Aktuálně: 4 870 inzerátů174 735 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Venčení s vodítkem

eena
eena (176 příspěvků) 21.12.2023, 08:24:14 xxx.xxx.231.241

Nasledovací pud má naša madam na neskutočnej úrovni - fakt som sa s takým ešte nestretla. Máme kuchyňo-obývačku - keď sedím na gauči leží mi pri nohách, keď sa zdvihnem umyť riad zdvihne sa a ide si ľahnúť vedľa mňa. Keď idem len poliať kvety na schodisko pred vchodové dvere ide so mnou - ak náhodou zavriem dvere (lebo načo by sa mala dvíhať na tú chvíľu - si myslím ja) tak ju nájdem ležať doslovne na prahu dverí - tak že sa labami opiera o dvere. Fakt mi to niekedy až vadí - pritom nemá problém so separačkou - keď ideme do roboty odprevadí nás k bráničke a ide si obehnúť revír - potom vylihuje najčastejšie pred dverami. V lese, na lúke neodbehne viac ako na pár metrov. Raz - to mohla mať takých 8 mesiacov- sa začuchala na mieste pred zákrutou - my sme si to ani neuvedomili, že nás nezbadá, ale keďže nás (z jej pohľadu) zrazu nebolo - odfrčala rovno domov. My sme ju v panike hľadali hádam pol hodiny a ona chudera nás poctivo čakala pred bráničkou. A v lete sa nám stalo, že vyšla do poľa vedľa nás cez dovtedy neobjavenú dieru v plote (fakt netuším ako a prečo vyšla - možno vyháňala mačku) a iba obišla plot a sadla pred bráničku a čakala - sused jej iba otvoril a išla domov. Som nechápala - náš pes čo vyšteká všetko čo sa zjaví na ulici sa nechal kľudne pustiť dnu cudzím človekom. O hodinu keď išiel okolo už naň brechala. Tak som si povedala, že asi je niečo na tej teórii teritória. Pre mňa je to pes so zvláštnou povahou - ale presne takou ako píšu v špecifikáciách plemena - strážny , teritoriálny s neskutočnou láskou k svojim

hmn
hmn (1029 příspěvků) 21.12.2023, 09:03:06 xxx.xxx.3.42

“Som nechápala - náš pes čo vyšteká všetko čo sa zjaví na ulici sa nechal kľudne pustiť dnu cudzím človekom”

a tohle zas plně chápu - pes byl přeci na vnější straně plotu, ne na té své, ne na svém teritoriu, v tom je celé kouzlo

stalo se mi s HW totéž, tvrdý hlídač - štěkal na kohosi za plotem a jak pochodoval tak spadl z podesty na sníženou předzahrádku, z ní vylezl dírou v plotě a sedl si spořádaně před branku, přivolali nás kolemjdoucí 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.