Aktuálně: 4 871 inzerátů174 815 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Pes x fena

Aluška (neregistrovaný) 19.01.2024, 11:11:40 xxx.xxx.200.75

30 let jsem měla jen feny a teď mám 2 feny a 2 psy. Mazlivý byli vždycky všichni, ale holky furt něco vymejšlí,  kdežto kluci mi přijdou jednodušší 😀. Další pesan bude zase kluk.

megi-the-pes
megi-the-pes (2224 příspěvků) 19.01.2024, 13:58:13 xxx.xxx.124.17

Jééé, ten Megynek je krásná! Celá Megy! 

Já se fakt bála. Neměly jsme nacvičeno. Šla jsem si pro toho psa po centimetrech, aby ji nenapadlo se pohnout, utéct, hrábnout nohou. No a prý je to chov opravdu těch bejků, co je v tom řeznictví prodávají. 😀 
To píšu pro zadavatele - pes se naučí jako štěně hrozně rychle - ke mně, sedni a tak. Takže si myslím, jak mám vycvičeného psa. Ale pak se objeví cizí pes, bejk, ovce, srna,… psovi je rok a co? Nevidí neslyší. Kluci jsou jednodušší. Opravdu blbší. Pardon. A když si vyberete společenské plemeno, možná vám odpadne spousta starostí. Celoživotních.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 19.01.2024, 14:03:06 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 19.01.2024, 13:58:13

Opravdu blbší.

Tak já to Rumouškovi vyřídim teda. Myslim, že nebude rád a napíše Ti dopis.

Jééé, ten Megynek je krásná! Celá Megy!

😀

Šla jsem si pro toho psa po centimetrech, aby ji nenapadlo se pohnout, utéct, hrábnout nohou.

No ano, to člověk neví, kolik má času, jak moc se může hejbat a jestli ho dřív nevezme žinfárkt!

megi-the-pes
megi-the-pes (2224 příspěvků) 19.01.2024, 14:04:45 xxx.xxx.124.17
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 19.01.2024, 14:03:06

😀 Ale když řeknu támhle Baronkovi (špringer) “ke mně”, tak on se celý rozzáří a utíká ke mně. Když to řeknu Megy, tak ona poví - v úterý?

keriton
keriton (478 příspěvků) 19.01.2024, 14:26:52 xxx.xxx.80.121

Když to tak píšete, vůbec si nechci představovat Finna v podání feny. A faktem je, že si někdy říkám - takovej chytrej a vyčůranej a tohle ho nenapadne? A jsem za to hrozně moc ráda, že ho některý věci nenapadnou 😀 

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 19.01.2024, 14:31:53 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 19.01.2024, 13:58:13

Noo blbsi … jako jo, ale taky jak na co. Ono kdyz jde o to zjistit kde je ta vonava holka a jak se k ni dostat, tak to terba Arous byl tak strasne vynalezavej, ze Edison je proti nemu bridil. 

Ale pravda - je to kus od kusu a obecne jsou chlapecci takovy trsku telatka s jednim vyvinutym skillem na neco. 
Aros = nouma co ojede zemekouli
Dudun = nouma co ma enormne vyvinute hlidani vztahu ve smecce.
Prim = nouma s uzasnymi loveckymi dovednostmi.
Skvarek = nouma co zkousi ojet zemekouli (takovej flekatej Aros bonsaj)
Otik = kapitola sama o sobe. Nouma na druhou 😀

Holcicky jsou takove komplexnejsi, maji tech skillu vic naraz. Myslim ze je to jako u lidi - proste zensky zvladaj multitasking bez ohledu na zivocisny druh.  A protoze se umej zabyvat vic vecma naraz a je na nich pece o potomstvo a tak vubec vsechno, tak proste resej vic veci, maji vyvinutejsi mozek asi nebo co  a vic zjistujou co a jak a proc … no a tim padem vic vymejslej a premejslej a jsou vic na zabiti kdyz vymejslej blbiny ve chvili, kdy by kluk proste bez premysleni udelal, co se po nem zada 🙂

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 19.01.2024, 14:37:44 xxx.xxx.226.6

Já teda nevím. Když vezmu Ešátora a Rumíčka, tak mi jako ňoumové rozhodně nepřijdou. Naopak - lépe se soustředí, víc přemýšlí, nejsou zpovykaní, uvažují. Nevím, nikdy jsemv nich právě ňoumovitost neviděla.Murphy byl osobnost sám o sobě 😀

megi-the-pes
megi-the-pes (2224 příspěvků) 19.01.2024, 15:01:39 xxx.xxx.124.17
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 19.01.2024, 14:37:44

Ten výraz ňouma není myšlen tak ošklivě. Celé to Arosek vystihuje tím “kluk proste bez premysleni udelal, co se po nem zada”.
To je přesné.

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 20.01.2024, 20:33:54 xxx:xxx.deb7:cb4d
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 19.01.2024, 15:01:39

Jj, tak to bylo mysleno. Ne hanlive, ale nezne. 

Me proste chlapecci prijdou proti holcickam jednodussi v mysleni, jako ze nepremejslej o triceti vecech naraz, nevymejslej, jsou primocarejsi a citelnejsi, proste na nich vidim co maji v planu a muzu reagovat. A oni kdyz jim ten plan nevyjde (tedy ja jim ho zatrhnu), tak proste akceptujou a jdou.

Zato holky myslej na tech tricet veci naraz (i kdyz u Meruny je to tricet variaci na tema jak se dostat ke zradlu) a fungujou na principu “vyhod je dverma, vratej se oknem”. Daleko lip maskujou svoje umysly, takze kdyz se je naucim cist, ony to zjistej a zacnou to maskovat … ja nejak nevim jak presne to popsat, ale zkusim na prikladu … jdeme ven, Primitiv se zarazi, postavi, vysponuje - a  ja vim ze je tam NECO (pes, clovek, srna, …), pisknu, privolam, vyreseno. Holky zjistily ze kdyz se zarazia  cuci, ja tusim a volam. Tak se nezarazi a necuci, jen tak jako hnou uchem … tak jsme se naucila hlidat hnuti uchem a ty cuzy prestaly hybat uchem a jen mrknou … a tak porad dokola. Udrzuji me v permanentni dusevni pohotovosti 😀

Nebo je od neceho odvelim (typicky neco ekl co by stalo za sezrani ci vyvaleni) - poslu je dopredu, kluci poslusne sklapnou a jdou. A holky udelaji par kroku a jak zjistej ze polevila pozornost, zkusej me nenapadne obejit a vratit se k hnusu zpatky. To by kluky proste nenapadlo.

Proto rikam - chlapcci jsou moji noumickove noumickovati. Ale miluju je vsechny, bez ohledu na podvesek mezinozkovy ci nikoliv.

hmn
hmn (1033 příspěvků) 20.01.2024, 20:42:23 xxx.xxx.3.42

“Nebo je od neceho odvelim (typicky neco ekl co by stalo za sezrani ci vyvaleni) - poslu je dopredu, kluci poslusne sklapnou a jdou. A holky udelaji par kroku a jak zjistej ze polevila pozornost, zkusej me nenapadne obejit a vratit se k hnusu zpatky. To by kluky proste nenapadlo..”

jóóó 😄😎

Sardullah
Sardullah (983 příspěvků) 20.01.2024, 21:12:44 xxx.xxx.221.216
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 20.01.2024, 20:33:54

“Nebo je od neceho odvelim (typicky neco ekl co by stalo za sezrani ci vyvaleni) - poslu je dopredu, kluci poslusne sklapnou a jdou. A holky udelaji par kroku a jak zjistej ze polevila pozornost, zkusej me nenapadne obejit a vratit se k hnusu zpatky. To by kluky proste nenapadlo..”

Jo Jo, jak já říkám…fena dává pozor, jestli dávám pozor a když nedávám pozor, tak…😴

edit: a když zase začnu dávat pozor a přistihnu jí, tak jaká je její reakce?…slaďoulince se usměje a řekne “ale jdi ty brepto…” 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.