Aktuálně: 4 885 inzerátů174 922 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Oblibeny pamlsek

janaa
janaa (383 příspěvků) 03.01.2024, 13:32:02 xxx:xxx.af95:df1a
Vahine:

Bělouš má 7,5 kila a šťopka byla z velkého jablka, bála jsem se, aby se mrška někde po cestě nešprajcla..a pak aby si nenatrhl dírku o ten ostrý kraj….hysterická panička, že… 🙈


No,to teda😀 to by mě nikdy nenapadlo

Sarah01
Sarah01 (1580 příspěvků) 03.01.2024, 13:46:40 xxx.xxx.11.197

Já dávám jabka běžně celý, nikdy jsem nezkoumala, jestli je tam stopka nebo ne. Stopka je teda asi to nejmenší neobvyklý, co moji psi sežerou. 😂

Vahine
Vahine (469 příspěvků) 03.01.2024, 15:32:05 xxx.xxx.179.11
Sarah01:

Já dávám jabka běžně celý, nikdy jsem nezkoumala, jestli je tam stopka nebo ne. Stopka je teda asi to nejmenší neobvyklý, co moji psi sežerou. 😂


Jenom zkuste Sarah pomyslet na nepoměr mezi vahou bělouše a třeba Dráčka…vyzkoušela jsem např., že když podlehnu jeho vyvalenejm očím a uslintaný hubě a dám mu celý kuřecí sušený pařátek průměrné až větší velikosti(zkusila jsem jen 1x), leží, smutně kouká a už nic jiného nesežere, i když je to součást KD…je mu prostě přežraně a chuťku k jídlu má zase až druhý den. Můžu mu prostě dát max. ⅓ pařátku, s tím si jeho zažívání poradí. Kolik bych jich musel spořádat Dráček, aby mu bylo tzv. těžko a už by nic ten den nežral? Je to prostě jen takovej poměrovej příklad k zamyšlení…jestli teda Dráčkovi sušený pařátek chutná? 🤔

A jen tak na okraj- to má bělouš dobrý apetit, baští rád….

janaa
janaa (383 příspěvků) 03.01.2024, 15:51:09 xxx:xxx.18f0:a7ce
Vahine:

Jenom zkuste Sarah pomyslet na nepoměr mezi vahou bělouše a třeba Dráčka…vyzkoušela jsem např., že když podlehnu jeho vyvalenejm očím a uslintaný hubě a dám mu celý kuřecí sušený pařátek průměrné až větší velikosti(zkusila jsem jen 1x), leží, smutně kouká a už nic jiného nesežere, i když je to součást KD…je mu prostě přežraně a chuťku k jídlu má zase až druhý den. Můžu mu prostě dát max. ⅓ pařátku, s tím si jeho zažívání poradí. Kolik bych jich musel spořádat Dráček, aby mu bylo tzv. těžko a už by nic ten den nežral? Je to prostě jen takovej poměrovej příklad k zamyšlení…jestli teda Dráčkovi sušený pařátek chutná? 🤔

A jen tak na okraj- to má bělouš dobrý apetit, baští rád….


Hele,myslím,že těch šťopek náš osmikilovej mops sežere hafo😀 a o peckách od třešní, švestek nemluvím. U něj je jen nezebezpečí něco velkýho,páč je to polykač a už jsem ho asi desetkrát v životě křísila

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 03.01.2024, 17:07:49 xxx.xxx.205.61
Vahine:

Bělouš má 7,5 kila a šťopka byla z velkého jablka, bála jsem se, aby se mrška někde po cestě nešprajcla..a pak aby si nenatrhl dírku o ten ostrý kraj….hysterická panička, že… 🙈


  ….hysterická panička, že…

přesně

Vahine
Vahine (469 příspěvků) 03.01.2024, 17:08:33 xxx.xxx.179.11
janaa:

Hele,myslím,že těch šťopek náš osmikilovej mops sežere hafo😀 a o peckách od třešní, švestek nemluvím. U něj je jen nezebezpečí něco velkýho,páč je to polykač a už jsem ho asi desetkrát v životě křísila


Helám a “nezávidím” Vám to, je mi to spíš líto, ale chápu, že ve Vaší krásné velké smečce a CHS, je těžké něco takového uhlídat…já mám psa, jednoho útulkáče a tak jsem v diametrálně odlišné situaci a toho svého jednoho mrňouse si hýčkám, je na tom snad něco špatného?…a Vaši situaci ničím nepřebiju…vzdávám se 😊

Trickyvoo
Trickyvoo (395 příspěvků) 03.01.2024, 17:10:41 xxx.xxx.5.144

První pes byl divej po rohlících a po čemkoliv s mátovou příchutí, druhý nic mátového nevzal do huby a bylo jen málo mlsek, co si vzal, možná tak ten piškot byl z celé nabídky nejzajímavější a myslím, že ovoněné carnilove, které miluje Malina, by nevzal do huby a ona zas pohrdla piškotem a čímkoliv mátovým. Takže ano, odměnu určuje hlavně ten pes, my máme výhru, když máme něco, za co by dal duši 😄.

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 03.01.2024, 17:18:31 xxx.xxx.205.61

já to furt nechápu, když můj 5ti kilovej Vojtíšek klidně sežral celej čtvrtkilovej kuřecí skelet (měl zábavu na cca 5 min, déle určitě ne) a jak mu svítili oči radostí 😉

PS . přítel vás musí hodně milovat, když jde na povel hledat šťopku z jablka do houna, pardon exkrementu…

Obrázek
Verun
Verun (728 příspěvků) 03.01.2024, 17:47:17 xxx.xxx.220.12
Vahine:

Helám a “nezávidím” Vám to, je mi to spíš líto, ale chápu, že ve Vaší krásné velké smečce a CHS, je těžké něco takového uhlídat…já mám psa, jednoho útulkáče a tak jsem v diametrálně odlišné situaci a toho svého jednoho mrňouse si hýčkám, je na tom snad něco špatného?…a Vaši situaci ničím nepřebiju…vzdávám se 😊


Uklidním vás, zrovna nedávno jsem kráječem “čtvrtila” jablíčko na osminky, zbyde kulaty ohryzek a ten dám buli, no i z těch osminek mi moc nezbyde a víte co, než jsem jí to dala, utrhla jsem stopku, úplně mě napadlo, jak jí to v břiše píchne a ona vybleje celou večeři….to by byla škoda ne, i když ona to zvládne i sežrat zpátky🙃takže nejste sama, kdo je starostlivá mamka. 

Vahine
Vahine (469 příspěvků) 03.01.2024, 18:02:52 xxx.xxx.179.11
lupus4:

já to furt nechápu, když můj 5ti kilovej Vojtíšek klidně sežral celej čtvrtkilovej kuřecí skelet (měl zábavu na cca 5 min, déle určitě ne) a jak mu svítili oči radostí 😉

PS . přítel vás musí hodně milovat, když jde na povel hledat šťopku z jablka do houna, pardon exkrementu…

Obrázek

Krásnej Vojtíšek a šikovnej  a spokojenej 🙂

bělouš má diagnostikovaný reflux a KD musí mít na 3 porce, jinak by to vyhodil, bere ½ hodiny před krmením degan, bez něj zvrací i vodu. Víte, kvůli něčemu se ho předchozí majitelé zbavili a já jsem ráda, že to máme vychytaný a fungujeme. I my dva, Vy a já, máme pro chov různé podmínky…

S tím PS. jste kapku mimo, přečtěte si můj příspěvek ještě jednou když tak 😉

janaa
janaa (383 příspěvků) 03.01.2024, 18:36:05 xxx:xxx.18f0:a7ce
Vahine:

Helám a “nezávidím” Vám to, je mi to spíš líto, ale chápu, že ve Vaší krásné velké smečce a CHS, je těžké něco takového uhlídat…já mám psa, jednoho útulkáče a tak jsem v diametrálně odlišné situaci a toho svého jednoho mrňouse si hýčkám, je na tom snad něco špatného?…a Vaši situaci ničím nepřebiju…vzdávám se 😊


Já to nemyslím zle,a nejde přece o to něčím něco přebíjet,jen že někdy méně znamená více, a nervovat se kvůli takovejm věcem je zbytečný. Štopka z jabka fakt nebulíží ani čivavě. Kevin je schopnej se žrádlem zabít, nijak echt to hlídat nemusím, jen třeba nemůžu rozdat kosti na okus,protože něco většího blbeček najít,tak to bude polykat. A bába s obroušeným chrupem už nedostává hovězí uši,ale králičí, páč vždycky někde kus po ní zbyl, a to samé. Na hýčkání určitě nic špatného není, ale zase s rozumem,i malý pes je pes😉

Trickyvoo
Trickyvoo (395 příspěvků) 03.01.2024, 21:46:25 xxx.xxx.62.63

Jinak Malina nejen že určuje, co dostane za odměnu, ale i kdy si jí zaslouží. Udělá něco dobře a pochválím jí a ona na mě koukne stylem “jako abyses ne poto.., zas tak extra to nebylo" někdy na mě koukne shovívavě “no jo, tebe taky potěší každá blbost” a bylo by pod její úroveň za to něco brát, ale někdy i ona uzná, že tohle chtělo kus sebezapření a fakt se jí to povedlo a to ke mě přijde “hele, taky si myslím, že tohle se mi povedlo, tak nakul tu odměnu” 😄

keriton
keriton (478 příspěvků) 04.01.2024, 12:54:44 xxx.xxx.80.121
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 03.01.2024, 21:46:25

🤣🤣

U nás je teda častější “za to by měl být palmsek, že? … jseš si jistá, že ne? … vážně?" 😀 

No a když ukončím ošetřování se souhlasem, tj. přísun pamlsků skoro zadarmo, pes ještě chvíli zkouší protestovat, že tedy ale nesouhlasí s tím, aby už se s ošetřováním skončilo.

eena
eena (176 příspěvků) 08.01.2024, 13:45:49 xxx.xxx.231.241

My sme zistili teraz cez Vianoce, že máme psicu zamlčanú alkoholičku 😊. Ona si fakt že nič nevezme zo stola - celé sviatky tam bola tácka s koláčmi - iba ňuchla, bežne taniere s niečím - klobása, údené, chlebíčky a pod. Ale keď sme vyprevádzali jeden večer návštevu zostali na stole poháriky po vaječnom koňaku - keď sme prišli dnu - všetky štyri boli dočista vylízané - zostali aj krásne postojačky (boli to poháriky na stopke) - som nechápala tú jemnosť s akou to musela naša 50+ kg madam vylizovať - asi ako pravý gurmán . Mimochodom chlebíčky ostali nedotknuté

anonymní (neregistrovaný) 08.01.2024, 13:58:09 xxx.xxx.87.55

Pro mé psy byl pamlsek cokoli, co dostali přímo ode mě. Tzn. nebylo to žrádlo do misky, ale něco extra od páníčka. Takže klidně starý tvrdý chleba nebo rohlík. Nebo měkkej chleba či rohlík. Kousek masa, syrového, vařeného.  Mrkev, hrášek, jablko. Piškot, sušenka. Na výcvik byl super tvrdý sýr na kostičky. Kočičí granule.  Různý sušený masa - klidně z obchodu.

Možná je základem psům nic moc nedávat. Ráno a večer nakrmit. Odpoledne malá svačinka. Prostě řád v krmení. A občas mimo pravidla nějakou tu “vzácnost”, a nejlepší pamlsek je na světě. U nežravců může být pamlskem hra nebo pozornost vůdce.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 08.01.2024, 14:00:35 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele eena z 08.01.2024, 13:45:49

Jo naše flekatůra to je vyloženě už přiznanej alkehůlik. V jejím podání by teda nebylo netknuté nic, ona by si dala ty chlebíčky a k tomu urskávala ten vaječňák 😀 😀

A to byl prosím pes, kterýho jsem pracně, velmi pracně po jejím příchodu k nám odnaučovala běhat po lince, bufetit a krást. Co času a dřiny jsem tomu věnovala /o to víc, že ona má problém zevšeobecňovat, takže co platilo pro nalezenou brokolici, neplatilo pro suchý chleba a muselo se téměř vše opravdu do detailu učit)/ . No a pak jsme se přestěhovali do toho Domečku a tady to prej neplatí??? 😲 . Jako že fakt. Museli jsme potupně začít věci uklízet. A není te´d se stavbou čas, abych se věnovala nácviku zase od začátku. Ono by to s ní asi stejně nemělo cenu, tak radši děláme něco užitečnějšího.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 08.01.2024, 14:03:10 xxx.xxx.226.6

Jo a mimochodem - teď jsem v sobotu upíkla prej vynikající pamlsky. Obrané zbytky masa a kůží z bio kuřecí polívky nesolené, jen a pouze promícháno s žitnou moukou, vyváleno, pomalu pečeno v peci dokřupava.  tři ohaři ze tří plus půlka ohaře z celýho kocoura 😀/páč ten se občas tváří, že je taky pes/ tvrdí, že to byla delikatesa.

Vahine
Vahine (469 příspěvků) 09.01.2024, 07:11:34 xxx.xxx.16.137
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 08.01.2024, 14:03:10

👍 jste dobrá! 

Noo, když máte ty 3 ohaře, tak ty dobroty patřily k Tříkrálové sbírce, že….😉 jestlipak Vám zato vyškrábli něco na dveře?

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 09.01.2024, 18:31:41 xxx:xxx.6316:d297

Dnešní mix pamlsků pro štěně u příležitosti očkování. Tedy spíš součást krmné dávky, ale účel splněn, při vyžírání lahůdek z dlaně si nějakýho pigára a předtím prohlídky ani nevšimnul. Vařená mrkev, bramboro, vajíčko, Brit salám, namrmlaný sušený plíce do toho, byl ohromen.

hmn
hmn (1040 příspěvků) 09.01.2024, 20:27:47 xxx.xxx.3.42

jsem dnes usušila nad kamny kuřecí prsa na tenké plátky ( s ideou, že to mé pastevecké děvčátko roste jako to dříví v lese a je třeba ji trošku opracovávat)…..no půlka je pryč, ani si chudák nečichla 🙄

chudák zvěř, mít takovou sfiňuchu matku….😎


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.