Aktuálně: 4 797 inzerátů175 477 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Venkovní ptactvo

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 02.01.2024, 16:11:59 xxx.xxx.119.6

Prosím, napadá někoho, čím může být způsobené, že nám do krmítek nelítají vrabci? Setkal se s tím někdo u sebe?

Máme tu hejno, nad zahradou přelétají, případně se různě pohybují v keřích, ale ke krmítkům prostě nejdou. Je to poprvé za cca 10 let. Jinak jsme mívali naopak problém dosypávat, letos jsem z toho zmatená. Ostatní ptactvo nás navštěvuje pořád a v hojných počtech. S krmítky jsme nehýbali, potravu dávám i na zem, neobjeví se ani tam. Krmíme, myslím, pestře. Jsme jediná chalupa bez koček. Proč nás letos nemají rádi???

Anonymní (neregistrovaný) 06.01.2024, 21:14:39 xxx.xxx.141.96
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 02.01.2024, 16:11:59

To je velice zvláštní, vrabci jsou nejčastější návštěvníci krmítek a pokud létají kolem tak by měli zavítat, není jen možné že jste je nezastihla? Možná by pomohlo dát misku jen tak pod kmítko na zem, třeba neví že v tom krmítku mají něco dobrého. A také současný průběh zimy jim vyhovuje, kdyby byl sníh určitě by se ukázali, ale asi nejsou vyhladovělí.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 07.01.2024, 05:50:12 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 06.01.2024, 21:14:39

Díky za reakci, od mého příspěvku se přestali objevovat i v zahradě. Asi vyrazili do světa. Vím, prostě příroda.

Tím, že do krmítek nelétali, si jistá jsem - i když nikdy neříkej nikdy. Je ale pravda, že zvyky změnili třeba i mlynaříci, ti přilétali koncem ledna/začátkem února, tentokrát nás navštěvují od prosince. 

kometa
kometa (4273 příspěvků) 07.01.2024, 07:45:08 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 07.01.2024, 05:50:12

Tak nějak.

Předloni a předpředloni jsem měla na krmítku kromě sýkorek (koňadry a modřinky jsou stálice) spoustu stehlíků a čížků. Poslední 2 roky skoro vůbec. Ale zase se objevili dlask a babky.

tetrivek
tetrivek (122 příspěvků) 09.01.2024, 09:24:13 xxx.xxx.138.240

Tak já mám na krmítku pravidelně hejno vrabců, létají sem brhlíci, sýkorky koňadry, modřinky, babky i parukářku jsem viděla. Červenku. A na kůži z divočáka létá i strakapoud. A do krmítka kosáci a hrdličky. 

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 09.01.2024, 12:52:50 xxx.xxx.226.62
Odpověď na příspěvek uživatele tetrivek z 09.01.2024, 09:24:13

Strakapoudíky máme dva, a skladbu ptáčků asi stejnou, krom tý parukářky, měli jsme i zvonky, ale letos jsem je nezahlédla /což neznamená nic/.  Ateď o víkendu, když jsem litovala, že jsem si zapomněla koupit ten dalekohled, abych mohla taky sčítat mi udělala radost jedna modřina- přilítla, sedla si na rám okna  nakukovala dovnitř, asi chtěla taky na kafe 😀

já jsem si dělala před časem soukromý ščítání takový, protože když jsme se nastěhovali, byla zahrada ptáků-prostá. A od té doby, co krmíme, tak přes přítomnost kocoura - toho se snažím mít v době, kdy vím, že jsou krmítka obležená jedna vlna dopo, jedna odpo, tak je tam pěkně živoučko. měli jsme i stehlíky dva, konipasa a v noci mi několikrát přes hlavu přelítla sova, zatím nevím jaká. což jasně -není krmítko, ale na co jsem pyšná, že loni kousek vedle nás zahnízdil luňák  červený. Krása.

tetrivek
tetrivek (122 příspěvků) 09.01.2024, 19:43:31 xxx.xxx.113.171

V noci už začínám slýchat výra, žije v nedalekém lese

A v létě mi dělá radost holub doupňák hnízdí u nás na velkém dubu. Stehlíky jsem taky na podzim zahlédla. A největší radost mi udělalo několik králíčků, kteří nás doprovázeli na procházce v lese. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.