Aktuálně: 4 931 inzerátů174 213 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Kombinace granulí a barfu

Kilian
Kilian (962 příspěvků) 21.01.2024, 21:28:27 xxx.xxx.154.167

Zdravím a prosím o radu…krmim barem a vzhledem k tomu, že pes rád k snídani tvrdý chleba a přes den zkrmim hodně pamlsků při cvicení, bylo by možné toto  nahradit granulemi a pokud ano, jakou značku ….diky předem za všechny rady.

Verun
Verun (721 příspěvků) 21.01.2024, 22:17:56 xxx.xxx.220.12

úplně v klidu… značka jaká bude vyhovovat…praktikuji to tak . snídaně granule, které jsou ostatně nasypané furt a psina si bere co chce. většinou před večeří , kdy už je připravená u misky a já to fackuju na lince, začne granulema  (hrst-spojené ruce cca 2-3 dny)někdy je má i jako večeři místo masa, i můžou být jako taková příloha k masu, když je večeře málo nebo nestíháte uvařit bramboru  nebo těstovny(což i levná konzerva v akci kauflandu a nedělám rozdíl kočičí, psí), můžou být i obyčejnější, jestli krmíte masem, nemusí být tak nadupané… pes je dospělý? můj pes takto  žere vše, pečivo, ovoce, zeleninu(syrové, vařené), granule, konzervy,maso… 

Kilian
Kilian (962 příspěvků) 21.01.2024, 22:29:53 xxx:xxx.29a2:6513
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 21.01.2024, 22:17:56

…pes je letos sedmiletý, ale právě co jsem zatím četla, tak to moc nedoporučuji, tak jsem se toho trochu zalekla…pravda je, že kdybych je užívala místo toho chleba a pamlskú, tak by to vycházelo na zhruba třetinu toho, co by měl za den v granulich sežrat….

balu
balu (1534 příspěvků) 21.01.2024, 22:40:22 xxx.xxx.152.98

Taky to kombinujeme a v pohodě. Máme nežravku, takže jsme rádi, že žere aspoň nějaké granule a nedíváme se jak moc by je místní odborníci odsoudili (ne, není to šrot ze supermarketu). Dostává  každý den maso, kosti, zeleninu, ne vždy vše žere, ale snažíme se s tím žít. 

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 21.01.2024, 23:02:32 xxx.xxx.205.61

Tak si nakrájejte krajíc chleba na kostičky a usušte (stačí půlden) a granule nepotřebujete, Lůďa se mnou snídá krajíček celozrnného (cca25 g, ne že bych to vážil, ale v tom 0,5 kg balíku je jich 20 😉), druhej dostane v odměnách a  3., když se mnou věčeří…

Sardullah
Sardullah (966 příspěvků) 21.01.2024, 23:24:53 xxx.xxx.4.213

Jako pamlsky- odměny grancle nepoužívám . Máme je defakto jen proto, abych si nedělala hlavu, když některý ze psů nesní večeři, tak že případně nebude hlady. Jako jde to proti mému přesvědčení, tak nějak se že mě stal odpůrce granulí, ale naštěstí je spotřeba opravdu minimální, i když jsou grancle nasypané nonstop. Vzhledem k tomu, že krmím masem a pesani mi nechtějí v krmné dávce jíst ani přílohy ani zeleninu, tak nemám grancle moc “nadupané”… zkoušela jsem za studena lisované yogies ( z mého pohledu nejmenší zlo), ale čuba říkala, že si je můžu strčit do zadele.

Kombinace masa a granulí mým psům žádné problémy nečiní.

Ale jestli můžu sama za sebe říct, tak za největší top mezi pamlsky považuju sušené plíce… ono to smrdí, ale moji psi to vždycky zbožňovali, navíc je toho hodně na objem, ale lehoučké, takže vlastně toho pes nesní tolik, jako při stejném objemu jiných pamlsků, tak je možné toho zkrmit víc bez nějakých starostí, že pes bude tloustnou a z mého pohledu bambilionkrát lepší než grancle. 

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 22.01.2024, 06:22:07 xxx:xxx.99ec:58d5

používám od věku štěněcího granule jako přílohu k masu. Ráno a večer. V poledne (ano - náš mamut má oběd) má syrové bílé zelí (miluje) s zase kus masa (masokostí). Pamlskujeme mix - piškoty (normální, mamutovi až tak sacharidy nevadí), sušené maso (doma sušíme hovězí i kuřecí) a játrové sušenky.

Odpad minimální. Pokud na kompostu nesežere šlupky ze zeleniny a vařených brambor, slupky z jablek (babička si je loupe) a lógr z kafe... Pak je sice bobek ukázkový, ale rozhodně ne minimální 😉

Kilian
Kilian (962 příspěvků) 22.01.2024, 06:56:38 xxx:xxx.29a2:6513
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 22.01.2024, 06:22:07

…on ten Keliš je pažravej a sežere fakt s chutí všechno….takže jako pamlsek by uvítal i ty slupky z jablek a brambor….

Kilian
Kilian (962 příspěvků) 22.01.2024, 06:59:19 xxx:xxx.29a2:6513
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 21.01.2024, 23:02:32

….pořád sušim chleba, akorát vzhledem k velikosti psa musím pořád přemýšlet aby z něj nebyla koule….

Kilian
Kilian (962 příspěvků) 22.01.2024, 07:15:38 xxx:xxx.29a2:6513

….diky všem za odpověď, uklidnili jste mně….co jsem přečetla, tak právě před tou kombinaci varují, že se to časem projeví na kostře a ledvinach, protože se neúměrně zvýší fosfor pokud krmím kosti v barf dávce a dávám granule, kde je ten vápník a fosfor také a pak také zažívání, kdy barf se tráví jinak dlouho a granule také….abych se přiznala,tak pytel maly granuli už mám doma - z nějakých závodů …..z denní předepisovane dávky skrmim tak třetinu když je použivam jen jako pamlsky, psovi to víc než chutná…ještě mně napadlo sušený barf,objevila jsem, že prodávají jako granule, ale s tím zkušenosti nemám vůbec….  

hmn
hmn (1023 příspěvků) 22.01.2024, 08:25:50 xxx.xxx.3.42

Kilian, v granulích, jakýchkoliv, je poměr P:Ca správný. Nadbytku příjmu fosforu se doberu “přirozenou” stravou, ne granulemi.

A co se týká zažívání, tak to uvidíš, ale myslím, že s tím problémy až tak nebývají

janaa
janaa (382 příspěvků) 22.01.2024, 08:26:09 xxx:xxx.ed6e:42ef
Kilian:

….diky všem za odpověď, uklidnili jste mně….co jsem přečetla, tak právě před tou kombinaci varují, že se to časem projeví na kostře a ledvinach, protože se neúměrně zvýší fosfor pokud krmím kosti v barf dávce a dávám granule, kde je ten vápník a fosfor také a pak také zažívání, kdy barf se tráví jinak dlouho a granule také….abych se přiznala,tak pytel maly granuli už mám doma - z nějakých závodů …..z denní předepisovane dávky skrmim tak třetinu když je použivam jen jako pamlsky, psovi to víc než chutná…ještě mně napadlo sušený barf,objevila jsem, že prodávají jako granule, ale s tím zkušenosti nemám vůbec….  


Hele,jen bacha,co vyhráváte na závodech. Já nikdy nevyhrála žádné granule,které bych psovi dala, i kdybych nekrmila masem.

Btw nějak si pořád myslím,že pokud řešíte váhu, tak pamlskovat granulema nebude úplně to pravé.

Kilian
Kilian (962 příspěvků) 22.01.2024, 08:31:43 xxx:xxx.29a2:6513
hmn:

Kilian, v granulích, jakýchkoliv, je poměr P:Ca správný. Nadbytku příjmu fosforu se doberu “přirozenou” stravou, ne granulemi.

A co se týká zažívání, tak to uvidíš, ale myslím, že s tím problémy až tak nebývají


…..právě na to poukazují, že když se to kombinuje, může k tomu dojít…takže pytel půjde sousedovi psů a já se vrátím k těm pamlskům, prostě z toho začínám mít strach …vysteachaka jsem sušené konske maso a ještě tady cosi nám, tak doplním stav a pojedeme v tom dal jak před tím mým nápadem s granulemi….

Kilian
Kilian (962 příspěvků) 22.01.2024, 08:34:25 xxx:xxx.29a2:6513
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 22.01.2024, 08:26:09

….tohle byly kupodivu kvalitní,, dobrý sponzor…jinak granule dávám kanaradčinu psu, tak se teď pomněje,ještě se musím zbavit lahve losossoveho oleje…  


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.