Aktuálně: 4 871 inzerátů174 815 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Oblibeny pamlsek

megi-the-pes
megi-the-pes (2224 příspěvků) 01.01.2024, 11:55:52 xxx.xxx.124.17

Ty piškoty jsou fuk, kolik mají cukru, teda toho, čemu my říkáme cukr. Je to sacharid, nic jiného, celý ten piškot, ať se jmenuje, jak chce.
Stejné jak naše vanilkové rohlíčky nebo rohlík, vánočka, knedlík.

Megy pamlsky nezajímají, jsem jí to nenaučila, neumim. Vše plive, nemá čas, je v práci.
Pamlsky - sušené “maso” kupuji jen tak, aby měla co kousat a radost.
Plíce a dršťky. Třeba uši, šlachy, …si mám sníst sama. 
A ještě jí chutnají zelené, mátové tyčky, co jsou v průřezu hvězdička, ale to je vlastně taky samý “cukr”, až za dlouho jsem našla nějaké snesitelné, co jsou asi z poloviny maso, ale dost tučné. Takže jednou za rok teď… a tohle vše mi stejně plivala.
Ná, odměna.
Flus! Co blbneš, makáme!

Strašný tohleto, hrozně závidím psovodům, co dávají odměnu pamlsek, si prostě nacpu kapsu kravinama a dobrý, vycvičenej pes. 

Verun
Verun (728 příspěvků) 01.01.2024, 12:48:44 xxx.xxx.220.12

já bych zase ocenila, kdyby obdarovaná bulina u toho nezatavovala a snědla pamlsek za pochodu, ale na to nemá asi už kapacitu: jít, dělat co má , a u toho jíst..🤪

Sarah01
Sarah01 (1567 příspěvků) 01.01.2024, 12:49:44 xxx.xxx.162.253
Reg-Net:

Dík všem co se zapojili.

“Já dřív používala taky piškoty, ale zdálo se mně, že jsou moc sladké, tak teď kupuju stejné pamlsky od Carnilove”

No záleží jestli jste dávala lidské nebo speciální psí, ty se prodávají se sníženým obsahem cukru ale jak jsem psala našemu to úplně nešmakuje na pamlsek by měl být jinak hrrr tak zkusím něco z vašich rad.


Kupovala jsem obojí. Psích jsem vždycky koupila 7 kilo, to vydrželo hodně dlouho, ale když zrovna došly a čekala jsem, než přijde další balík, tak jsem občas koupila v obchodě ty pro lidi. A i ty psí mi přišly hodně sladké. Ale pravda je, že já vůbec nesladím, u mě doma cukr nenajdete, tak možná proto.

Mi
Mi (182 příspěvků) 01.01.2024, 13:47:14 xxx:xxx.2ec9:db4b

Pekla jsem vždy sušenky. Moje japanka milovala mandarinky. To by udělala i stojku.Ani vyslovit jsme nemohli" mandarinka",to dokázala vystřelit i z nejhlubšího spánku. Už rok není bobeček můj malý…Vždy když loupu mandarinku,pořád mám ten reflex…

keriton
keriton (478 příspěvků) 01.01.2024, 18:19:13 xxx.xxx.80.121

Dnes jsem poprvé do pamlskovníku zamíchala mrkev na kostičky, a spokojenost. Jelikož se mi pejsek nějak záhadně vyžral do blahobytné kondice, bude se to hodit 😀😀😀

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 02.01.2024, 09:09:12 xxx.xxx.226.6
Thielli:

Výhodou domácích pamlsků je, že jim to můžete ujídat. Divili byste se jak moc tohle zvyšuje v očích psa hodnotu pamlsků. 🙂

A já si občas namyšleně myslím, že už k pamlskům vím úplně všechno ! 😄 Prdlajs! Díky Chingis!


Já k téhle inspiraci přidám ještě svou - nevím zda a kolik lidí to napadne, že není vůbec marné odměňování z pusy. Nejsou k tomu vhodné všechny pamslky, že jo. Ale takovej kabanos z pusy psovoda psu upuštěný, dělá velké divy třeba při učení se zastavovat před silnicí, to máte vidět ten ÍPO pohled. Přesně tohle “podání” pamlsků mi u mojí první Bubinky pomohla tenhle cvik vypilníkovat. 

Jinak k tématu pamlsků pro zadavatele - nevím zda to tu zaznělo - je dobré mít v pamlskovníku pestrou směsku, která taky způsobí, že pes je na odměny natěšenější, protože neví, kdy to přijde. A taky pes nemusí být vyloženě pamlskovací typ psa, možná upřednostní jinou odměnu, či jinou formu podání pamlsku.

megi-the-pes
megi-the-pes (2224 příspěvků) 02.01.2024, 09:25:16 xxx.xxx.124.17

Z pusy, no. Teď jsme se s kočkouny a psem dělili o vánočku s máslem. Já řekla, že poslední kousek je můj, Megy řekla - nikoli, vyplivni to. A pak to je vždy - ukaž hubu, máš eště něco?
(Pro zadavatele - ne, takto se to nedělá.)

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 02.01.2024, 09:54:58 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 02.01.2024, 09:25:16

(Pro zadavatele - ne, takto se to nedělá.) teď nevím - ešivá je to míněno na ten můj příspěvek?

No nám to fungovalo a funguje. U všech ohaříků, co byli/jsou doma. Musí pes teda dobře vidět 😀 Ale fšicí brali a berou, že to je jen v rámci cvičení, kupodivu i potrhlá Talimůra.

Ph (neregistrovaný) 02.01.2024, 10:24:32 xxx.xxx.88.255

Ale fšicí brali a berou, že to je jen v rámci cvičení

To je prave to 😀 Plivani se pouziva bezne, jen ten pes uz vi, ze si to nesmi brat sam a kdy se mu zachce 😇. A to - tipnu si - u 80% pejskaru je sci-fi.   

K pamlskum obecne -pokud je to opravdu pamlsek - je to skoro jedno, co se dava. Ale kdyz toho zacnete davat mraky - v ramci her, vychovy, vycviku - uz bych si dala praci s premyslenim, co vlastne - krmim!  uz to neni jen pamlsek, ale soucast KD

U me spolu s rostoucim poctem psu klesa chut na nejakou samo-domo vyrobu. Spotreba je prilis vysoka, abych stihala doplnovat zasoby 😊 Takze varene maso to jisti nejcasteji - je to nejrychlejsi a nejjistejsi. Jinak pecene pamlsky na plechu. Drive jela ve velkem susicka. Po vsech pokusech s troubou nebo topenim -to byla super investice. I na susene maso - pro lidi 😊 

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 02.01.2024, 15:37:50 xxx.xxx.191.80
Odpověď na příspěvek uživatele Quash z 02.01.2024, 14:12:14

To je pro mě, to přece nedám psovi. 
Jo svíčkovou nebo něco jiného trapně libového, to bych se podělila. Ale speciality a anglická, to je moje. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 03.01.2024, 07:01:17 xxx.xxx.119.6

U nás byl přísný zákaz piškotů. Můj pes a nezdravý piškoty? Matko, nikdy! …Kdysi hodně dávno jsem byla “biopanička” - odvozeno od biomatek.

Dobře, pes  dostával piškoty na veterině, po nějakým tom veterinárním mučeníčku hnedle stál u dózy s piškoty. Běda, když jsme se zapovídali a piškot pozdrželi, 3x větší běda, když piškoty došly a veterináři nabídli něco jiného (milou veterinu pro jistotu zásobujeme).

Při předvánočním nákupu jsem v Lidlu uviděla minipiškoty - úplný piškůtečky, vzala jsem je, jsou přeci Vánoce. Ježišmarjá, to byly rozzářený pesí očka. Nejlepší dáreček pod stromečkem, nejlepší dáreček na světě. Jak tó, co je v piškůtech lepšího než třeba v konině?

Ono náš pes je pamlskovej, má rád třeba i tvrdej chleba na kostičky, šrot u koz, všelijaké sušeniny atd. Ale piškot to je asi láska, vzácnost světová. Skoro bych se vsadila, že by ten pytlík vzal, schoval si ho do písku a každý den se tam chodil odměňovat. Úplně slyším tu pesí duši, jak si zpívá “piškůtky, piškůtky…”

Musím se teď držet zuby nehty, aby se ze mě nestal krmič, on je poslední dny přímo roztomilost sama, nehne se od nás, je tuze trpělivej, protože venčení je max. provozní a přesto se na nás pořád směje (snad si to naše churavění i užívá), když se zeptám “půjdeme pro piškůtek?” tak má oči samou hvězdičku a ke krabici  dotancuje.

Asi holt přehodnotím tohle svý hloupý předsevzetí, protože odměnu určuje pes, že ano. 

Dafi (neregistrovaný) 03.01.2024, 08:23:37 xxx.xxx.136.20

jsem kynolog-jsem kynolog ve výslužbě-jak já říkám-tím myslím že léta cvičáku a zkoušek jsou za mnou-i když ne že by se mě často nezastesklo-hlavně po té partě tam….

  ale su ten kynolog 😀-že-takže jaký je náš povel když chcu rychle přivolat pejsky???PIŠKOTÉÉÉÉÉKKK!!!a tohle slovo se u nás hláskuje! to zklamání,když u nás v obchodě,kde pracuji přestali prodávat psí piškoty…-jako,cože šéfe?piškoty už nebudou???jinak pamlsky,z obchodu-rybí takový pidi,piškotky,sýr,maso,buřtík,jabko…jabko má Dafi tak ráda,že si ani na výletě nevšimla,že se přítel láduje salámem s rohlíkem-ona se cpala jablíčkem!!!a bacha-Žeryk nežere salámy a šunky!!doted to mám na talíři doma-no joo tvůj tatka,řekl mýmu tatkovi,že ten salám u nás je hnusnej,že ho ani Žeryk nejí😀Dafina žere i samotný pidiprášky-máme od léta povel-DEM PRO PRÁŠEK?a už valí za mnou-větší prášky teda balím…

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 03.01.2024, 09:40:24 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 03.01.2024, 07:01:17

Nejlepší dáreček pod stromečkem, nejlepší dáreček na světě. Jak tó, co je v piškůtech lepšího než třeba v konině?

Nevím to, nevím, to nevím to, ale vím, že Bubišková to má taky tahle přesně. Když bude v ledvince maso, tak jako jo, dobrý, dobrý, mňam, ale - přesně, jak tam bude pičkůtek, tak očička září a přichází naprostý ščestí pro zrzavou důchodkyni.  

Verun
Verun (728 příspěvků) 03.01.2024, 10:08:12 xxx.xxx.220.12
Varaxi:

To je pro mě, to přece nedám psovi. 
Jo svíčkovou nebo něco jiného trapně libového, to bych se podělila. Ale speciality a anglická, to je moje. 


Jazyk, To je pro mě, to přece nedám psovi.

Jíst něco, co už měl někdo v hubě, to si radši dám vajíčko. 🤣…Oblíbený vtip učitele na střední…

 taky jazyk rádi, s křenovkou nebo uzený, ale psině ho taky v řeznictví koupím, je zatím levný.(vepřový)

Vahine
Vahine (467 příspěvků) 03.01.2024, 13:03:43 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 03.01.2024, 08:23:37

Jak já bych dala piškůtek a bělouš by se utloukl, ale po té hromadě cukru v tom, pak řádí kvasinky na jeho kůži a v uších. Navíc bývá v psích piškotech i kukuřice, a ta je pro bělouška zakázaná. Jablko rád, ale nastrouhám malou hromádečku a vymačkám šťávu, zase hodně fruktózy no 🤦‍♀️ on by jedl všechno, ale za vyrážku po těle a drbačku či průjem to nestojí. Je to holt princeznička. Kupuju vepřovou nebo krůtí sušenou všehochuť, kuřecí pařátky, hrtany apod. od budog.cz, na požádání mi slíbily příště speciální balíčky, když jsem jim popsala, jak to s běloušem je. 

Každý den trošku a je spokojenej a na cvičení ven buď jeho granulky nebo essential duck mini s jednoduchým složením nebo v létě borůvky….mám příhodu s jablkem-to bylo nějak brzy po adopci, když jsme byli s katolíky a naším farářem na pouti, která byla t.č. v malebné vísce. No a o sváče u božích muk po cestě jedna blondýna jedla jablko a náš bělouš seděl před ní a bedlivě ji pozoroval. No milá blondýna, aniž by se zeptala, mu hodila ohlodanej ohryzek i s jadýrky a pořádnou šťopkou…no nestihla jsem mu to sebrat ani náhodou a málem to se mnou fláklo…jako dobře, ty celá jadýrka zase v poho  vyjdou, ale co ta šťopka proboha?? 🙈…no naštěstí prošla druhý den vcelku tak, jak vešla a páníček(vyšlo to na něj) mu musel opatrně pomáhat ji “porodit”, měla prý docela ostrý konec a visela mu napůl z prďky…ach jo, blondýně se před kostelem s běloušem už, při čekání na páníka, vyhýbám, když by náhodou dostala zase nějaký prima nápad 🤦‍♀️tohle můžu popsat jenom pejskařům no…

Vahine
Vahine (467 příspěvků) 03.01.2024, 13:27:02 xxx.xxx.179.11
janaa:

Já to nechápu,šťopka z jablka by měla vadit?


Bělouš má 7,5 kila a šťopka byla z velkého jablka, bála jsem se, aby se mrška někde po cestě nešprajcla..a pak aby si nenatrhl dírku o ten ostrý kraj….hysterická panička, že… 🙈

Fikovnice
Fikovnice (4321 příspěvků) 03.01.2024, 13:30:47 xxx.xxx.63.113
Verun:

Jazyk, To je pro mě, to přece nedám psovi.

Jíst něco, co už měl někdo v hubě, to si radši dám vajíčko. 🤣…Oblíbený vtip učitele na střední…

 taky jazyk rádi, s křenovkou nebo uzený, ale psině ho taky v řeznictví koupím, je zatím levný.(vepřový)


Jazyk je i moje pochoutka, mňam mlask!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.