Aktuálně: 4 870 inzerátů174 735 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Žraní nepoživatelných věcí

:) (neregistrovaný) 18.12.2023, 14:44:30 xxx.xxx.189.248

Dobrý den, 

nemáte prosím někdo zkušenost s tím, že by dospělý pes najednou začal žrát divné věci? Jedná se o psa, který byl vždycky žravý, hodně žravý. Před rokem a něco byl kastrovaný (ze zdravotních důvodů) a potom se ta žravost ještě zhoršila. Byl schopný sežrat rohlíky i s pytlíkem, máslo v obalu, kakao atd., ale to už před kastrací. S tou kastrací se jen změnila ta “razance” se kterou jde do toho. Nikdy ale nežral nic venku, ani exkrementy, zdechliny, na to byl dost “dámička”. Stejne tak nežral věci, které nejsou k jídlu. 

No a to se teď změnilo a začíná to být docela extrém. Venku začal žrát úplně všechno, kdejaký hnus… ale taky prázdné obaly, papíry. Chodí s košem, ale nasouká to tam i přes něj. Vygradovalo to tak, že když vidí něco, co by se dalo sežrat, tak je schopny si pro to vypálit a škubnout na vodítku, což prostě fakt nedelal, a na voditku chodil pěkně, je úplně posedlý.  A doma začal krást a žrát různé krémy, pěnu ve vaně, sežral dětskou plenu, a celkově věci, kterých si za celý život nevšiml. Už z toho začínám být zoufalá. S kastrací to podle mě souviset nebude, protože to začalo až zhruba rok po ní. Krevní testy měl veškeré ještě před nějakou dobou úplně v pořádku, ale radši ještě zopakujeme. Jo a ještě dodávám, že pes je x let krmený masem, dostává ovoce, zeleninu, dršťky, a myslím, ze stravu má fakt pestrou. 

Nemáte někdo podobnou zkušenost? Já uz se normálně začínám bát, co sežere příště. To bych nemohla mít doma nic. No a to žraní všeho venku taky není moc bezpečné. 
 

AAA (neregistrovaný) 18.12.2023, 15:40:24 xxx.xxx.0.243
Odpověď na příspěvek uživatele :) z 18.12.2023, 14:44:30

Zdravím,bylo by fajn napsat plemeno.Nejhorší co jsem zažil byl Buldoček,okousal co se dalo a sežral všechno možné,včetně kelímku od jogurtu.🙂

:) (neregistrovaný) 18.12.2023, 15:43:29 xxx.xxx.189.248
Odpověď na příspěvek uživatele AAA z 18.12.2023, 15:40:24

Plemenem to nebude, vzhledem k tomu, ze to začal dělat v 8 letech 😉

keriton
keriton (477 příspěvků) 18.12.2023, 16:25:53 xxx.xxx.80.121

Zkušenost nemám, asi bych se zkusila poptat třeba na FB ve skupinách, kde je víc lidí, nebo nějakýho dobrýho veterináře nebo trenéra. Jestli to nebude nějaký zdravotní problém a odkud začít hledat.

Jednou či dvakrát jsem u někoho viděla náhubek zespodu vycpaný (třeba kouskem kůže), takže přes to pes nemohl nic sežrat.

A popravdě bych zvážila i náhubek na doma v době, kdy na psa nelze dohlížet.

Jelikož takhle už může jít psovi o život.

Anonymní (neregistrovaný) 18.12.2023, 18:53:40 xxx.xxx.25.253
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 18.12.2023, 16:25:53

On to nedělá, když je sám doma. To je v jedné místnosti a tam fakt není co (i když kdo ví, že Jo). On to dělá během dne, když je někdo doma. To by musel mít nahubek nonstop 🤦‍♀️.. V nestrežené chvíli si proste něco v jiné místnosti najde a hned se do toho nenápadně, ale fofrem, pustí. Už jsem všechno, co se dalo, dala z dosahu. Jenže nevím, co ho může napadnout příště. Chci řešit tu příčinu proč to dělá, ale nevím kde začít. Asi ta krev nejdřív. 

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 18.12.2023, 18:59:50 xxx:xxx.1987:cd34

Takže to dělá jak dlouho? Pár měsíců, týdnů, dnů? Určitě bych nechala udělat rozšířený krevní rozbor a moč. Nemohl při pažrání sežrat něco opravdu nestravitelného? Znala jsem psa, který měl podobnou epizodu chování, nakonec to byl předmět v žaludku (kousky tenisáku) - psovi to dráždilo trávení, i když neblil, snažil se prostě na první dobrou při nepohodě do sebe něco nacpat. Přišlo se na to až při kontrast rtg.

Anonymní (neregistrovaný) 18.12.2023, 19:28:46 xxx.xxx.189.248
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 18.12.2023, 18:59:50

Díky. Nooo tuhle možnost úplně nevylučuji. Už se nám parkrat stalo, ze se žradlem sežral i neco “nechtěného”, jakoze obaly a tak. Vždycky jsem hlídala, aby to vyslo, ale ani tak nemám jistotou, ze to vyšlo úplně všechno. 

Venku ty hnusy to trvá v řádu týdnů, doma ty divné věci v řádu dnů. 

Takže asi zkusíme nejdřív krev, a potom kdyžtak kontrastní RTG. 

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 18.12.2023, 19:41:55 xxx:xxx.1987:cd34

Já tak nějak tuším, kdo je za úsměvem. 🙂 Třeba se mýlím, ale že vy máte ještě krasavou fenečku, že? 🙂 Držím palce, ať se nenajdou žádné hnusoty a dá se to vyřešit.

Anonymní (neregistrovaný) 18.12.2023, 19:46:51 xxx.xxx.189.248
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 18.12.2023, 19:41:55

Trefa, nemýlíte 😉

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 18.12.2023, 19:50:17 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 18.12.2023, 19:46:51

Škoda, že tu nepíšete víc, vždycky jen šup pro radu, poradu nějakou. Tak aspoň vyřiďte pesanům řádné podrbání. 🙂

Anonymní (neregistrovaný) 18.12.2023, 19:54:18 xxx.xxx.189.248

Já si na to tady upřímně nějak nemůžu zvyknout. Času taky moc není, ale budu se snažit sem občas zavítat 😁


A děkuju 😊

Anonymní (neregistrovaný) 19.12.2023, 10:51:05 xxx.xxx.160.7

Dobrý den, pakliže se problém vyskytl z ničeho nic a ve velké intenzitě, bude dobré nechat psa vyšetřit u veta. Spouštěčem bývá třeba délatrvjící špatná psychický stav, který přechází až v úzkost a stres, což netvrdím že je váš případ. Ale tyto stavy se psi snaží zahnat právě požíráním různých věcí.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 19.12.2023, 18:29:53 xxx.xxx.16.37

Plaka - no ty jo! To je možná nejpřesnější možnost, nikdy by mě to nenapadlo, ale dává to velký smysl.

Zadavatelko, držím palce, dáte pak, prosím,vědět?

Elisak
Elisak (45 příspěvků) 19.12.2023, 19:50:26 xxx.xxx.194.232

Mamka to měla u fenky s epilepsií, ale tam bylo podezření, že to bylo léky na epilepsii. Byla z nich dost “zblblá”. Jen teda potvrzuju, že je to dost problém a uhlídat se to moc nedá. Z žaludku a střev jí něco vyndavali 3x nebo 4x. Dokonce i lišty od lina, kusy klacků, kusy zahradní hadice, jehlu a hromadu dalších věcí…

Anonymní (neregistrovaný) 19.12.2023, 22:16:22 xxx.xxx.189.248

Já ještě upresnim, ze ono to asi není  vyloženě úplně z ničeho nic. On byl vždycky extrémně žravej, mimo to taky třeba nicitel hraček. A kastrací se ta žravost zhoršila. Vždycky jsem o něm tvrdila, ze by pro zradlo udělal i nemožné, po kastraci to platilo dvojnásob. Pak to začalo občas nějaký hnusem venku. To se stupňovalo. No a teď těch pár divných věcí doma. Ale možná i ty divne věci byli s vidinou toho, ze je v tom něco k jídlu. Protože třeba ty krémy “ukradl”, prokousnul, ochutnal a když zjistil, co v tom je, tak je nechal být. 

Jinak psychicky mi přijde v pohodě. Neřekla bych, ze je ve stresu. Jen mě teď napadá ještě jedna změna doma, a to je ta, ze si nemůže hrát s fenou (kvůli jejím zdravotním problémům), a ze si spolu dřív hráli fakt hodně. Teď to musím proste korigovat a přesměrovávat jinam. 

Anonymní (neregistrovaný) 20.12.2023, 07:29:05 xxx.xxx.160.7
Anonymní:

Já ještě upresnim, ze ono to asi není  vyloženě úplně z ničeho nic. On byl vždycky extrémně žravej, mimo to taky třeba nicitel hraček. A kastrací se ta žravost zhoršila. Vždycky jsem o něm tvrdila, ze by pro zradlo udělal i nemožné, po kastraci to platilo dvojnásob. Pak to začalo občas nějaký hnusem venku. To se stupňovalo. No a teď těch pár divných věcí doma. Ale možná i ty divne věci byli s vidinou toho, ze je v tom něco k jídlu. Protože třeba ty krémy “ukradl”, prokousnul, ochutnal a když zjistil, co v tom je, tak je nechal být. 

Jinak psychicky mi přijde v pohodě. Neřekla bych, ze je ve stresu. Jen mě teď napadá ještě jedna změna doma, a to je ta, ze si nemůže hrát s fenou (kvůli jejím zdravotním problémům), a ze si spolu dřív hráli fakt hodně. Teď to musím proste korigovat a přesměrovávat jinam. 


Vůbec jsem nemyslel tím psychickým stavem a stresem, že byste něco zanedbala v péči, to ne ale prostě do psí hlavy nikdo z nás nevidí a stejně jako u lidí, jsou jedinci s horší psychikou ač by si člověk myslel že k tomu nemají žádný důvod. A ano klidně ta změna, že si nemůže hrát s parťákem na kterého byl zvyklý, může být velký zásah do psychiky.

Doron
Doron (1823 příspěvků) 20.12.2023, 08:51:55 xxx.xxx.29.75

Taky bych řekla, že ta změna životního stylu, ztráta kámošky na hraní, může hrát velkou roli, pes tím možná řeší frustraci .

Jinak je mi vás moc líto, já bych tohle nedala, u mě by takový pes nepřežil, prostě bych ho neuhlídala .


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.