Aktuálně: 4 905 inzerátů174 734 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Pohyb pro psa

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 29.12.2023, 02:00:22 xxx.xxx.24.158

Nechat psa vyběhat na volno po širých lánech kde nic nehrozí není

si trochu nekoresponduje s tímhle, co píšete:

Když je na volno, ráda lítá daleko do polí a jakmile uvidí zvěř nebo i letícího ptáka, běží po něm daleko až ji nevidíme,

Nevidím-li psa, nevím, co se děje a může hrozit cokoliv. Od toho, že strhne zvěř, a to ji vlastně ani strhnout nemusí, stačí, že ji štve a kupř. březí srna to pak neustojí a rázem tu máme dvě mrtvá zvířata - matku a nenarozený plod. Až po to, že mi psa  - možná oprávněně střelí myslivec. A to záměrně nemluvím dál o tom, co pes štvoucí zvěř té zvěři způsobí, aniž by  ji dohnal.

Tudíž, když jsem si přečetla, co jste napsala, nebudu ztrácet čas tím, abych odpovídala na to, jak  a co pes zvládne a co udělat pro to, aby to zvládnul. 

 Někdy - ne často! - by neškodilo, kdybychom my majitelé psů viděli dál, než za pelech našeho vlastního psa.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 29.12.2023, 08:01:58 xxx.xxx.224.112
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 29.12.2023, 02:00:22

To víte. Tak to má většina lidí, položí otázku a pokud neštymuje jejich přesvědčení, tak se namíchne. My jsme tady všichni celkem odhalili jádro pudla - a velice slušně jsme podali, že pes je prostě nevychovaný a už jen tím vznikne zakladatelce půl problému, jelikož je pes prostě pro jiné (třeba syna) nevenčitelný (kdo by se přetahoval s takovým malamutem) - a už je zle 😀 pravda halt někdy bolí a do svědomí si dokáže sahnout málokdo.

O těch hnaných zvířatech ani nemluvě.

Anonymní (neregistrovaný) 29.12.2023, 08:18:07 xxx.xxx.7.235
kometa:

Když je na volno, ráda lítá daleko do polí a jakmile uvidí zvěř nebo i letícího ptáka, běží po něm daleko až ji nevidíme, vždycky se vrátí nebo na písknutí odněkud přiběhne

Opravdu to není pokus o rozpoutání diskuze? Viz Montak. Vám přijde normální, že pes takhle nekontrolovatelně lítá?


Myslím že tak.

Anonymní (neregistrovaný) 29.12.2023, 09:03:52 xxx.xxx.7.235
flowers:

Už vůbec nic, rozpoutat diskuzi rozhodně nechci naopak bych nejraději kdyby ji šlo vymazat? Stačilo napsat názory, nic víc. Nechat psa vyběhat na volno po širých lánech kde nic nehrozí není přece nic špatného a když vidím tu radost a nadšení tak je mi líto těch psů kterým to někdo nedopřeje, už prosím nikdo nereagujte. Já už určitě psát nebudu. Díky těm, co mi napsali svůj názor.


Taky provokace. Příště pište ze dvou profilů, protože když na sebe práší autor sám, tak je to už příliš okaté. Ale dobře jste to promyslel roztleskávači.

Na ifauně příspěvky tohoto typu začínaly souběžně se školními volny, tady tomu asi nebude jinak.

Anonymní (neregistrovaný) 29.12.2023, 09:13:28 xxx.xxx.7.235

Víc se ale snažte, musí to působit autenticky, i člověk po lobotomii, kterého se snažíte hrát se vyjadřuje určitým způsobem lidsky, odráží reálie.

Píšete: Nechat psa vyběhat na volno po širých lánech kde nic nehrozí.

Jenže předtím píšete

Když je na volno, ráda lítá daleko do polí a jakmile uvidí zvěř nebo i letícího ptáka, běží po něm daleko až ji nevidíme.

Ani ten lobotom s flaškou vodky přirostlou k čelisti, s max. dosaženým základním vzděláním by totiž netvrdil, že nic nehrozí, když se pes ztratí z dohledu. A jestli to není provokace (Což pochybuji) tak budete brzy vyléčeni až vám toho psa zastřelí.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.