Aktuálně: 4 959 inzerátů174 202 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Kombinace granulí a barfu

eena
eena (176 příspěvků) 23.01.2024, 09:03:20 xxx.xxx.231.241

na granule ako pamlsok by sa mi naša madam tak akurát urazene pozrela 😊 Piškóty si môžem tiež nechať … A ona je ukážkou toho, že čím viac som sa snažila, tým viac mi ukázala, že toto teda nie! Tak kŕmim v podstate granule + mäso + prílohy. A v podstate už iba intuitívne. Je pravda, že je to trochu teliatko a už dospelé (kým bola šteňa tak som to tiež riešila viac - ale čím viac super extra som chcela tým viac mi to okašľala) teraz to teda už fakt extra neriešim. Včera si vyžobrala odo mňa kúsok lekvárovej buchty - ale vzala do papule a vypľula - s pohľadom :"to teda ty fakt konzumuješ?". Potom išla vyžrať kŕmitko  sliepkam. Tučná nie je (na to si dávam pozor) extra super granule nežerie - tak kupujem strednú triedu tie ako tak berie. Najlepšie jej chutia aj tak polomäkké "pedigrie". Ale kŕmim spolu s mäsom (nie čisté granule) - vyprázdňovacie problémy nie sú. Keď čítam takéto diskusie si pripadám ako úplný BLB - no podľa nich kŕmim asi tak, že by ten pes snáď už ani nemal žiť. Ale zapojením svojej chabej mozgovej kôry si vravím, že sa z toho psieho kŕmenia robí dnes už až moc veľké HALÓ. A čo teda používam ako pamlsky? Syr, absolútne zatracovaný párok, domáce škvarky (nie slané) - tie sú v obľúbenosti na popredných miestach - a aj ja ich rada nosím - dobre sa s nimi manipuluje a sú to malé kúsky, kúsky vareného mäsa (najčastejšie obratá sliepky z polievky) - proste niečo iné ako dostáva bežne. 

hmn
hmn (1023 příspěvků) 23.01.2024, 09:19:06 xxx.xxx.3.42

no, ono v debatě o odměňování jídlem je podstatné jednak množství pamlsků, a tedy i a např. pes cvičící, zejména ten “pozitivně” versus pes necvičící, a pak velikost psa. Jiný význam bude mít 1 pamlsek u mé byť nějak vychovávané, ale necvičící pastevkyně, jiný bude mít tentýž pamlsek u aktivně sportujícího a cvičeného 5kg psa. Má holka zkonzumuje za den  např. 2% váhy denní dávky, u malého psa ve výcviku to může být třeba 50% a třeba i daleko více.

eena
eena (176 příspěvků) 23.01.2024, 10:09:52 xxx.xxx.231.241

Súhlasím - určite je prvoradé zvážiť aktivitu a veľkosť psa. Ak malého domaseda, ako napr. moja kamoška, pozitívne "cvičila" doma v obývačke a prechádzka sa rovná dvakrát denne okolo bytovky a čuduje sa, že sa jej pomerian vypapkal na 5 kg a ona mu predsa dáva iba predpísanú dávku - samozrejme pamlsky nepočítala do príjmu, tak musím mimoriadne zvažovať čo a kedy dám - resp. znížim bežnú kŕmnu dávku primerane “pamlskovaniu”. No ako som zažila u nej - bolo to priam nemožné jej vysvetliť a presvedčiť ju, že teda okrem zníženia kŕmenia by bolo vhodné aj so psom chodiť von viac. Tak som sa na u nej na dobre mienené rady vykašľala a ono keď išla na očkovanie a vet ju sfúkol, že či si chce zabiť infarktom a odpáliť mu kĺby tak si spomenula na to čo som jej vravela. Pomohla tam ešte druhá naša kamoška (mimoriadne milujúca toho jej domseda), ktorá jej ho dobrovoľne brávala na dlhé prechádzky - a svete div sa - schudol a dokonca aj poslúchať začal aj vonku o 100% lepšie  

Ph (neregistrovaný) 24.01.2024, 22:38:57 xxx:xxx.836d:3c66
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 23.01.2024, 08:16:02

Tohle zrovna problem neni. Jednotlive sem-tam grancle nevadi.  A kdyz uz to nekdo dava v ramci cviceni - tj. zkrmi davku - tak pes jde pak zavrit,  spat. 

btw - casto se cvici na namocene granule, ne na  suche. aby to dlouho nekousali - ale hlavne - aby jim nezaskocilo. zadusene stene grancli - no, stava se to. 

Proto mam trosku problem i se suchym pamlskem. Obcas davam  susene maso, plice, drstky -ale spis jen jako nejaky bonus, vetsi kus. v ramci treninku jim tohle taky obcas zaskoci, kdyz je to na mensi kousky 

k te kombinaci - i kdyz motyl a ti moji se moc porovnavat nedaji, vim - ale kombinuju to roky. Na maso trenuji a jako prilohu pak dostavaji grancle do misky. Jen maso jim nesedelo. a kdyz jsem davala normalni prilohy -hubnuli moc

Daja
Daja (414 příspěvků) 25.01.2024, 04:21:30 xxx.xxx.69.30

Dobré ránko 😉,

já to prostě neřeším. Pokud pamlsku ji snížim krmnou dávku. 

Nikdy jsem důkladně neřešila stravu u psů, prostě jedli co bylo a nikdy nic u psa se mi nezvrhlo na zdravotní problémy. Mám odjakživa psy popelnice a naučné jíst vše a to doslova vše. Prostě jsem stará škola ( fosil ).

Když tady kolikrát čtu jak se řeší strava u psů, tak fakt se opupinkuji🤫 ( pokud se řeší ohledně zdraví…. nedivím se).

Dája

Kilian
Kilian (958 příspěvků) 25.01.2024, 09:31:31 xxx.xxx.159.166

.. .v úterý jsem byla u veta na predoperačnim vyšetření ohledně čištění zubů v narkóze….nechala udělat komplet krev včetně poměru vápníku a fosforu a hodnoty má na jedničku…granulí jako pamlsků jsem se definitivně vzdala…díky moc všem na názory…

hmn
hmn (1023 příspěvků) 25.01.2024, 09:54:24 xxx.xxx.3.42

Dajo, ono to, zejména u štěňat velkých plemen, opravdu není jedno. Tam člověk ve velice krátké době umí způsobit růstové problémy.

Daja
Daja (414 příspěvků) 25.01.2024, 10:20:23 xxx.xxx.69.30
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 25.01.2024, 09:54:24

Chápu a taky vím, že u větších plemen se jidlo a pamlskování řeší.

Nepíšu , že by se nemělo zeptat i já se optám, ale mě někdy přijde, že lidičky nemají mozek a nechce se jim myslet. Nepíšu, že je to případ Kiliána 🙏, ale neustále se řeší maličkosti ani já neřeším a nepočítám co vlastně jím, jen přemýšlím. U pejsků to mám taky tak🤫.

Dája

Sardullah
Sardullah (966 příspěvků) 25.01.2024, 11:13:08 xxx.xxx.189.104
hmn:

Dajo, ono to, zejména u štěňat velkých plemen, opravdu není jedno. Tam člověk ve velice krátké době umí způsobit růstové problémy.


Jo, taky jsem to chtěla napsat….u dospěláků je to něco jinýho, ale u štěňat obříků se nad tím přemýšlet prostě musí…nebo by se alespoň mělo. 

Teď jsem měla v docela rychlém sledu za sebou 3 štěňata medvědoidních plemen…u pyrenejky jsem to řešila omega, dokonce jsem to i vážila, protože množství papání pro štěně jsem absolutně neměla v oku a to přesto, že psi před ní jsem na granulích neměla, ale na druhou stranu jsem vařila a Ginu jsem chtěla mít na syrovém…za rok přišla kavkazačka, tak to měl člověk ještě v živé paměti a za rok přišel berňucha, tak to člověk řešit už fakty nic nemusí, neboť má natrénováno a přijde mu to jednoduchý jak facka…ale když začíná a nebo má mezi štěňaty nějakých 10 let odstup, tak je fajn si něco načíst a řešit.

Blbý je, když má člověk nějakou představu o tom, jak štěně krmit a štěně mu do toho hází vidle, protože odmítá jíst to a tamto…a v tu chvíli je jídelníček, který si člověk pečlivě poskládal nepoužitelný… a zase se musí přemýšlet a poskládat to z věcí, které štěně papká. Protože u dospělce si můžu teoreticky říct “tak nejez, však on tě hlad donutí, ale u štěnda potřebuju aby papkalo pravidelně několikrát denně”

Aluška (neregistrovaný) 26.01.2024, 15:19:20 xxx.xxx.200.75

Já mám taky malý psy, 4,5-6 kg. Už asi 15 let krmím syrovým a na procházku beru kapsu granclí, který dostávaj když jsou hodný a přijdou se na mě podívat cestou. Myslím že těch 5-6 granulek jim nijak neublíží, když pak vidím, co jsou schopný v lese sežrat. Přejetou žábu, chcíplýho ježka, shnilou srnčí nohu…..Neberu šity typu Friskís, ale jinak značku nijak moc nehrotím…..


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.