Aktuálně: 4 953 inzerátů174 088 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Únor bílý, pole sílí

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 02.02.2024, 12:07:21 xxx.xxx.198.226

Únor - úmor: kdyby mohl, umořil by v krávě tele a v kobyle hříbě. 
Únorová voda - pro pole škoda. 
Netrkne-li únor rohem, šlehne ocasem. 
Když v únoru mráz ostro drží, to dlouho již nepodrží 
Leží-li kočka v únoru na slunci, jistě v březnu poleze za kamna. 
V únoru sníh a led - v létě nanesou včely med. 
Když skřivánek v únoru zpívá, velká zima potom bývá. 
Jestli únor honí mraky, staví březen sněhuláky 
Když únor vodu spustí, ledem ji březen zahustí. 
Když tě v únoru zašimrá komár za ušima, poběhneš jistě v březnu ke kamnům s ušima. 
Teplý únor - studené jaro, teplé léto 
Co si únor zazelená - březen si hájí; co si duben zazelená - květen mu to spálí. 
Mnoho mlh v únoru přivodí mokré léto. 
Můžeš-li se v lednu vysléci do košile, připravuj si na únor kožich. 
Když větrové na konec února uhodí, moc obilí se na poli neurodí 
Jestli únor honí mraky, staví březen sněhuláky 
V únoru-li vítr neburácí, jistě v dubnu krovy kácí. 
Když v únoru mráz ostro drží, to dlouho již nepodrží. 
Je-li v únoru zima a sucho, bývá prý horký srpen 
V únoru když skřivan zpívá, velká zima potom bývá.

Měsíc únor (pranostika.cz)

Linz (neregistrovaný) 05.02.2024, 09:06:47 xxx.xxx.3.299

Prosím toto je náš kohoutek. Je to plemeno nebo hybrid? Dostali jsme ho.

Obrázek
Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 05.02.2024, 10:59:22 xxx.xxx.191.80

Ruku do ohně za to nedám, ale podle mě to je nějaká směska. Pokud neplánujete chovat čistokrevná zvířata (což neplánujete, to byste si jeli kohouta koupit od chovatele), je to stejně jedno. 

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 05.02.2024, 11:05:26 xxx.xxx.198.226

Já se též musím dokopat vysít rajské. Nebo tu setbu aspoň připravit (dotahnout si hlínu a kořenáče z výběhu). Letos mám v plánu nenakličovat semena ve formičkách na kostky ledu (aka sadbovač), ale přímo v kořenáčích, mám na to dost místa, tak o nic nejde. Z kořenáčů potom rovnou do záhonů. Doufám, že to není úplně špatný nápad, no uvidíme 🙂 Hlavně mě zajímá, co z toho vzejde. Dám toho klíčit hodně, ta kupovaná semena moc nejdou…  Když toho bude moc, rozháži to pak po výběhu, ať se snaží 🙂

No a do země musím nastrkat zbytek česneků naklíčených a modřenců, které mám vykopané od loňského podzimka v krabicích. Aby z toho letos něco bylo…

Zdá se, nechci zakřiknout, že mi začala snášet i třetí bílá 🙂 Hnědé dávám čas na snášení na nekonečno, kdo ví, co jí všechno dravec prošpikoval krom plíce, takže ta už snášet nemusí. Letos zkusím doplnit vynešenkami, kamarádka, které to zase odnáší liška ve velkém, bude chtít taky přikoupit vynešenky, kuřice se nám nějak přestávají vyplácet 😀

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 05.02.2024, 12:26:50 xxx.xxx.191.80

Tož pokud máte rajčata na ven, máte přes měsíc čas. I pokud máte rajčata do skleníku, není kam spěchat, týden dva ještě relaxujte. 🙂
Co se týče vynesených slepic, když se prodávaly za padesátikačku, tak to stálo za úvahu. Teď už mi to nepřijde jako ekonomická varianta, ale třeba máte vlastní tajný zdroj. 

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 05.02.2024, 12:48:03 xxx.xxx.198.226

Jo? Já je loni dávala právě v únoru a přišlo mi to nějaké dlouhé - byla pak hodně vytáhlá. Tak to jsem ráda, to si ještě schrupnu 🙂

Tak loni byly vynesenky za 80,- to mi ještě nepřijde blbé, pořád se ta slepice za měsíc na vejcích zaplatí, a když budu počítat, co prožere, tak za dva 🙂 Uvidím, co budou stát letos, ale vzhledem k tomu, že kuřice stojí pomalu ke třem stovkám, tak vynesenky za stovku mi přijdou pořád super.

Mno, ale koukám, že mé oblíbené Kosičky momentálně vynesenky neplánují, tak asi vezmu zavděk nosnicemi v plné snášce 🙂 https://vejcekosicky.cz/prodej/prodej-slepic-a-kuric/ Uvidím, jestli později nějaké vynesenky přidají a nebo se někde vynesenky objeví příhodně po ruce. A dokonce se konec prodeje nosnic kryje s termínem Rudolfova poháru, takže bych si pro holky mohla pěkně dojet i na místo, tak ušetřím opět za dopravu 🙂

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 05.02.2024, 14:17:49 xxx.xxx.191.80

Jj, tak 80 Kč, to je asi ekvivalent inflace. Ale tady to prodávají třeba za stopade, to teda fakt ne. 
Kosičky znám nejspíš od Vás, pro mé plány je to sice daleko, ale vypadají fakt dobře. 

Ohledně těch rajčat - cca půlka března, když jdou ven, ale ani vysetí koncem března není moc pozdě. Koncem února se vysévají ta, která jdou do skleníku, i když záleží, kdy je do toho skleníku chcete a můžete vysadit, že. Já někdy vysévám rajčata dřív, ale to jsou ta, která mám doma jako domácí rostliny a ven je dávám jen letnit, případně ta, která pěstuji na množení z postranních výhonů. To nemusíte řešit, pokud máte dost osiva nebo nechcete mít zaskládaný barák kytkama. 

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 05.02.2024, 14:47:27 xxx.xxx.198.226

Jj, já Kosičky propaguji, a dělají závozy po celé ČR s tou navýšenou cenou za kus, to je bájo, přivezou i dva kousky, žádný problém, a vždycky jsou to moc pěkné slípky.

Já skleník nemám, takže to mám celkem vyřešené 😀 A zaskládaný panelákový byt kytkama mít můžu - to je de facto plán na jarní měsíce 🙂 Ale můžu to naházet do země později, to je fajn. Kouknu, co stojí předpěstované sazenice rajských tady od květinářství, třeba přejdu kompletně na ně. Když můžu brát tykve… loni se máti právě tyhle pořízené rajské velmi vyvedly, kdyby je ještě k tomu zalévala a starala se o ně, tak má i úrodu 😀

Jo a musím si vybudovat ten liniový zvýšený záhon, který jsem si naplánovala… musím si sakra konečně sepsat seznam úkolů.

Anonymní (neregistrovaný) 06.02.2024, 08:43:42 xxx.xxx.80.244

Vidím zkušené zahrádkářky hned toho využiju. Květák do skleníků, vyséváte ze semínek nebo předpěstováváte doma? A v jakých asi termínech? A to samé ředkvičky u nich už si mylsím že by to do skleníku skoro šlo???

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 06.02.2024, 16:09:58 xxx.xxx.191.80

Já ho nemám ve skleníku, mám ho venku. Předpěstovávám v pařeništi od března dle toho, jaké je počasí - někdy i v dubnu a jde to.
Ředkvičky by už šly. Já je vyseju klidně na podzim a pak je občas zaliju, vyklíčí, až samy budou chtít. To samé kopr, ale ten se mi většinou vysemení sám. 

Anonymní (neregistrovaný) 07.02.2024, 09:20:47 xxx.xxx.80.244

Děkuji. Od března nebu dubna předpěstováváte v pařeništi nebo už jde květák ven na záhon??

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 07.02.2024, 13:11:36 xxx.xxx.191.80
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 07.02.2024, 09:20:47

Během března až dubna vysévám do pařeniště, přesazuji po zmrzlých. 

JardaPecival
JardaPecival (346 příspěvků) 08.02.2024, 07:57:19 xxx.xxx.37.169

Líhnout budu jen ty svoje bílý prdelky 🐔  Chtěl bych letos 30-40 kuřátek, ale vzhledem k mojí příšerný oplozenosti si myslim, že holky nezvládnou tolik vajíček na jedno líhnutí “vyrobit”, takže jak to všechno bude, to se ještě uvidí….

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 08.02.2024, 08:24:40 xxx.xxx.198.226

Napadá mě… Když prosvítíte ty vejce v nějaké té první fázi inkubace, nevím, kdy se to poprvé dělá, jestli třeba pátý den… A vyřadíte ty neoplozené - to by se mělo dát ještě sežrat, ne (a když ne já, tak slepice)? Co s tím kdo dělá?

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 08.02.2024, 09:13:18 xxx.xxx.42.129
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 08.02.2024, 08:24:40

Po tom týdnu inkubace už vejce nejsou valné kvality,tak je vařím kočkám,Betynce(jezevčík),i slepicím.. 

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 08.02.2024, 09:26:12 xxx.xxx.42.129
Odpověď na příspěvek uživatele JardaPecival z 08.02.2024, 07:57:19

Krásné fotky, krásné slepičky 😇..a to prostředí.. mají se jako komtesy😊🐔🐔🐔...to máte stále špatnou oplozenost?….píšete, už třetí kohout🤔..já když jsem chovala brahmanky, oplozenost vic, než mizerná..potom jsem se někde dočetla,že příčinou může být huňatý 😀porost peří okolo kloaky slepičky,možná i kohouta..tak jsem vzala nůžky a okolí kloaky jim ostříhala..prý se to má spíš vytrhat..kvůli zranění kohouta.,ale…oplozenost hned krásně stoupla…🐣🐣🐣🐣


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.