Aktuálně: 4 645 inzerátů177 455 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Výroba svíček

Anonymní (neregistrovaný) 30.12.2023, 12:21:38 xxx.xxx.69.17

Dobrý den zkoušel někdo vyrobit si doma z včelího vosku svíčky nebo jiné předměty??? Popsal by někdo postup výroby nebo se pochlubte výtvory???

goro
goro (194 příspěvků) 30.12.2023, 13:46:54 xxx.xxx.46.153

Sviečky z včeliho vosku môžeš vyrobiť viacerými spôsobmi… môžeš okolo knôtu navinúť medzistenu, môžeš naliať roztveny vosk do maléj nádoby kde vložíš knôt alebo použiješ silikonovú formu, do ktorej vložíš knôt a naleješ roztavený vosk a potom vyberieš po stuhnutí “figurálnu” sviečku…ešte sa robia sviečky aj máčaním a vyťahovaním knôtov…aký druh sviečok máš záujem vyrábať…?…ja preferujem odlievanie figúrok do vosku   

bambule
bambule (422 příspěvků) 30.12.2023, 14:04:36 xxx.xxx.73.153
Odpověď na příspěvek uživatele zvedavec z 30.12.2023, 13:49:51

Stačí zadat do vyhledávače výroba svíček, knoty. Jsou rozděleny podle použitého vosku, délky, materiálu. Jiné se používají třeba do sojového vosku jiné na včelí vosk. Dělám svíčky ze sojového vosku, má nízký bod tání, takže se s ním skvěle pracuje a z svíček z něj vyrobených neunikají při hoření škodlivé látky. 

Anonymní (neregistrovaný) 31.12.2023, 16:52:22 xxx.xxx.69.17

Děkuji, odkazy si projdu a ještě jsem narazila na knížku s názvem:

Domácí výroba svíček ze včelího vosku

máte ji někdo?

Obrázek
tom4
tom4 (55 příspěvků) 09.01.2024, 13:38:48 xxx.xxx.89.132

Já měl blbý nápad, že zhodnotím přebytek včelího vosku výrobou svíček a prodejem.Napíšu rovnou-nikdy více.Koupíte si formy, knoty, nerez nádobu, na tavení, dá se použít i varné sklo-konvička. Uděláte třeba 200 ks svíček, doma všechno od vosku a spláčete nad výdělkem. Ceny drtí konkurence vším možným pančovaného a nekvalitního vosku, který na svíčky se dá použít a cena, kterou Vám prodejce nabídne je hluboko pod cenou výroby a cenou vlastního vosku. Holt, za Kč 1,- nikdo svíčku prodávat nebude, že jo ? Takže 200 svíček skončilo bohulibějším účelem, než prodat za špatně, tak raději rozdat, donést do kostela, známým. Příště, pokud svíčky, jedině pro sebe a pro známé.

bohemia.gall (neregistrovaný) 09.01.2024, 14:23:21 xxx.xxx.15.215

Pravda je, že vykupni ceny vosku absolutně nepokrývají výrobní náklady. Nicméně jako včelař se dostanete do situace co se starými soušemi. Kdo ma dvě vcelstva, snadno to hodí do popelnice nebo si udělá par svíček pro sebe. U padesáti včelstev je to ale hromada…

Takže také děláme svíčky. Něco se prodá, no a pak je to takový reklamní produkt včelaře. Když někdo bere často nebo hodně medu, dostane jako bonus právě svíčky nebo někde něco za něco a tak…

Není nutné třeba při vyřizování na úřadech jezdit zrovna na praseti a odstrkovat se husama….

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 10.01.2024, 07:09:31 xxx.xxx.198.226

Já používám včelí vosk na impregnaci koňské deky, mám od známých příbuzenstva z Příšovic (medari.cz) 🙂 Svíčky z toho nevyrábím, naopak když se někde neopatrně producíruje včelí svíčka, tak ji dám pěkně zaplavat 😀

Tom50
Tom50 (434 příspěvků) 10.01.2024, 08:16:18 xxx.xxx.139.252

Protože je vlákno o svíčkách, mám dojem, že by se svíčky ze včelího vosku dělat neměly nikdy! Na to je to příliš vzácná surovina, nahraditelná lacinějšími syntetickými vosky, navíc pro spalování ve svíčkách mnohem vhodnějšími.

Já produkuju vosk dvojí, vyvářím ho odděleně. Jeden je ze starých plodových souší, je tmavší a dle mého méně kvalitní. Ten vyměním za mezistěny z velkovýroby, které přijdou do rámků zase pro plod. Panenský z víček a panenské divočiny je mi líto dát na výměnu. Z něj si dám dělat mezistěny, které přijdou do medníků na těžbu zase jen panenského medu. Pořád mám přebytek vosku a ten prostě hromadím na horší časy. Ukládám jen vosk panenský, který by se hodil i na lidovou kosmetiku.

Úplně jasně. Vosk z plástů, které někdy zažily tvrdou chemii, nikdy nepřijde jako mezistěna do medníku, kde se těží med jen z panenských plástů a tyto plásty - polorámky nejsou nikdy v úle v době léčení a tudíž nemusím vymýšlet nesmysly s alternativní léčbou proti VD a můžu používat velmi účinné prostředky. I tak léčím minimálně, protože ve svých vč téměř “brouky” nemám.

bohemia.gall (neregistrovaný) 10.01.2024, 09:50:05 xxx.xxx.15.215

Kdyby to byla vzácná surovina, nebude vykup za dvě stovky kilo. Ani v Německu to není lepší. Nechápu proč. Ve svíčkách prodávám za čtyři sta kilo…

Pořád to sulcovat, nevim, mívám ročně kolem půl metraku vosku. I když chleba to nežere a cena neklesá, pravda.

Tom50
Tom50 (434 příspěvků) 10.01.2024, 11:23:43 xxx.xxx.139.252

Mě tolik vosku nepřibývá. A ceny vosku (nejen) tu drtí sra.ky z východu, čemu se divíte v globalizovaném světě bez státní celní ochrany tuzemců?

Já stejně tak mám nasyslené jeden a půl tuny cukru, obojí zvyk už po mámě. Když umřela, zbylo po ní 180 kilo vosku. Prodal jsem ho a náramně se to hodilo v době těžké nemoci dítěte, kdy manželka nemohla pracovat. Moc nám to tenkrát pomohlo.

Přesně jak říkáte, nekazí se to, chleba to nežere…

bohemia.gall (neregistrovaný) 10.01.2024, 11:47:56 xxx.xxx.15.215

Vosk mi přebývá, nepouzivam moc mezistěny. Jenom v podstatě do oplodňáčků nebo u novych rámků. 

Začnu to syslit, stejně to dělám s cukrem…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.