Aktuálně: 4 817 inzerátů175 881 diskuzních příspěvků17 772 uživatelů

Masožravé slepice

Zrzavci
Zrzavci (2885 příspěvků) 02.02.2024, 14:45:49 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 02.02.2024, 14:41:06

No já jsem právě prvně poradila to maso a dodala od nás z mrazáku, to se osvědčilo, i objednala se další várka a ty zmíněný granule jako záloha.

Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 02.02.2024, 14:49:45 xxx.xxx.198.226
lupus4:

😀tam jsou samé zdravé věci , (psali v reklamě )- jako pojidla , konzervanty , dochucovadla, emulzifikátory zabraňující odloučení vody a tuku, antioxidanty bránící tomu, aby se tuk stal nechutným, a umělá barviva a příchutě, které činí produkt přitažlivým pro spotřebitele a chutnějším pro jejich zvířecí společníky….

ideál do “domácího vejcete”  😉 


V zásadě úplně totéž se dá říct o granulích pro slepice.

Navíc… ony ty moje slepice pijí vodu z pneumatik, takže takové granule mohou stav věci vlastně snad jen zlepšit 🙂

bohemia.gall (neregistrovaný) 02.02.2024, 14:50:11 xxx.xxx.25.141
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.02.2024, 14:45:49

Záloha masa? Některý zejména právě levnější značky jsou vyrobený spíš pro býložravce…

Jinak maso je super 

Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 02.02.2024, 14:53:24 xxx.xxx.198.226
bohemia.gall:

Granule pro psy a kočky jsou humus pro konzumenta vajec. Tohle experimentování je zvláštní, když se vyrábí originál směs pro danou kategorii zvířat a je i levnější… už je asi lepší směs s obsahem GMO vyrobená pro nosnice. Kterou mimochodem musim schovávat před naším psem, když má možnost volby, psi granule jdou stranou.


Mě granule pro nosnice i granule pro psy, které jim krmím, stojí úplně stejně. Kdybych ty psí nekupovala ve slevě, tak dokonce ty psí jsou dražší 🙂

Mně také slepičí nosnicové granule chutnají mnohem víc než ty psí marketovky! V tom musím s vaším psem souhlasit 🙂

Když mým slepicím zase mnohem víc chutnají ty psí granule, no. Zase kde se dostanete se slepičíma granulema na obsah hrubého proteinu na 25 %, že (navíc v těch psích dokonce i část toho proteinu jde z živočišných zdrojů).

Mimochodem, v syrovém mase nebo výrobcích z masa s obsahem vody, je proteinu taky tak (70 % vody), takže granule jako záloha, proč ne 🙂

K masu přístup nemám, jakože levně, a tak je to pro mě ekonomicky nepoužitelné.

bohemia.gall (neregistrovaný) 02.02.2024, 15:08:47 xxx.xxx.25.141
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 02.02.2024, 14:53:24

Ale, jo klidně si krmte pšenici od Černobylu..ono ze slepice vypadne zadem jenom to co se předem vloží.

Já mám rád domácí produkty proto, že jsem je schopen vyprodukovat v lepší kvalitě než koupím v marketu, ale abych si sám produkoval pro svoji rodinu horší nez se dají koupit levneji..

megi-the-pes
megi-the-pes (2252 příspěvků) 02.02.2024, 20:32:06 xxx.xxx.124.17

🙂 Kdo krmí průmyslově vyráběnou směsí, rve do slepice BHA, BHT… a co, vůbec mu to neva a konzumenti vajec to neví. To jen já si čtu, co na obalech je… 
A producenti by to dělat nemuseli, toho tuku je tam do pěti %. Ale dělají. Protože sklad, množství, neekonomické.

Jinak téma mě rozesmálo. V dobrém. Spíše netuším, proč by maso slépka neměla dostávat. Pro kočky a psa mám kilo mletého cca za 40 Kč nebo v běžném zahraničním marketu pro lidi 70 Kč, slépka potřebuje cca 17 18 bílkovin…
Jediné, na co musím dávat bacha - dost vápníku. 
Granulemi pro psy a kočky se krmit dá také, ony to rády, občas jim něco na ochutnání dám, když zkouším novou značku… ale krmit tím nastálo = ředit to, protože třeba moje poslední zkouška má 20 % tuku, takže hromadu pšenice k tomu, kukuřice… a hlavně mraky vápníku. Ale nedělala bych to, mám slépky jako mazlíčky, granule atp. pro mě nemají smysl, já taky furt nežeru polotovary…

Když jsem dostala tři kočkata, slépky je chtěly sníst… fakt, musela jsem kočkouny vodit na zahradu a domů, dělat jim koridor. 🙂

Anonymní (neregistrovaný) 02.02.2024, 21:08:44 xxx:xxx.c57d:7945
Janazevsi:

Maso žerou s chutí. Jakékoli. Když vetetinář kastroval beránka, tak stačil ucvaklý přebytek sotva odložit, než si toho všimly slepice. A nastal boj, pro ně obrovská dobrota.


To je nějaký ten vtip s tchýní ne?🙂

Nepřihlášená Varaxi (neregistrovaný) 02.02.2024, 21:30:45 xxx.xxx.137.233
Zrzavci:

dík, říkala jsem si jen, jestli ve složení granulí není něco, co by slípky neměly, nebo tak. 


Ač jsem psa krmila převážně granulemi, u slepice, jejíž vajíčka chci jíst a jednou chci jíst i tu slepici, bych byla vééélmi opatrná, co jí dávám. A běžné psí ani kočičí granule by to nebyly. 
Krmné maso záleží, jakého je původu - to mohou být podměrečné kusy, různé odřezky, kousky masa s razítkem, vnitřnosti, o které není zájem, a tak, to bych slepicím klidně dala. Ale pokud nějaký veterinář dá na celé zvíře, které mělo být určené pro lidi, razítko, že je jen pro zvířata, tak si nemyslete, že je tam dal pro srandu králíkům. Nepotřebuji, aby moje slepice v sobě kumulovaly všechny ty hnusy, které projdou pro nejedlá zvířata. 
Občas se dá sehnat v různých podnikových prodejnách nějaká živočišná bílkovina, např. v blízké mlékárně mívají odřezky sýrů za pár korun. Takže to chce rozhodit sítě po okolí a poptat se. Možnosti velmi pravděpodobně máte, jen jste na ně ještě nepřišla. 
Například já obcházím v pátek lednice v práci a co je prošlé, vyhazuji - samozřejmě, že den dva prošlý jogurt nebo párek jde po vizuální kontrole jedlosti slepicím. 
Různých odpadů, které ale slepice skvěle zužitkují, je dost - můžete poprosit známé či příbuzné, aby Vám kvalitní zbytky mrazili a předávali. Někdo třeba nejí kůže z ryb a drůbeže, to je perfektní krmivo pro slepice. Můžete sledovat nabídku obchodů s prošlou expirací (je to pár týdnů, co jsem v Bille koupila sušené mléko za 50 Kč), můžete poctivě rozbíjet slepicím veškeré kosti (pokud nejste vegetariánka, tak jich máte pravděpodobně docela dost, navíc do sběru můžete zapojit i příbuzenstvo, viz výše). Znám lidi, co chovají slepicím moučné červy. Kdysi jsem na zbytek přezrálého kefíru z tibetské houby lákala mouchy, aby mi do něj nakladly vajíčka, a jejich larvy jsem pak dávala slepicím. Samozřejmě i s tím kefírem. Existuje sušené mléko pro telata a selata, náš obchod ho nabízí 99 Kč/kg, což není tak zlé, když si uvědomíte, že toho dáte do míchanice třeba lžíci. Můžete zkusit drožďovat krmivo. V rybářských potřebách lze koupit hmyzí moučku - když to je jako krmivo pro jedlé ryby, můžete to bez obav dát i jedlým slepicím. Lze dávat i sušenou krev, pokud vyřešíte skladování a nepřeženete to s dávkováním, vejce by pak prý mohla mít kovovou příchuť. 
Další věcí je, že slepice si na dostatečném výběhu najdou nějaké živočišné bílkoviny samy a Vám už stačí jen doplnit do optima. 
Takže těch možností je skutečně hodně. 
Ale granule pro psy? Ano, pokud najdete takové, které bez zaváhání a pochybností sníte sama, tak ano, dejte je slepicím. Takové granule skutečně existují (resp. před pár lety existovaly, teď už nemám psa, tak jsem ztratila přehled), ovšem neušetříte ani halíř.
 Ale jinak… Nešla bych do toho. 
Samozřejmě pokud máte slepice na okrasu a jejich vejce nejíte ani neposkytujete k jídlu jiným lidem, tak jim ty granule klidně dejte. 

Marša (neregistrovaný) 02.02.2024, 21:39:55 xxx:xxx.c57d:7945
Anonymní:

To je nějaký ten vtip s tchýní ne?🙂


Ale ne že ji ožraly, jen vyhrabaly.

Nepřihlášená Varaxi (neregistrovaný) 02.02.2024, 21:40:56 xxx.xxx.137.233

Jo, Megí má samozřejmě pravdu v tom, že musíte číst složení - není sušené mléko jako sušené mléko, že. 

anonymní (neregistrovaný) 05.02.2024, 10:36:54 xxx.xxx.87.55
Odpověď na příspěvek uživatele Gall z 01.02.2024, 11:00:06

Dávám slepicím živočišné bílkoviny téměř každý týden. Vařím maso, vnitřnosti psovi a kočce (ta má i syrové maso), kosti plus kůže nasekám slepicím. K tomu jim jídlo zalévám vývarem, mlékem, občas zbytek něčeho mléčného. Dávám jim třeba i vnitřnosti - zbytky, syrovou kost od krkovice - tu si oklovou. Snažím se, aby slepice měly živočišné i rostlinné bílkoviny - luštěniny. Směsí nekrmím, dávám pšenici, brambory, zbytky - rýže, těstoviny, knedlíky, slupky, jablka, zbytky zeleniny, ptačinec, tráva, jiné obiloviny, luštěniny ze zbytků - kaše, polévka.  Slepýše nebo ještěrku taky lověji, občas stihnu osvobodit. V sezoně loví hmyz.  V létě jim dám třeba červy z popelnice nebo co zbude muži na ryby.

Slepice potřebují bílkoviny - živočišné i rostlinné.

Snažím se, aby měly pestrou stravu. Vejce mám pořád, nestane se, že by vůbec nenesly, jen si občas  některá odpočine - přepeřování.

Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 05.02.2024, 14:10:36 xxx.xxx.198.226

Dá se toho krmit spousta, a já rozhodně neradím krmit to, co krmím já, je dobře, že jste se ozvali s tou spoustou dalších návrhů, to jsem ráda 🙂

Já krmím to, co je pro mě výhodné a dostupné. Tuk z granulí naštěstí ředit nemusím, protože jich nekrmím tolik, aby se to v KD projevilo. Na hmotu to může být třeba 1:1:1 psí:nosnicové:pšenka - tak nemám problém 🙂 Psí granule přes léto nekrmím, dámy se dojedí hmyzu, tak netřeba.

Možná se někdy dobéřu vlastní pěstebny moučných červů, ale coby samoproducentka bych nevyprodukovala dost zbytků pro jejich výživu, tedy bych je musela krmit psíma granulema 🤣

Zaplaťpánbu mě moje vejce pořád ještě přijde na 2,-/ks.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.