Aktuálně: 4 833 inzerátů175 369 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

Venčení v mrazech

Anonymní (neregistrovaný) 03.12.2023, 08:54:41 xxx.xxx.31.102

Dnes u nás v podhůří -8 Celsia a zítra má být -15 stupňů. Jsem zvyklá každé ráno před prací udělat menší okruh aby se naše dvě basetí holky vyvenčily. Ale už dneska se pěkně klepaly a bude hůř. Omezujete nějak venčení nebo přistupujete k oblečkům kterým jsem se chtěla vždycky vyhnout 😔 nebo máte jiný způsob? Napište mi vaše rady. Děkuji, Locka 

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 03.12.2023, 09:00:59 xxx:xxx.7c34:95a5

v takovém mrazu psa už dneska oblékám (taky jsem dlouho odolávala, první dvě dogy chodily celý život “nahaté”. Můžete improvizovat - i kdybyste měla kolem trupů ovázat dlouhé šály… přeci jen je to pro bytové psy zvyklé na teplo velký skok. 

Ale v takovém mrazu jim budou asi po chvíli mrznout i packy (projeví se náhlou chůzí po třech… a nohy se střídají). Pomůže promasírovat a trošku zahřát tlapátka… a hlavně to nepřehánět. Holt bude pár dní kratší procházení… 

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 03.12.2023, 11:25:38 xxx.xxx.242.84

Já už se neřídím tím, co je mi “blbé” z lidského pohledu. Když mi psi dají najevo, že je jim zima, že jsou promočení na kost a klepou se, že je jim vedro… jednám podle nich. Ve třicetistupňových vedrech je také nevláčím po slunci a tak, když je jim zima, hodím jim přes záda deku nebo pláštěnku. Jsou to psi, kteří žijí v bytě a nemohu je srovnat s pastevcem, který pomalu s podzimem přestrstí a je raději venku než v domě. Jak už zde jinde psali jiní - je rozdíl mezi módním a funkčním navlékáním zvířete. 🙂 Styděla bych se dnes už jen, kdyby šly čuby ve zlatém oblečku s kožešinkou na límci. Minus patnáct venku a dvacet tři v domě. To je třicet osm stupňů rozdíl z minuty na minutu.

janaa
janaa (383 příspěvků) 03.12.2023, 20:14:59 xxx:xxx.39e4:8ed6

Baset je nízký,vždyť teď musí do toho sněhu zapadat, musí mu být zima. Oblečte je,když si o to říkají. Já naopak teď nadávám,když na honech vidím krátkosrstý ohaře klepající se zimou,protože to jsou přeci pracovní psi a oblíkat je ostuda. No, ty klepající těla a zuby vypovídají o něčem jiném

Terven
Terven (102 příspěvků) 03.12.2023, 20:33:23 xxx.xxx.110.191
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 03.12.2023, 20:14:59

Jo jo…chodím pravidelně na farmářský trhy a lidi tam běžně vodí psy. Vždycky bych vraždila, když vidím, jak popocházejí od stánku ke stánku, klábosí se známejma - čili pohyb nula nula nic, a vedle nich se klepe nahatej krátkosrsťák. 

A taková perlička - někteří lidi si myslí, že u pinčů je třes plemenným znakem 🙄. Kolikrát jsem upozorňovala, že Čikině je zima, klepe se, a oni na to, ale to je přece ratlík, ti se klepou…🙄

No jo, klepou, historicky jim prostě většinu roku je zima, protože nemají chlupy ani podkožní tuk a lidi to až na výjimky ignorujou. A tak vzniklo rčení “klepe se jak ratlík”.

janaa
janaa (383 příspěvků) 03.12.2023, 20:45:44 xxx:xxx.39e4:8ed6
Terven:

Jo jo…chodím pravidelně na farmářský trhy a lidi tam běžně vodí psy. Vždycky bych vraždila, když vidím, jak popocházejí od stánku ke stánku, klábosí se známejma - čili pohyb nula nula nic, a vedle nich se klepe nahatej krátkosrsťák. 

A taková perlička - někteří lidi si myslí, že u pinčů je třes plemenným znakem 🙄. Kolikrát jsem upozorňovala, že Čikině je zima, klepe se, a oni na to, ale to je přece ratlík, ti se klepou…🙄

No jo, klepou, historicky jim prostě většinu roku je zima, protože nemají chlupy ani podkožní tuk a lidi to až na výjimky ignorujou. A tak vzniklo rčení “klepe se jak ratlík”.


A tak tam to může být i od nervů,ne? Já co znala ratlíky,tak to vždycky bylo psycho (bez urážky) 😀 ale jasný,nemají žádnou podsadu,je logický,že je jim zima. Vidím ten rozdíl mops a buldočka, z dálky vypadají stejně,ale mops má fakt kožíšek,buldoček prd prd nic😉 naštěstí s labinama nic takovýho řešit nemusím,těm není zima nikdy, jediný,co řeším je,že i teď, pokud najedou tekoucí vodu,vletí do ní,tak aby nenastydly následovně. Ale ty ohaři mě teď fakt sejří, protože jich vidím tolik

Terven
Terven (102 příspěvků) 03.12.2023, 21:52:01 xxx.xxx.110.191
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 03.12.2023, 20:45:44

No a ten buldoček je oproti pinčovi aspoň trochu obalenej, má hmotu 😄

Jasně, že to můžou být i nervy, ale k těm nervům musí mít důvod. Pinčové jsou, řekněme, trochu senzitivnější, ale zas to není tak, že by prožili život v nervech. Určitě se nebojí nonstop většinu procházky - to ani naše Čikina, která má jako bonus trauma a útulkovou minulost. A překvapivě - u ní se ty nervy neprojevujou třesem, ale tím, že se mi sápe do náruče 😉, případně plaší, krčí se, stahuje ocas mezi nohy, schovává se…pokud se třese, nejsou to nervy, je to zima. Případně bolest, ale to jsem naštěstí u ní zažila jen párkrát.

janaa
janaa (383 příspěvků) 03.12.2023, 21:59:07 xxx:xxx.39e4:8ed6

řekněme, trochu senzitivnější

😂 hezky řečeno.. ale jasný,rozumíme si

některý lovečáci se třeba klepou,když se obstoupí první leč, než to začne lítat,střílet se a padá to…mě holky mlátěj vocasama 😀ale důvod je stejnej

Jnak buldoček,když není vyžranej,vypadá,že má hmotu, protože má širokej hrudník, ale tuk pod tou kůžičkou moc taky nemá. I když uznávám,že vidět štíhlýho buldočka je taky kumšt

Terven
Terven (102 příspěvků) 03.12.2023, 22:16:10 xxx.xxx.110.191
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 03.12.2023, 21:59:07

Ono teda, chovatele pinčů by to označení psycho pěkně nadzvedlo😄

Pinč by měl být vyrovnanej neohroženej pes, žádná třesoucí se troska. Historicky se používal k lovu hlodavců, takže hodně aktivní, není to gaučák. Je to spíš pes na sporty, pro aktivní lidi- a od toho se to odvíjí. Lidi si ho pořizujou jako bárbínu, nevychovávají, nesocializujou, nezaměstnají - a psovi logicky bzíká. 

janaa
janaa (383 příspěvků) 03.12.2023, 22:18:44 xxx:xxx.39e4:8ed6
Terven:

Ono teda, chovatele pinčů by to označení psycho pěkně nadzvedlo😄

Pinč by měl být vyrovnanej neohroženej pes, žádná třesoucí se troska. Historicky se používal k lovu hlodavců, takže hodně aktivní, není to gaučák. Je to spíš pes na sporty, pro aktivní lidi- a od toho se to odvíjí. Lidi si ho pořizujou jako bárbínu, nevychovávají, nesocializujou, nezaměstnají - a psovi logicky bzíká. 


Však to já všechno vím. Ale co jsem poznala pinče (čest výjimkám), tak ho buď měli jak mimino paničky nebo jako vnouče starý babky. Sportovního pinče jsem znala jen jednoho. Ale to je to samé jorkové,čivavy atd. S dobrým vedením jsou to všechno super psi,ale…

Anonymní (neregistrovaný) 04.12.2023, 12:17:28 xxx.xxx.31.102

Děkuji všem za vaše postřehy. Dnes -17 °C. Už jsem na nějaké oblečky koukala. To je tak ale i na botičky v tom mrazu ale nevím jestli si na to zvyknou moc si to představit nedovedu. Jednou jsme je zkoušeli jen tak nasadit kámošky psovi a bylo to dost trápení o chůzi se moc mluvit nedalo.

Lily
Lily (163 příspěvků) 04.12.2023, 13:17:25 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 04.12.2023, 12:17:28

Botičky dávám spíše kvůli soli. Jinak musí být správná velikost. Většina lidí kupuje moc velké a pes v tom nemůže chodit. Ale když se dá správná velikost, tak za chvíli pes neví, že je má. Nějakým citlivkám to trvá déle, ale taky si zvyknou. jen to chce funkční botičky jako má NonStop bez vyztužení na pacce, aby packa mohla pracovat. Plus správná velikost. 

U oblečků se koukejte pouze po funkčních věcech. Doporučuji značky Hurtta nebo NonStop, někteří doporučují i Rukku, ale tam je to hodně kus od kusu. Dost věcí nemá dobrý vodní sloupec nebo prodyšnost…  Hlavně nic s kapucí ani kožešinkou, ani nic levného z pepca. To všechno jen promokne a psa studí. 

Pár dobrých levných ze zoohitu se tu někde doporučovalo, ale já to beru spíše jako nouzovky. Není to tolik prodyšné no. 

Sardullah
Sardullah (996 příspěvků) 04.12.2023, 14:09:49 xxx.xxx.221.216
Thielli:

Já už se neřídím tím, co je mi “blbé” z lidského pohledu. Když mi psi dají najevo, že je jim zima, že jsou promočení na kost a klepou se, že je jim vedro… jednám podle nich. Ve třicetistupňových vedrech je také nevláčím po slunci a tak, když je jim zima, hodím jim přes záda deku nebo pláštěnku. Jsou to psi, kteří žijí v bytě a nemohu je srovnat s pastevcem, který pomalu s podzimem přestrstí a je raději venku než v domě. Jak už zde jinde psali jiní - je rozdíl mezi módním a funkčním navlékáním zvířete. 🙂 Styděla bych se dnes už jen, kdyby šly čuby ve zlatém oblečku s kožešinkou na límci. Minus patnáct venku a dvacet tři v domě. To je třicet osm stupňů rozdíl z minuty na minutu.


Jo jo… pastevec, to je úplně jiná liga…😇 … life foto mojí pastevecký potvory.

Obrázek
Thielli
Thielli (605 příspěvků) 04.12.2023, 17:58:40 xxx.xxx.242.84

Prosím tímto Lupuse4 nebo kohokoli dalšího znalého musherských bot. Praha v tuto chvíli je na zemi složená z umrzlého ledu, rozčvachtaných vrstev prosoleného sněhu, ostrých posypových kamínků a nejméně je normálního sněhu a normálně ušlapaných pěšinek. Vrátily jsme se teď s dámičkami z vycházky, kde se občas chodilo po třech, protože buď ta sůl nebo kamínky… No, opravdu jsem nemyslela, že někdy budu dávat psům boty… 🙄 nemám s tím vůbec zkušenost. Teď jsem se dívala například na nonstop dogwear protector bootie a několik lidí psalo, že to ve sněhu psi hned ztratili… poradí někdo, co neztratí ani naše lítací černé pometlo, které se občas chová - slovy Zrzavců - jako utržené ruské kolo? 

Bodlinka
Bodlinka (984 příspěvků) 04.12.2023, 19:00:43 xxx.xxx.93.126

“nemohu je srovnat s pastevcem, který pomalu s podzimem přestrstí a je raději venku než v domě”

*hledím na Noru, jak splývá s matrací z ortopedické pěny v kuchyni, kde je 25 stupňů a ven se běží tak vyčůrat*

ale teda na procházku ráda i bez obleku, to zase jo.

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 04.12.2023, 19:11:55 xxx:xxx.7c34:95a5

u nás dnes vylezlo sluníčko - což způsobilo, že v lese se ze stromů sypaly sněhové návěje. Sice jemný prašan, ale když fouknul vítr - nastala rázem bílá tma a ten sníh byl úplně všude… Jsem zvědavá, jestli vyjdou fotky. A i když foukalo, šel do lesa pes nahatý, neb mráz nebyl moc velký a šli jsme velmi svižně a byl většinou navolno… 

Lily
Lily (163 příspěvků) 04.12.2023, 19:57:18 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 04.12.2023, 17:58:40

Můj nosí NonStop protector. Jinak oni je lidi neumí zapnout. Musí se to nasadit fakt natěsno a mít správnou velikost (u skoro každého vidím, že má viditelně botičky velké). Jinak ztrácí všechny botičky. Šli jsme tím hodinu ve sněhu a neztratil ani jednu. Já to beru kvůli soli v Brně. Jinak nemá se sněhem problém, ale v Brně je rád, že mu je nasadím, ta sůl je děs. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.