Aktuálně: 4 832 inzerátů175 371 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

Venčení v mrazech

Terven
Terven (102 příspěvků) 04.12.2023, 20:12:11 xxx.xxx.110.191
Lily:

Můj nosí NonStop protector. Jinak oni je lidi neumí zapnout. Musí se to nasadit fakt natěsno a mít správnou velikost (u skoro každého vidím, že má viditelně botičky velké). Jinak ztrácí všechny botičky. Šli jsme tím hodinu ve sněhu a neztratil ani jednu. Já to beru kvůli soli v Brně. Jinak nemá se sněhem problém, ale v Brně je rád, že mu je nasadím, ta sůl je děs. 


Tak jsem teda nahlodaná…

Já jsem si vždycky říkala, že to není levná sranda a aby je za tu cenu ztrácela, ale Čikina by je určitě ocenila. Pokud by si tedy na ně zvykla…

V současných mrazech je venku vyřízená, takže už oblečení i vrstvím - vespod má tričko back-on- track. Jenže jsem zjistila, že pod oblečkama má teplo, jen tlapičky má ledový a nechce chodit po tom studeným. 

Obrázek
janaa
janaa (383 příspěvků) 04.12.2023, 20:23:53 xxx:xxx.2054:d83e

Terven,bez jakéhokoli rýpání, a je nutné s ní v těhle mrazech a sněhu chodit na dýl,než jen na čurandu? A nějakou aktivitu vymyslet doma? Belina v tomhle počasí rozhodně ani krátkou procházku neocení,tak jí nenutím

sutrik
sutrik (319 příspěvků) 04.12.2023, 20:30:29 xxx.xxx.90.217
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 04.12.2023, 20:23:53

Já s Vámi souhlasím. Na druhou stranu - pokud by obutí bylo řešení, proč ne. Výsledkem by byli dva šťastní psi na procházkách i v zimě.

janaa
janaa (383 příspěvků) 04.12.2023, 20:34:36 xxx:xxx.2054:d83e
sutrik:

Já s Vámi souhlasím. Na druhou stranu - pokud by obutí bylo řešení, proč ne. Výsledkem by byli dva šťastní psi na procházkách i v zimě.


Ale tak určitě,jen mi prostě přijde,že Čikča je zrovna ten případ, že zimu nesnáší a je to pro ní stres. To musí vědět Terven,samozřejmě, pokud dostane boty a najednou bude i v zimě spokojeně běhat,tak super truper. Ale mám to doma, Belina dostat kožich,kozačky,čepici,tak prostě furt bude venku zima a doma v teple bude líp, a byť přes rok ráda lítá venku, tak v zimě by nejradši nevystrčila svůj placatej nos😀

Lily
Lily (163 příspěvků) 04.12.2023, 20:35:13 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele Terven z 04.12.2023, 20:12:11

U ní se ale bojím, že jí to bude moc velké. Nejmenší je mám dojem XS u protectoru a zbytek je spíše proti sněhu. Tam by to chtělo tuto https://www.nonstopdogwear.com/cz/produkt/long-distance-bootie/
Pro představu můj minibulík má na předních M a na zadních S. S tím, že by mohl mít S i na předních, ale už je to dost natěsno. Plus jsou i pro něj dost vysoké. ALE mají přímo na NonStop vrácení zdarma a z Norska to chodí rychleji než z Česka. Už jsem objednávala třikrát. Jednou i vracela a vše bez problému. 🙂 Jediné, co se mi nelíbí, je reklamace. Vrátí peníze v poukázce na další nákup u nich.
Ten váš mi přijde jako píďa. 🙂

Jinak se to měří tak, že se změří packa v nejširším místě. Obkreslit natěsno packu na papír a změřit. Mají k nim super kartičku, kterou stačí přiložit k pacce. Já prvně objednala obrovské… 😀 

Lily
Lily (163 příspěvků) 04.12.2023, 20:36:54 xxx.xxx.133.234
janaa:

Terven,bez jakéhokoli rýpání, a je nutné s ní v těhle mrazech a sněhu chodit na dýl,než jen na čurandu? A nějakou aktivitu vymyslet doma? Belina v tomhle počasí rozhodně ani krátkou procházku neocení,tak jí nenutím


Ten můj procházky miluje. Bez nich se doma nudí. Baví ho to venku. Jen musí mít obleček a případně botičky. Nevidím důvod, proč procházky vynechávat, když dnes existuje vybavení. 🙂 

janaa
janaa (383 příspěvků) 04.12.2023, 20:40:11 xxx:xxx.2054:d83e
Lily:

Ten můj procházky miluje. Bez nich se doma nudí. Baví ho to venku. Jen musí mít obleček a případně botičky. Nevidím důvod, proč procházky vynechávat, když dnes existuje vybavení. 🙂 


Já taky o vašem psovi nic nepíšu

janaa
janaa (383 příspěvků) 04.12.2023, 20:41:08 xxx:xxx.2054:d83e

Terven - každopádně obligátně - zavolej do mushgo, pokud si pamatuju,tak nějaký botičky i vyráběli,takže by určitě uměli vyrobit i na pidiminipacinky😉

tetrivek
tetrivek (122 příspěvků) 04.12.2023, 20:48:29 xxx.xxx.113.120

Jezevčice má svetřík a druhou vrstvu bundu podšitou fleecem, teď v mrazu vyběhne jen na venčení. Jednu bundu už ztratila pod dřívím kde noruje. A dneska jí čuvačka bundu pořád sundavala, máme to složitý 🦊

janaa
janaa (383 příspěvků) 04.12.2023, 20:54:52 xxx:xxx.2054:d83e

Ty jo,a teď mě napadlo, proč ještě nikdo nevymyslel vyhřívané oblečení pro psy? Pro lidi je toho spousta, spodní,vesty,bundy,vložky do bot,ponožky,rukavice… mám podnikatelskej plán,kdo jde do toho se mnou? Terven poskytne pokusnýho králíka

Lily
Lily (163 příspěvků) 04.12.2023, 21:04:43 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 04.12.2023, 20:40:11

Ano, ale ten můj je to samé bez vybavení. 🙂 S vybavením je venku rád. 🙂 

Terven
Terven (102 příspěvků) 04.12.2023, 21:06:42 xxx.xxx.110.191
janaa:

Terven,bez jakéhokoli rýpání, a je nutné s ní v těhle mrazech a sněhu chodit na dýl,než jen na čurandu? A nějakou aktivitu vymyslet doma? Belina v tomhle počasí rozhodně ani krátkou procházku neocení,tak jí nenutím


Dělám kompromisy, řekla bych. Pro mě a pro Vikinu je tohle období úplně TOP, nebýt Čikiny, byly bychom venku o hodně dýl. Když teda pominu naši zábavu a čistou radost, tak zatímco Čikina se po ránu vyčůrá i vykadí během prvních deseti minut venčení, spíš i dřív, tak Vikina prostě potřebuje na rozhejbání střev delší čas a nemám koule na to, vrátit ji domů nevyprázdněnou. 

Dneska ráno byl u nás zatím největší mráz letošního podzimu …-12°C. Řekla jsem si, že to tedy zkrátíme na max, jenže ono to překvapivě pocitově bylo o dost lepší než minulý dny, bylo sluníčko a Čikina nevypadala nijak extrémně vyřízená, zajímala se o trasu, čuchala…jen mě napadlo, že by ty nohy v teple mohly být větší komfort.

Ona má echt separačku a nechat ji samotnou doma by byl mnohem větší stres než prochajda v mrazu. 

Aktivity na doma samozřejmě u nás v zimě frčí - cvičení na balančkách, různý relaxační čuchačky, lízací podložky, cvičení na sebeovládání, nosework…

Ale zima je dlouhá a tak nějak nelze ji strávit jen krátkýma čůračkama a hraním doma. Neberu ji na žádný treky a dlouhý štreky, neberu ji na  venkovní akce, kde hrozí prostoje bez pohybu. Pokud extrémně fučí, sněží apod. tak fakt jdeme jen nejnutněji vyčůrat. 

Občas ji nosím a zahřejvám tlapy, koupila jsem i klokanku, která je, mimochodem, úplně k prdu.

Ten sníh na zemi ještě nějakou dobu bude a o zimě ani nemluvím- nedovedu si představit neobejít si náš klasickej okruh kolem lesa, což je rychlejší chůzí 45 minut - mimochodem, ten pobyt venku potřebuje i ona - jednak se tím otužuje…obvykle je největší problém listopad, prosinec. Jak přejde slunovrat, už se zřejmě aklimatizuje a není to takový drama. A druhak je po kastraci, takže pohyb potřebuje - pokud bude celou zimu cvičit doma za pamlsky, bude z ní na jaře dělová koule 🤣

janaa
janaa (383 příspěvků) 04.12.2023, 21:11:50 xxx:xxx.2054:d83e

A druhak je po kastraci, takže pohyb potřebuje - pokud bude celou zimu cvičit doma za pamlsky, bude z ní na jaře dělová koule 🤣

Jsi vošklivá nejvošklivější,jí by se to jistojistě moooc líbilo😛

Terven
Terven (102 příspěvků) 04.12.2023, 21:15:29 xxx.xxx.110.191
janaa:

Ty jo,a teď mě napadlo, proč ještě nikdo nevymyslel vyhřívané oblečení pro psy? Pro lidi je toho spousta, spodní,vesty,bundy,vložky do bot,ponožky,rukavice… mám podnikatelskej plán,kdo jde do toho se mnou? Terven poskytne pokusnýho králíka


Hele, z dob, kdy Čikinu zlobily záda, máme doma back - on - track fleecovou deku. 

Ona si jí z těch dob asi pamatuje nebo co… 🤔

Já se do ní občas zabalím po procházce na křesle, dám si kafe a klimbnu a Čikina začne chodit okolo a dožaduje se tý  konkrétní deky, ačkoliv u mě v posteli má tu běžnou, pod kterou žije většinu roku 🤣

A jakmile jí dostane, je od ní pokoj 😄

janaa
janaa (383 příspěvků) 04.12.2023, 21:18:24 xxx:xxx.2054:d83e

No jistě,pes chudák,a madam se balí do back track deky. Kubišovou na tebe😄

Hele,já jsem zmrzlík a na hony si beru vyhřívanou vestu,a to je taková pohoda🤩

Terven
Terven (102 příspěvků) 04.12.2023, 21:20:48 xxx.xxx.110.191
janaa:

A druhak je po kastraci, takže pohyb potřebuje - pokud bude celou zimu cvičit doma za pamlsky, bude z ní na jaře dělová koule 🤣

Jsi vošklivá nejvošklivější,jí by se to jistojistě moooc líbilo😛


Ale venku jí strašně baví honit (a žrát, samozřejmě) tréninkový Azorky 😄

Jsou to takový mrňavý kuličky o fous větší než antiperle, nádherně lítají a nádherně se kutálí a myslím, že víc vyběhá než sežere kalorií (doufám, že se nepletu) 🤣

janaa
janaa (383 příspěvků) 04.12.2023, 21:23:01 xxx:xxx.2054:d83e
Terven:

Ale venku jí strašně baví honit (a žrát, samozřejmě) tréninkový Azorky 😄

Jsou to takový mrňavý kuličky o fous větší než antiperle, nádherně lítají a nádherně se kutálí a myslím, že víc vyběhá než sežere kalorií (doufám, že se nepletu) 🤣


Azorky😀 vona žere nějaký mrňavý pejsky

Terven
Terven (102 příspěvků) 04.12.2023, 21:39:22 xxx.xxx.110.191
janaa:

A co manželky?🤣


Ty asi taky…žere každýho, kdo u nás zazvoní. Takže chvíli po příchodu kohokoliv cizího do našeho bytu jí podržím v náručí než opadnou největší emoce z návštěvy. Dělám to od dob, co se vyřítila na chodbu na poštovní doručovatelku a začala jí chňapat po obálkách, který držela v ruce.

Nedávno přišel hodinovej manžel, asi jsem jí dala na zem moc brzy, a chytla mu trošičku zubama kalhoty. On pak vykládal u mý ségry, že mám ty psy pěkně vostrý, že mu ten mrňavej pinč visel na nohavici  🤣


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.