Aktuálně: 4 905 inzerátů174 734 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Sprejový výcvikový obojek

Sarah01
Sarah01 (1559 příspěvků) 17.01.2024, 20:55:50 xxx.xxx.162.253

S tímhle zrovna ne, ale s elektronickým zkušenost mám a ve skutečnosti to takový dosah nemá, protože jakmile se vám pes schová do křoví nebo zaběhne za úroveň terénu, tak už to nefunguje. Jinak je to teda šíleně předražený.

Doron
Doron (1823 příspěvků) 17.01.2024, 22:35:22 xxx.xxx.25.138

Myslíte elektrický nebo elektronický? 

Já se v těch novinkách nevyznám…

A ten “vodní” opravdu funguje ? Představuju si, že kdybych svoje psy pokropila vodou, bude jim to šumák..Framovi určitě.

Tuhle jsem byla svědkem cvičení s “ekektrikou”, schválně jsem si na to  sáhla , s velkým strachem, a musím říct, že to opravdu nebolelo.  Ale dotčený pes to nesl opravdu úkorně.😞

Katka (neregistrovaný) 18.01.2024, 07:18:55 xxx.xxx.58.110

Elektronický si myslím. Jde o to jestli to není už moc drastický způsob nebo je to normální?

keriton
keriton (477 příspěvků) 18.01.2024, 07:31:17 xxx.xxx.80.121
Odpověď na příspěvek uživatele Katka z 18.01.2024, 07:18:55

No to záleží na tom,
- koho se ptáte (pro někoho bude drastický cokoliv, co není čirá pozitivka),
- jak to budete používat,
- jak to bude prožívat váš pes.

Myslím si, že se tyhle věci dají používat i smysluplně a s citem, a taky se samozřejmě dají používat blbě a bezohledně vůči psovi. 

Sarah01
Sarah01 (1559 příspěvků) 18.01.2024, 07:45:49 xxx.xxx.11.197
Doron:

Myslíte elektrický nebo elektronický? 

Já se v těch novinkách nevyznám…

A ten “vodní” opravdu funguje ? Představuju si, že kdybych svoje psy pokropila vodou, bude jim to šumák..Framovi určitě.

Tuhle jsem byla svědkem cvičení s “ekektrikou”, schválně jsem si na to  sáhla , s velkým strachem, a musím říct, že to opravdu nebolelo.  Ale dotčený pes to nesl opravdu úkorně.😞


Ten v tom odkazu zadavatelky má tři funkce a mně se teda jeví ten vodní sprej už jako docela zbytečný, když to má akustický signál a vibrace. Ale zase každý pes je jiný, na každého bude platit něco jiného, takže kdoví, viz keriton.

Rapotačka (neregistrovaný) 18.01.2024, 08:05:30 xxx:xxx.81c:204b
Katka:

Elektronický si myslím. Jde o to jestli to není už moc drastický způsob nebo je to normální?


Je to normální, psi to maj rádi,

upevňuje to důvěru a pes je vysvičenej raz dva.😉👌

balu
balu (1549 příspěvků) 18.01.2024, 08:56:04 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Katka z 18.01.2024, 07:18:55

Pro někoho není normální použít elektrický obojek, sprejový obojek, ostnatý obojek, halti ohlávku a je jim jedno, že ti, co tyto věci používají, se zaklínají tím, že při správném použití je to OK. 

Třeba pro mě to normální není a svým psům bych to nedala. Rozhodně nejsem pozitivkářka, jen se mi použití těchto “berliček” příčí. Zastávám názor, že pes jde vychovat a vycvičit bez nich, i když to třeba bude trvat déle a vyžádá si to více úsilí. 

janaa
janaa (383 příspěvků) 18.01.2024, 09:09:39 xxx:xxx.8aab:e19d

Nějak si neumím představit,co bych tím sprejem jako odstraňovala. Jo,možná u citlivého jedince malého plemene třeba žraní hnusů na vzdálenost pár kroků. Ale to je zas zbytečný. Jinak na nějaké zastavení třeba lovícího nebo zdrhajícího psa to, dle mého,rozhodně fungovat nebude

Jinak těch 900m je bráno v ideálním terénu,tedy na rovině. S teréními nerovnostmi, porostem atd. se ta vzdálenost snižuje. Ono tak psa, který musí nosit takový obojek, 900 m od sebe pouštět nebudu,že….

kometa
kometa (4216 příspěvků) 18.01.2024, 09:12:37 xxx.xxx.224.101
Katka:

Elektronický si myslím. Jde o to jestli to není už moc drastický způsob nebo je to normální?


Elektronické je bankovnictví. Obojek je elektrický. A ten může být hodně drastický, když ho použije nějaký tupec.

kometa
kometa (4216 příspěvků) 18.01.2024, 09:14:41 xxx.xxx.224.101
Rapotačka:

Je to normální, psi to maj rádi,

upevňuje to důvěru a pes je vysvičenej raz dva.😉👌


Neblbněte! Vždyť to někdo může vzít vážně.🙂

hmn
hmn (1029 příspěvků) 18.01.2024, 09:21:10 xxx.xxx.3.42

“Nějak si neumím představit,co bych tím sprejem jako odstraňovala”

je to prostě trest, tečka
trest na dálku
nic víc nic míň

akustický signál se dá použít (patrně) i sám o sobě jako trest, pokud psu ten zvuk vadí. Dá se použít jako ohlašovač trestu (po ně přijde trest a to nechceš). 
Ale stejně tak může plnit funkci nějakého povelu, nebo klikru. Vibrace dtto.

janaa
janaa (383 příspěvků) 18.01.2024, 20:28:22 xxx:xxx.8aab:e19d

Ono z logiky věci, za elektrické označujeme přístroje napájené ze sítě, elektronické mají baterii. Takže elektronické obojky, lidově elektrické😂

Quash
Quash (273 příspěvků) 19.01.2024, 06:46:37 xxx.xxx.33.234

Dotaz: Jak máme nazývat obojek pro psa, který zvířeti dává elektrické impulzy? Elektrický, nebo elektronický obojek? Z pohledu odborníka, kterého jsme žádali o radu, by mohly být správně obě podoby. 

Odpověď: Každé z přídavných jmen, které uvádíte, je utvořeno od jiného základu (tj. přídavné jméno elektrický od podstatného jména elektřina, elektronický od elektronika). Adjektivum elektrický podle Slovníku spisovné češtiny (SSČ) a Nového akademického slovníku cizích slov (NASCS) znamená ‚vztahující se k elektřině, jí napájený, poháněný ap.‘, adjektivum elektronický se týká elektroniky a nese význam ‚na elektronice založený, využívající ji‘. Podstatné jméno elektronika je pak slovníky (SSČ, NASCS) vykládáno jako ‚obor zabývající se studiem a využitím pohybu elektronů v různých prostředích‘ – tedy i studiem elektřiny. Vedle tohoto výkladu doplňuje novější Akademický slovník současné češtiny u slova elektronický ještě význam ‚fungující na principu řízení toku elektronů‘. Byť je tedy u každého výrazu, elektrický i elektronický, uveden odlišný výklad významu, jeho centrální složka, kterou můžeme popsat jako ‚souvislost s elektřinou‘, je svou povahou totožná. Na zařízení tak můžeme pohlížet jednak jako na ‚obojek napájený elektřinou‘ a nazývat ho elektrický obojek, jednak jako na ‚elektronické zařízení‘ a říkat mu elektronický obojek. Předpoklad, že dvojím způsobem na daný obojek nahlížejí i uživatelé češtiny, potvrzují data z korpusu SYN v11, v němž lze vyhledat 78 výskytů spojení elektrický obojek a 72 dokladů užití spojení elektronický obojek, jejich kontexty jsou pak velmi podobné, např.: Pejsci mají radost, zloděj ukradl nepříjemné elektrické obojky nebo Použití elektronického obojku nesprávným způsobem a v nevhodný okamžik může způsobit nenapravitelné škody.
Zdroj https://ujc.avcr.cz/jazykova-poradna/zajimave-dotazy/230911-zajimave-dotazy-elektricky-elektronicky.html

kometa
kometa (4216 příspěvků) 19.01.2024, 06:54:06 xxx.xxx.224.101
janaa:

Ono z logiky věci, za elektrické označujeme přístroje napájené ze sítě, elektronické mají baterii. Takže elektronické obojky, lidově elektrické😂


Děkuji. Ale obojí může dávat rány. Zejména v rukou laika. Nechci napsat hovada. Nebo ne?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.