Aktuálně: 4 905 inzerátů174 734 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Fyzické tresty

konifera (neregistrovaný) 19.12.2023, 10:23:52 xxx.xxx.12.153

Chci si přečíst vaše názory na to co pes (4 měsíce akita inu) nesmí dělat, jak se k němu zachovat. Když venčíme často si najde kost uhynulého zajíce nebo srnky, chytne ji a utíká s ní a začně ji kousat. Na přivolání nereaguje a když se k němu přiblížím začne zase utíkat dál. Bylo mi raděno mírné plácnutí proutkem nebo vytřepání za kůži. Neovlivní toto jeho chování v dospělosti? Děkuji

hmn
hmn (1029 příspěvků) 19.12.2023, 10:51:01 xxx.xxx.3.42

“Bylo mi raděno mírné plácnutí proutkem nebo vytřepání za kůži. Neovlivní toto jeho chování v dospělosti?”

netřeba čekat do dospělosti
pokud radu aplikuješ na toto chování, tak lze očekávat, velice rychle, že bude utíkat více a více, nebude přiházet ani za nic (jako že si to zvíře půjde dobrovolně pro nářez?!), a možná dojde i na agresi vůči psovodu

to se neřeší skrzevá tresty, ale jednak mechanickým jištěním = vodítko/stopovačka (prostě dlouhá šňůra) a to furt + event. košík

a za druhé výchovou/výcvikem
a ani zde nebudu sahat primárně po trestech

jako víš, co máš za plemeno, jo?

Chci si přečíst vaše názory na to co pes (4 měsíce akita inu) nesmí dělat, jak se k němu zachovat. ”

to, co “nesmí dělat” lze poměrně elegantně řešit tím, co dělat má (jako pustit, přijít, nebo zalehnout apod.)

keriton
keriton (477 příspěvků) 19.12.2023, 10:54:48 xxx.xxx.80.121
Odpověď na příspěvek uživatele konifera z 19.12.2023, 10:23:52

Souhlasím s hmn a ještě dodávám, že bych si na vašem místě co nejdříve sehnala jiné rádce. Protože takové rady můžou být dost nebezpečné.

Ariska
Ariska (47 příspěvků) 19.12.2023, 10:55:01 xxx.xxx.26.128

Doporučuji stopovačku, pokud už nemáte, a tomuto předcházet. Honěni je legrace a navíc se přece nevzdá takové mňamky.

Návod na použití stopovacky určitě někde najdete 👍

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 19.12.2023, 11:14:47 xxx.xxx.65.248

Bylo mi raděno mírné plácnutí proutkem nebo vytřepání za kůži.”

Dodávám spolu s Keriton: Dobře si vybírejte, od koho si necháte poradit. Výše uvedené doporučení spadá do prehistorie výchovy psa, čekala bych to od někoho, kdo zastává např. názor, že pes se na zahradě vylítá sám…

Můžete se tím zkusit řídit a sama záhy zjistíte, že vás právě tahle rada pošle přesně na opačný konec cesty, než je ten, kam chcete jít. 

hmn odpověděla přesně, není co k tomu dodat. A dle uvedeného plemene a typu otázky bych ještě dnes sedla k počítači a našla si na začátky práce s vaším tvorem někoho zkušeného. Vězte, že se vám to bohatě “zaplatí”… vzít si pár lekcí dobrého cvičitele. 

  

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 19.12.2023, 11:29:07 xxx:xxx.f6d3:b6ab

Tohle je fakt cesta do pekel, jak uz tu holky napsaly viz vys. 

Ale krome stopovacky tu nebylo zmineno, ze se vsechny hnusy se stendem venku vymenuji za nejakou jinou top mnamku. V zadnem pripade psa nehonit, ale naopak poodejit, vytahnout si mnamku a udelat divadlo, jak mam neco naprosto uzasneho a super. Zvedave stene se prijde podivat, vy mu neco neodolatelneho (klidne kus syru, parek, masicko, ..) nabidnete, pes pusti, co ma v tlame, a vy mu to vymenite za dobrotu jinou. Problem solved. 

Ariska
Ariska (47 příspěvků) 19.12.2023, 11:57:15 xxx.xxx.26.128
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 19.12.2023, 11:29:07

Tak to samozřejmě máte pravdu.

Když jsem si te  přivezla už 3. psa, tak jsem si domů pozvala zkušenou cvicitelku, stačila 1 hod. a moc mi to pomohlo.

 Zadavatelce doporučuji, je to nejlepší než poslouchat pochybné rady.

Verun
Verun (728 příspěvků) 19.12.2023, 12:10:51 xxx.xxx.220.12

Psa lapit (snad dokážete přelstít štěně, musíte si poradit na co vám reaguje, čekej, ukaž co to máš, hele já mám taky---a-t-d- ) pak mu to z tý tlamy vyklepat, odebrat, zdůraznit, že je to fuj! dát na vodítko , popojít v někakém tvaru, třeba u nohy s nějakou motivací (míček, ňamka) a hodně  pochválit , pustit a preventivně několikrát  přivolat, dokud má pes dobrou zkušenost (je přístupný spolupráci)  Doma trénovat odebírat věci vysoké hodnoty(syrové kosti, cenné hračky) ne přetahováním, naučit čekej a přivolání.Neberte psa, že je to “ještě štěně,” právě teď ho  musíte vše naučit …

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 19.12.2023, 13:04:57 xxx.xxx.27.179

Doporučuji začat docházet do psí školky. Vy vůbec netušíte absolutní základy a nemáte úplně jednoduchého psa.

Nemyslím to zle, ale naopak velmi velmi dobře, pro Vás i psa 🙂

eena
eena (176 příspěvků) 19.12.2023, 13:21:02 xxx.xxx.231.241

Súhlasím s predchádzajúcimi radami - absolútne. Okrem toho fakt si uvedomte že máte AKITU. Ja by som ešte doma “cviila” branie jedla na povel - na začiatku trochu mechanicky zastaviť psa pred plnou miskou - počkať až sa trochu ukľudní a potom s povelom ho k miske pustiť. Ja som od mala vždy ešte pridala mega mňamku pri samotnom žraní - šahla som do misky - nemala som potom problém šahnúť psovi do papule - pustí mi aj super mega mňam kosť ☺.

Mi
Mi (180 příspěvků) 19.12.2023, 13:40:32 xxx:xxx.e952:87c5

Hlavně netrestat když se vám ho povede chytit. To je cesta do pekel.I když vám nervy tečou,musíte se ovládnout. Stačí jeden takový incident a máte po přivolání.

Bodlinka
Bodlinka (981 příspěvků) 19.12.2023, 17:18:56 xxx.xxx.85.204

není nad to fyzicky trestat akiťátko, aby vám to brzo nevrátilo

jinak teda zmíním co tady ještě nezaznělo a to je prostě vodítko a oči na stopkách. přece nejste hloupější než to zvíře, abyste si mrtvoly zajíce všimli až když je v psí tlamě.

taková malá Norinka byla na podobné věci expert a nejoblíbenější byly teda podpapíráky. to jsem zjistila, jaký neuvěřitelný počet lidí musí venku. a takové onýno, no, ze psí tlamy to nevyndáte ani nevyklepete. zlatá noha od srnky.

zároveň takové čtyřměsíční štěně velikosti labradora nevyklepete ani kdyby se chtělo a nějaký proutek, když se snažíte, aby to s vámi chodilo rádo, je zcela kontraproduktivní. stačilo prostě nebýt hloupý ani slepý a tyhle věci vidět dříve než pes. vodítko nepustí, NE! pes se koukne po člověku, dostane kokýno. Další a trvalá fáze je hnus - kouknu po člověku, jestli dává pozor a když dává, tak se předstírá, že hnus neexistuje.

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 19.12.2023, 18:23:40 xxx.xxx.205.61

zkuste si přečíst knihu F.Šusty : Trénink je rozhovor

pokud to dokážete , otevřou se před vámi,  jak vidno, zcela netušené prostory pro spolupráci vás a psíka

jakékoli násilí na akitě je jistá cesta do pekel, kam zatím můžete poslat své “proutkorádce ”

megi-the-pes
megi-the-pes (2224 příspěvků) 19.12.2023, 18:34:39 xxx.xxx.124.17

akitu z vodítka nikdy nepustíte
nejvíc je pro něj svoboda a lov
nebude měnit jídlo, není to skutečný pes, není to plyšák, je to jeden z nejvíc samostatných zvířat na světě
bude problém
kolik chovatelů tady je? to takto rozdávají samuraje? hustý

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 19.12.2023, 18:39:30 xxx.xxx.16.37

kolik chovatelů tady je? to takto rozdávají samuraje? hustý

ano, takto rozdávají samuraje. Je jim jedno, do jakých rukou. Měla jsem velkou psí přítelkyni - akitu, a dodnes je mi ctí, že jsem se s ní mohla potkat a že mě měla moc ráda. CHovatelce taky bylo jedno, že dává štěně sice do milujících rukou, ale do rukou, které absolutně netuší. 

Zadavatelko - prosím - hodně rychle vyhledejte někoho, kdo opravdu ví a zná - odkud jste? Akita je zvláštní povaha, pokud teď něco zkazíte, budete se pravděpodobně v následujících letech asi dost divit. Tady to nevyřešíte - krom toho základu, který, prosím vemte v potaz - žádný proutek!!!

hmn
hmn (1029 příspěvků) 19.12.2023, 18:47:23 xxx.xxx.3.42

“nebude měnit jídlo”

i Akita může měnit jídlo, i ta může fungovat na pamlsky
ale je třeba na tom intenzivně pracovat od prvopočátku

megi-the-pes
megi-the-pes (2224 příspěvků) 19.12.2023, 18:49:28 xxx.xxx.124.17

musí to být její rozhodnutí

je skoro jedno, jestli jídlo, hra, bude to hodně, hodně klikání, a stejně pro něj není člověk to nejvíc, to by se fakt z toho zvířete musel vyrobit robot… a když všichni říkají, že chrta nenaučíte, tak… akita je výjimečné stvoření, nedá se přirovnat ani k samostatnosti pastevce, toho chrta, …je to posvátné zvíře


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.