Aktuálně: 4 905 inzerátů174 734 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Hlídač

Anonymní (neregistrovaný) 11.01.2024, 20:06:52 xxx.xxx.124.102

Promiňte plemeno jsem zapomněl napsat. Je to střední knírač, pro hlídání má vlohy tak si myslím že to je věkem a až dospěje bude to jinak. Pozemek máme velký, ted venku samozřejmě není to až na jaře. Na cvičák berou štěňata až od 4 měsíců. A to bude další má otázka od jakého věku jste začali chodit na cvičák jestli hned od toho 4. měsíce nebo třeba počkat na půl rok. Ono to bude dost individuální každý dostává rozum trochu jindy.

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 11.01.2024, 21:44:19 xxx.xxx.205.61

tak doufám, že 2. - 4. měsíc náležitě využijete pro výchovu a navázání řádného vztahu

doporučuju přečíst knihu F.Šusty : Trénink je rozhovor, otevře vám to jistě pro vás (soudím dle dotazu) zcela nečekané obzory…

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 11.01.2024, 22:48:11 xxx:xxx.6316:d297
Anonymní:

Bude pes schopný uhlídat byt nebo barák před cizími, když se rád s každým mazlí na potkání. Jsou mu tedy zatím jen 3,5 měsice, ale s každým si rád hraje. Co až vyroste a nastane situace, že bude sám doma, přijde nepovolaná osoba a on si s ní bude hrát, místo rázného vyprovození z baráku či bytu?


Tohle od středního knírače očekávat nemůžete. Může štěkotem ohlásit neplechu, kousnout lapku do paty, ale rázně vám ho z bytu či baráku nevyprovodí. To radši alarm systém a kamery.

Verun
Verun (728 příspěvků) 11.01.2024, 22:59:16 xxx.xxx.220.12

znala jsem osobně jednu “kavkazandu” , za bílého dne kamarád(pokud jsem neměla s sebou nebožku, bytostně se nesnášely)  , za soumraku už byla podezřívavá, a při rychlejších pohybech i štípla. 

naše současné “bojové plemeno” bulík klidně spí i když jsem už doma půl hodiny😂

orionka
orionka (531 příspěvků) 11.01.2024, 23:19:17 xxx.xxx.64.54

Střední knírač bude hlídat. Za zavřenými dveřmi bytu bude štěkat, takže si obyčejný zloděj vybere radši jiný objekt. Ale zloděje, který jde cíleně k vám, nevyprovodí, odhodlaný zloděj ho zlikviduje. Totéž bude platit i o zahradě. Odradí svým štěkotem, pravděpodobně na narušitele i vystartuje, pravděpodobně i kousne, ale zase jeho útok nebude pro odhodlaného narušitele fatální. Takže bude působit spíš jako alarm a zasáhnout budete muset vy. Svými cca 20 kily útočníka nesrazí, i když jeho útok bude dost razantní. Když bude bránit vás ( dospělý pes ), nenechá útočníka dostat se k vám, když ten bude mít jen klacek, nenechá se trefit. Zažila jsem. Ale ten dotyčný byl jen “obleza”, který mě obtěžoval a chtěl okrást. Kdyby mě chtěl zlikvidovat, zlikvidoval by mě i psa. Když jsem šla, i potmě, např. lesem, měla jsem jistotu, že 50m okolo nikdo není. Věděl by o něm a ohlásil. Střeďák je skvělý pes, nezraďte ho, buďte spravedlivý, má velkého pamatováka. Na cvičák bych nespěchala, spíš do školičky - na hravý socializační “cvičák” mezi štěňata. A pak na dobrý cvičák, ať vám ho nezkazí. Jinak souhlas s Lupusem. Šusta je dobrý. 

Doron
Doron (1823 příspěvků) 11.01.2024, 23:25:45 xxx.xxx.25.138

Ono to stačí, když pes na nezvaného hosta štěká, nejlépe uvnitř v domě, protože případný zloděj neví, co ho tam čeká a taky ho nemůže otrávit nebo mu jinak ublížit.

Dá se to nacvičit, nejlepší si pozvat zkušeného figuranta domů, to už vám na cvičáku poradí. Není těžké to naučit, psy to baví, ale prostě to musíte naučit, ne se spoléhat na psí přirozenost, když chcete, aby to bylo přesvědčivé.

Pes je pro zloděje velká psychologická zábrana .

Myslím, že nemít psy, jsme mockrát vykradení .

orionka
orionka (531 příspěvků) 11.01.2024, 23:42:10 xxx.xxx.64.54

Dá se to nacvičit

S naší fenou to “nacvičovala” v paneláku sousedka. Škrábala na dveře, “myšička” a pak si stěžovala, že pes štěká. :-)

Střeďák hlídá, ani se to moc učit nemusí. Nevýhodou je, že hlídá všude, kde se psovod usadí. A když je příliš rušno, neodpočine si. 

Doron
Doron (1823 příspěvků) 12.01.2024, 00:06:46 xxx.xxx.25.138
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 11.01.2024, 23:42:10

Tak to byla teda trochu… , hloupá paní.🤣

Mám střeďáky moc ráda , jdou to dobrý psi. Tenhle pejsek zřejmě žije v domě s velkým pozemkem, tož by tam tolik rušivých podnětů být nemuselo.

A kdyby se nenaučil hlídat přirozeně, dá se to vždycky podpořit, případně vytyčit perimetr, ve kterém hlídat má.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.