Aktuálně: 4 955 inzerátů174 113 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Epilepsie

Anonymní (neregistrovaný) 05.12.2023, 09:09:25 xxx.xxx.28.148

Dobrý den, popíši vám můj problém s uvidíme jestli se s tím dá něco dělat. Máme křížence 6 let starého a jednou za čas na záchvat nevím jestli epileptický ale asi ano. Projevuje se to hlavně když hodně běhá takže při únavě aspoň nám to tak přijde. Z ničeho nic padne na zem a je chvíli mrtvý, nehýbe se vůbec. Pak se zvedne s chová se jakoby se nic nestalo. Je to epilepsie nebo se projevuje záchvat mrskáním? Má smysl to nějak řešit, léčit? Děkuji 

bambule
bambule (415 příspěvků) 05.12.2023, 09:28:05 xxx.xxx.56.134

Já už to tady psala několikrát, nemáme vševědoucí věšteckou kouli, takže pro Vás i Vašeho psa bude nejlepší navštívit veterináře. Jinak ja mám velmi nízký tlak a už se mi podařilo párkrát sebou seknout.  Taky potom dělám jakože se nic nestalo…

efe
efe (1052 příspěvků) 05.12.2023, 09:49:36 xxx.xxx.30.165
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 05.12.2023, 09:46:02

Taky mi to přijde jako synkopa nebo něco takového. Ale to fakt od klávesnice neposoudíme.

Lily
Lily (163 příspěvků) 05.12.2023, 12:08:45 xxx.xxx.133.234

Tohle se často děje při problémech se srdcem. Prvně udělejte biochemku, udělejte i testy na játra. Potom dopplera. Dá se i MRI, pokud vše negativní a pořád má záchvaty, tak asi epilepsie, protože co mi bylo řečeno, tak je to vylučující diagnóza, či jak se tomu nadává. Když se nenajde nic jiné, tak se zkusí nasadit léky a vidí se, jestli to pomůže nebo ne.

Jinak ne, epilepsie se neprojevuje jen třesem. Stejně jako u lidí můžou být různé formy  epilepsie. 

kometa
kometa (4187 příspěvků) 05.12.2023, 12:45:06 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Dobrý den, popíši vám můj problém s uvidíme jestli se s tím dá něco dělat. Máme křížence 6 let starého a jednou za čas na záchvat nevím jestli epileptický ale asi ano. Projevuje se to hlavně když hodně běhá takže při únavě aspoň nám to tak přijde. Z ničeho nic padne na zem a je chvíli mrtvý, nehýbe se vůbec. Pak se zvedne s chová se jakoby se nic nestalo. Je to epilepsie nebo se projevuje záchvat mrskáním? Má smysl to nějak řešit, léčit? Děkuji 


Má smysl to nějak řešit

Já bych rozhodně řešila, protože mi na mých zvířatech záleží. A už dávno bych byla u veterináře.

Anonymní (neregistrovaný) 05.12.2023, 14:39:36 xxx.xxx.28.148

Dívejte, nebuďte oškliví, ALE, psa máme rádi, koupili jsme si ho na dvorek jako vesnického voříška. Proto se ptám prvně tady jestli to má vůbec smysl a kolik by také léčba stála, rozhodně tisíce za léčbu nedáme ale to vůbec nic nemění na tom,že bysme psal neměli rádi,každý má ale ty hranice někde jinde,snad mě chápete.

Aluška (neregistrovaný) 05.12.2023, 14:42:13 xxx.xxx.200.75
Anonymní:

Dívejte, nebuďte oškliví, ALE, psa máme rádi, koupili jsme si ho na dvorek jako vesnického voříška. Proto se ptám prvně tady jestli to má vůbec smysl a kolik by také léčba stála, rozhodně tisíce za léčbu nedáme ale to vůbec nic nemění na tom,že bysme psal neměli rádi,každý má ale ty hranice někde jinde,snad mě chápete.


Já hlavně nechápu termín vesnický voříšek na dvůr, mám 4 pesany, jedna je útulkačka a bydlí se mnou v domě

Lily
Lily (163 příspěvků) 05.12.2023, 14:51:52 xxx.xxx.133.234
Anonymní:

Dívejte, nebuďte oškliví, ALE, psa máme rádi, koupili jsme si ho na dvorek jako vesnického voříška. Proto se ptám prvně tady jestli to má vůbec smysl a kolik by také léčba stála, rozhodně tisíce za léčbu nedáme ale to vůbec nic nemění na tom,že bysme psal neměli rádi,každý má ale ty hranice někde jinde,snad mě chápete.


No tisíce za léčbu jsou úplně normální. jen odběr krve stojí kolem trojky. Pokud člověk nemá na léčbu(co léčbu, ale diagnostiku) do deseti tisíc, tak by si psa neměl ani pořizovat… 

Chápu, že někdo nemá deseti tisíce nebo statisíce… Ale říct tisíce? Nechápu. 

Jinak léky na EPI případně měsíčně do pětistovky (záleží jak velký pes) na srdeční obtíže nemám tušení, ale zřejmě podobné, štítná žláza může být též podobná. 

Pokud nemám ani na takové základní věci, tak je pořízení nezodpovědnost. 

Lily
Lily (163 příspěvků) 05.12.2023, 14:52:39 xxx.xxx.133.234
Aluška:

Já hlavně nechápu termín vesnický voříšek na dvůr, mám 4 pesany, jedna je útulkačka a bydlí se mnou v domě


Mně to přijde jako takové to: “Aby si děti či vnoučata měla s čím hrát a ještě to pohlídá dvorek”.

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 05.12.2023, 14:55:01 xxx.xxx.213.168
Anonymní:

Dívejte, nebuďte oškliví, ALE, psa máme rádi, koupili jsme si ho na dvorek jako vesnického voříška. Proto se ptám prvně tady jestli to má vůbec smysl a kolik by také léčba stála, rozhodně tisíce za léčbu nedáme ale to vůbec nic nemění na tom,že bysme psal neměli rádi,každý má ale ty hranice někde jinde,snad mě chápete.


To je přece jedno, kam jste si ho koupili a jestli to je voříšek, ne? Opravdu nechápu. Neposkytnout veterinární péči zvířeti je týrání. 

Je to živá bytost a potřebuje péči. Minimálně byste ho měli vzít na veterinu aby vám alespoň řekli CO mu je. Potom byste teprve mohli řešit jaká léčba a kolik by stála.  

To ho jako jen tak necháte trápit? 
Pokud si osvojím zvíře, beru za něj zodpovědnost a mám povinnost se o něj řádně starat. 
Pokud nemám peníze na veterinu, nepořizuji si zvíře. 

Espiro
Espiro (354 příspěvků) 05.12.2023, 15:01:54 xxx.xxx.207.140

Tak hlavně, že ho máte rádi. Peníze za diagnostiku a léčbu nedáte, tak co přesně chcete za rady? Veterináři nepracují za úsměv. I dvorkový vořech si zaslouží, abyste se o něj postarali.

Ale abych odpovědla - ano, myslím, že to má smyl. A bude to stát minimálně ty tisíce. Za diagnostiku a pak nastavení případné léčby a medikace. 

Anonymní (neregistrovaný) 05.12.2023, 15:02:44 xxx.xxx.28.148

Rozhodně nechceme aby se trápil a také se netrápí. Ten záchvat byl zatím jen 3x jinak se chová normálně, je mu 6 let, prožil 6 krásných let takže rozhodně ne trápení. A vesnický voříšek na dvorku je úplně normální, na každé vesnici je jich několik.

Aluška (neregistrovaný) 05.12.2023, 15:05:07 xxx.xxx.200.75

Ano, to je můj problém že mi vadí psi na dvorku, kteří jsou tam třeba celou zimu sami, protože páníčci ven nejdou, je brzy tma. Jsem z vesnice a taky jich tu pár je a prostě mě to vadí. Já jsem ráda se svými psy co nejvíc to jde.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 05.12.2023, 15:21:28 xxx.xxx.65.248

Já tomu nerozumím. Máte ho rádi, zatím mu bylo třikrát zle za šest let. Tisíce za případné vyšetření jsou moc. Takže dál budete mít psa rádi bez veterináře s tím, že buď to zase přijde nebo ne.  Když to přijde a pak zas, možná půjdete. Když vám veterinář řekne - ošetření a léčba za tisíce nebo uspání za patnáct set, bude tedy podle rovnice to uspání a pak zase přijde nějaký voříšek maximálně za patnáct set adopční poplatek… rozumím tomu tak, že se to prostě nevyplatí opravovat. Jako třeba pračka. 

No, chápu, dnes většina potravinových zvířat nemá pro lidi ani tuto malou cenu, ale pak má zřejmě vyjádření spojení “mít rád” evidentně širší rozsah, než jsem dosud myslela. Promiňte mi. Já přijetí zvířete a péči o něj mám nastavenou jinak a z takových počtů je mi vždy hodně smutno.  Přeji, aby váš pes byl zdravý.

kometa
kometa (4187 příspěvků) 05.12.2023, 16:01:09 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Dívejte, nebuďte oškliví, ALE, psa máme rádi, koupili jsme si ho na dvorek jako vesnického voříška. Proto se ptám prvně tady jestli to má vůbec smysl a kolik by také léčba stála, rozhodně tisíce za léčbu nedáme ale to vůbec nic nemění na tom,že bysme psal neměli rádi,každý má ale ty hranice někde jinde,snad mě chápete.


snad mě chápete.

Ne, nechápeme. Viz výše - když nemám peníze, nepořizuji si zvíře. Ani obyč vořecha. Kamarádka dala za operaci kobyly 100 000. Bez mrknutí oka. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.