Aktuálně: 4 882 inzerátů174 870 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Fyzické tresty

megi-the-pes
megi-the-pes (2226 příspěvků) 19.12.2023, 18:57:45 xxx.xxx.124.17
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 19.12.2023, 18:53:05

Intenzivní trénink - klikr. Vnutím mu to, nahraju na disk. Jako že od hned, už měli začít. Za dva měsíce toho psa neudrží.
Druhá možnost je, že se na nežádoucí vybodne, protože pro mě. To dělá Megynek. Protože kvůli výcviku to fakt není, já nic vycvičit neumím. 🙂 Jenže… proti akitovi je Megy lovec asi tak z jedné miliontiny… a ten člověk ji docela dost zajímá. 

Mimochodem… akita s pitbullkem zatřepe jak s králíkem, ví to zadavatel?
 

Verun
Verun (728 příspěvků) 19.12.2023, 19:45:42 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 19.12.2023, 18:34:39

…znám dvě akity, jedna chodí na volno i po sídlišti, poslouchá na slovo, druhá je na stopovačce., socializovaná je….žádní démoni.

každej zná Hačika…tak si to trochu namaluje 

keriton
keriton (478 příspěvků) 19.12.2023, 20:02:48 xxx.xxx.80.121
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 19.12.2023, 19:18:08

Moje zkušenost je, že je velmi reálný. Klidně bych věřila takový dotaz někomu z mých přátel a známých ….

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 19.12.2023, 20:10:07 xxx:xxx.1987:cd34
Verun:

Psa lapit (snad dokážete přelstít štěně, musíte si poradit na co vám reaguje, čekej, ukaž co to máš, hele já mám taky---a-t-d- ) pak mu to z tý tlamy vyklepat, odebrat, zdůraznit, že je to fuj! dát na vodítko , popojít v někakém tvaru, třeba u nohy s nějakou motivací (míček, ňamka) a hodně  pochválit , pustit a preventivně několikrát  přivolat, dokud má pes dobrou zkušenost (je přístupný spolupráci)  Doma trénovat odebírat věci vysoké hodnoty(syrové kosti, cenné hračky) ne přetahováním, naučit čekej a přivolání.Neberte psa, že je to “ještě štěně,” právě teď ho  musíte vše naučit …


Pardon, ale mám teď štěně, prcka. Kdybych ho zkoušela lapat, něco mu vyklepávat z huby, říkat fuj, tak jsme v pérdeli. Je to svéráz, asi takovej hodně slabej odvar co se akity týká. Ale vodítko, popojít, povelovat, pustit, přivolat = cesta do pekel. Odebírat věci vysoké hodnoty doma? No to vůbec, akorát by si to začal víc hrdlit a chrtit, hlídat a bránit. 
Verun, neberte můj text jako útok, prosím, vím, že jsme se vedle na Librelím neshodly. Ale co jste psala, lze aplikovat jen u některých štěňat a i tak mi tam toho hodně nesedí. Ano, máte recht, musíte i odrostlé štěně vše naučit.

Ale přidáváním dobrot do misky. Výměnou hnusu za něco dobrého. Nelapat pejska, ale předvídat a nepustit ho k hnusu. Atd.

Bodlinka
Bodlinka (981 příspěvků) 19.12.2023, 20:36:48 xxx.xxx.85.204

jo, vodítkovat, povelovat a opakovaně přivolávat, to zní jako tak velký vopruz že je to vlastně trest. aby nebyl, na to musí být speciální konfigurace hvězd, ale nedá se to použít k modifikaci chování, je to skoro tak hnusný jako ten proutek.

Doron
Doron (1835 příspěvků) 19.12.2023, 21:14:36 xxx.xxx.29.75
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 19.12.2023, 20:36:48

To si nemyslím.. Však ony akity sloužily v armádě, tak by cvičitelný být mohly..a mohlo by je to i bavit . Ale nevím, jakou funkci tam plnily .

Znám tři akity, ale všechny jsou takové nevyužité, nic moc neumí  ( jenom jedna panáčkuje), páníčci je mají jen na parádu a mazlení ,  jsou na ně hodní ( psi jsou taky hodní), ale působí tak až hloupě , jak na ně nikdo nemá žádné nároky, tak se nerozvíjí . Jsou to ty americké akity, možná jsou povahově trochu jiné .

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 19.12.2023, 21:23:10 xxx:xxx.1987:cd34

Jop, americký akity jsou takový “hodnější” nebo jak to říct. Akita inu jsou jiný, znala jsem dvě fenky obou plemen a byly hodně odlišný.

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 19.12.2023, 21:44:32 xxx.xxx.205.61
Plaka:

Pardon, ale mám teď štěně, prcka. Kdybych ho zkoušela lapat, něco mu vyklepávat z huby, říkat fuj, tak jsme v pérdeli. Je to svéráz, asi takovej hodně slabej odvar co se akity týká. Ale vodítko, popojít, povelovat, pustit, přivolat = cesta do pekel. Odebírat věci vysoké hodnoty doma? No to vůbec, akorát by si to začal víc hrdlit a chrtit, hlídat a bránit. 
Verun, neberte můj text jako útok, prosím, vím, že jsme se vedle na Librelím neshodly. Ale co jste psala, lze aplikovat jen u některých štěňat a i tak mi tam toho hodně nesedí. Ano, máte recht, musíte i odrostlé štěně vše naučit.

Ale přidáváním dobrot do misky. Výměnou hnusu za něco dobrého. Nelapat pejska, ale předvídat a nepustit ho k hnusu. Atd.


svatá pravda, Veruna je vedle jak ta jedle, to u těchto  a podobných (v naturelu) nelze

Verun
Verun (728 příspěvků) 20.12.2023, 00:06:11 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 19.12.2023, 20:10:07

Ono když dvě věci dělají dva lidi, ne vždy je stejný výsledek….každý k tomu přistupuje jinak, představuje si provedení nějak, je jiná osobnost(důslednost, čitelnost, spravedlivost)…

vidíte bodlinka si třeba vybrala jen(zkrátím to) : vodítkovat, přivolávat , opruz, trest….

ale, asi nečetla, že pes bude pochválen a v tom dobrém rozmaru, puštěn z vodítka párkrát zavolán..ano, nějaké omezení po prohřešku tam být musí, to je to vodítko a nějaká spořádaná chůze u 4měsíčního asi ne úplně k noze, ale píšu s motivací, tím si zajistím pozornost , můžu pustit a párkrát přivolat, protože pes je na mě visí a výsledek bude zaručen. kde vidíte povelovat, jo můžete mu u toho povědět pár ošklivých slov, ať přemýšlí…🙂

Vy osobně jste si pořídila štěně psa k druhému  psu? nebo feně? 

Já měla a mám  jedináčky,  o to to mám lehčí, já jsem středobod jejich světa, nemusím řešit soužití s jiným psem(přízeň, majetnictví..),  řešíme  jen spolu .  Nevidím důvod, proč by mi štěně nemělo dát doma třeba rozkousanou kostičku, hračku, dojdu, řeknu dej, vyndám z huby, pokoukám, hm hm, pěkný to máš  a zase vrátím, pochválím… ano můžu měnit, když mám, ale když nemám? 

Měla jsem skorojezevčíka, erdelu a teď mám angl. bulinu, všici se naučili fuj je to! a to důsledným odstraněním hnusu, nevhodného předmětu z huby a to bez diskuse nebo výměny za slovního fuj je to (hovna jsou výjimka, ale to přijde i slovní doprovod o praseti a .t.d.-erdela si ho i natřela na kožich ) když to zná z domova, že se podívám, co má,  nezdrhá , popřípadě si ho začekám, když to umí(   a můžu říct, že stačí zvednout obočí a nadechnout se , když se pes podívá, jestli se dívám, když něco chce ochutnat) žádnej dril , jen důslednost a to snese každý pes. 

Verun
Verun (728 příspěvků) 20.12.2023, 00:30:38 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 20.12.2023, 00:17:14

máte pocit, že by jste vy  u sebe ubytoval bulíka, zkuste to a do týdne jste na marách…😂

megi-the-pes
megi-the-pes (2226 příspěvků) 20.12.2023, 09:41:12 xxx.xxx.124.17

Doron, s tou jako armádou máte pravdu, sloužili jako armádní a policejní psi - na hlídání a hledání osob. A to Akita dělá, chrání páníčka a dům, to je asi ani nemusí nikdo učit. Taky bojový pes to byl, ale to různé zdroje uvádí jako staletí zpět.
Když se dívám na videa, nebo potkám toho psa, praští mě do očí jedna věc. Tento pes přijde k druhému a hlavou se zastaví nad krkem toho druhého psa. On je výš. Akita je nejvýš. Jenom sebevrah se pokusí povyšovat se nad akitu. 
Pes, který skončí v rukách člověka, který nechápe, že je to kočka, hodně silná kočka, bude zlomený. Nebo páníček zakouslý. 
Můžu psa naučit nějaké ovladatelnosti u psů, zvěře, …ale pro mě existuje hranice, přes kterou nejdu, nebudu tu povahu předělávat.

Doron
Doron (1835 příspěvků) 20.12.2023, 10:14:04 xxx.xxx.29.75
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 20.12.2023, 00:30:38

Tak bulíci toho člověku odpustí hodně , si myslím .., nejsou to žádní hrdí cíťové . Nebo se pletu ? 

S akitami nemám žádnou osobní zkušenost, ale věřím, že mohou být dost specifické.. , zajímalo by mě, jestli bych to s nimi uměla . Mám malou zkušenost s jinými “ špicovitými ”, často u nás býval kamarádův malamut, asi dva měsíce u nás bydleli dva huskouni, než se našel majitel, a pak se k nám natrvalo nastěhoval černý střední špic .No, nějaké velké souznění duší mezi námi tedy nebylo 🤣, jsem takový trochu závislák, a tak i u psů oceňuju, když mi chtějí být nablízku, hlídají, nezdrhají, rádi spolupracují a nezabíjejí mi ostatní zvířata .

Doron
Doron (1835 příspěvků) 20.12.2023, 10:28:33 xxx.xxx.29.75
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 20.12.2023, 09:41:12

To máte pravdu, jak jsem teď psala, radši si vyberu psa, který mi povahově sedne.

Oni ani ti pastevci se moc předělat nedají, ale jejich povaha je mi bližší , respektive rozumím jim .

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 20.12.2023, 10:40:11 xxx.xxx.205.61
Verun:

máte pocit, že by jste vy  u sebe ubytoval bulíka, zkuste to a do týdne jste na marách…😂


joo, klidně , jsou to poměrně “splachovací tanky” , kamarád měl i 3 (na sousední zahradě), takže jsme se potkávali mnoho let denně , chodil s nimi na černou s chladnou zbraní (tenkrát jich bylo ještě málo) a jeho pes byl ve smečce ve filmu Oldřich a Božena 😉 (scéna při lovu na divočáky)

jako kluka mě okouzlil v povídce Jamese Thurbera : Portrét psa , doporučuju přečíst👍

eena
eena (176 příspěvků) 20.12.2023, 11:02:57 xxx.xxx.231.241

Ako tu niekto spomenul (a mne to pripadá dokonale)- akita je ako mačka. Dokážete sa s ňou spriateliť iba ak to chce ona sama 😊. Silou nič nezmôžete - získate pravý opak! Jednoducho musíte mať na to FILIPA - ako si takéto povahy získať. My sa doma smejeme, že máme kocúra ako psa - ale i tak funguje inak. Pes urobí čo chcem - lebo som povedala, kocúr urobí čo chcem, iba ak sám vyhodnotí, že to tak chce on. Ak prídete na systém (hlavne intuitívne) dokáže to fungovať . A prerobiť povahu? No podľa mňa sa to nedá u nikoho (ani u ľudí) - viem to korigovať, musím sa naučiť niečo rešpektovať, musím prísť na spôsob komunikácie - niekedy je dookola bližšie, prípadne počkať na vhodný okamih. A nič v živote nebude fungovať dobre, ak to “lámeme” - raz sa to vypomstí. 

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 20.12.2023, 11:24:09 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 20.12.2023, 09:41:12

Clovek ktery chova Akity a ktereho znam leta mi kdysi vypravel, ze Akita je Ego.  Ale ne takove to namachrovane ego jako maji treba nekteri buloidi, nebo takove to “sefuju vesmiru” jako maji treba moji kavaliri. Tam je porad nejaka vazba na cloveka, clovek je pro ne kdyz nic jineho, tak partak na stejne urovni, nebo aspon otvirac konzerv. 

Pro Akitu je jeji clovek laska zivota, za ktereho polozi zivot. Pokud ale ona nazna, ze ten clovek je toho hoden. Protoze pokud ne, nestoji ji ani za to, aby ji tu konzervu otevrel. Ten clovek musi byt neuveritelne vyrovnanej, sebejistej, citelnej a ve vsech smerech konzistentni, pak je Akita ochotna ho respektovat.  

Proto me Akita nesmi pres prah 😀

Dotycny ma srovnani s chrtama a pry poridit si chrta (idelane afghana) je pry vyborny trenink na Akitu. Pry takovy slabsi odvar. Akita je proste je to cisar. Zivouci buh. A ten pes si to nemysli, ten pes to vi, je o tom presvedcen kazdou bunkou sveho tela. 

V podobnem modu je pry i Shiba, jen jak je to ego namackly do mensiho tela, tak jsou ty Sibly psi takovy nejak vic rychlestartovaci. Akita si zachovava svou dustojnost i kdyz vam prave prokusuje ruku 😀

Jo a bavim se o japonskych Akitach. Americke maji pry povahu uplne jinde - tam se to slechti na exterier a na vystavy, takze medvedoidni moulik. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.