde způsobně skočit na svůj rožek. Ale v nepřítomnosti raději kuchyň zavíráme, ráda si dopřávám luxus nechat něco rozmrazit na lince bez dozoru. 😁

Ale já byla smířená s tím, že kocoura aspoň na prstíček pustím. Tak nějak jsem si uvědomovala, že by to byla bitva jak u Slavkova a Napoleon by tu ve finále byl někdo jiný.😅

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 08.12.2023, 17:30:22 xxx.xxx.88.134
ančovička:

Kočky miluji výšky..je to jejich přirozenost..a miluji teplo, teplo je také výše,než na podlaze..a koukat z okna, jak venku poletují ptáčci?😀..lepší,než televize 😄…nic jineho v tom není..moje černá kočka Sofie se mnou tráví zimu doma..je jí 13 let a je chytrá..povaluje se na oknech a na rozžhaveném radiátoru..po lince mi chodí jen v noci,to neřeším 😀..koukáme spolu na tv..tedy,ona spí 😀.. záchodek nepotřebuje, chodí ven,řekne si..postaví se ke dveřím..v noci má otevřenou sprchu na čůrání..to ee dělá venku😉.. ostatní 3 kočky bydli venku.. v zimě ve stodole nebo v teplé maštali s kozami 😀🐈🐈🐈

Obrázek Obrázek Obrázek

Škrabkání na okno - to je super😉 to uměla perfektně Gucci I. Z této generace to umí Viktorek, ale nejde mu to tak perfektně, jak první Gucci. No jo chlap😉 Se zbytkem Ančovičko musím oponovat, naše šlechtěnky se zásadně drží při zemi. Po ničem nešplhají, nikde ve výškách neleží. Maximum je linka v pracovně, kam dostával Viktorek jídlo jako kotě kvůli psu a tak to i zůstalo, i když pes už není. A lehají většinou po podlaze, protože máme podlahové topení🙂No většinou leží na parketách, pod kterýma právě není…je jim doma horko. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.