Aktuálně: 4 958 inzerátů174 150 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Únor bílý, pole sílí

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 08.02.2024, 10:32:31 xxx:xxx.bee:c38d
Buggyra:

Napadá mě… Když prosvítíte ty vejce v nějaké té první fázi inkubace, nevím, kdy se to poprvé dělá, jestli třeba pátý den… A vyřadíte ty neoplozené - to by se mělo dát ještě sežrat, ne (a když ne já, tak slepice)? Co s tím kdo dělá?


Najdou se i tací co to kupují ve velkých líhních jako krmná a pak to prodávají na sídlištích jako ČERSTVÁ DOMÁCÍ VEJCE🤣 a to jste neviděli ty fronty co u těch aut kolikrát stojí..

Ale teď seriózněji.  To vejce pokud bylo neoplozené tak teoreticky se dá tepelně opracované zkonzumovat. Bábinka říkala, že dřív to používali do těsta. 

Já na to mám stejný názor jako výše psala Anička. U nás se ta vejce po prvním prosvícení vaří zvířatům. Jako uvítaný pamlsek a zdroj bílkovin.

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 08.02.2024, 10:33:51 xxx:xxx.bee:c38d
ančovička:

Krásné fotky, krásné slepičky 😇..a to prostředí.. mají se jako komtesy😊🐔🐔🐔...to máte stále špatnou oplozenost?….píšete, už třetí kohout🤔..já když jsem chovala brahmanky, oplozenost vic, než mizerná..potom jsem se někde dočetla,že příčinou může být huňatý 😀porost peří okolo kloaky slepičky,možná i kohouta..tak jsem vzala nůžky a okolí kloaky jim ostříhala..prý se to má spíš vytrhat..kvůli zranění kohouta.,ale…oplozenost hned krásně stoupla…🐣🐣🐣🐣


Ano ano u Araucan se to takhle také praktikuje.

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 08.02.2024, 10:37:22 xxx:xxx.bee:c38d
Varaxi:

Vysela jsem své oblíbené papriky na gril. A tím moje únorové zemědělské působení končí. 🙂


Jaké papriky to jsou mohu li se zeptat? Já letos zkouším z Permasemínek  papriky “Měňavka” a od jedné dávné kamarádky mám semínka sibiřských “krátkých” rajčat. Prý vyrostou jen do 60 max 100cm a nemusí se vyštipovat. Navíc slibují dobrý zdr.stav a výbornou chuť tak uvidíme.

list
list (562 příspěvků) 08.02.2024, 10:42:18 xxx.xxx.168.200
Odpověď na příspěvek uživatele JardaPecival z 08.02.2024, 07:57:19

Máte pro ně skvělé zázemí👍 A slepice krásné. Člověk by jim záviděl 😉

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 08.02.2024, 11:30:56 xxx.xxx.191.80
Odpověď na příspěvek uživatele Ecitejok z 08.02.2024, 10:37:22

Grilovací papričky Shishito z Dobrých semen. Měla jsem i padronky, ale na mě jsou moc pálivé. Shishito většinou nepálí vůbec, jedí je i děti. 
A opečené na pánvi na másle nebo olivovém oleji s maličkou špetičkou soli, mňam, mňam. V sezoně samozřejmě děláme na grilu, to jsou nejlepší. 🙂

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 08.02.2024, 12:39:04 xxx:xxx.bee:c38d
Varaxi:

Grilovací papričky Shishito z Dobrých semen. Měla jsem i padronky, ale na mě jsou moc pálivé. Shishito většinou nepálí vůbec, jedí je i děti. 
A opečené na pánvi na másle nebo olivovém oleji s maličkou špetičkou soli, mňam, mňam. V sezoně samozřejmě děláme na grilu, to jsou nejlepší. 🙂


Děkuji za info. Ty zkusím. Já měl i padronky ale u nás se jim moc nedařilo. Zatímco jiné odrůdy plodily pěkně tyhle ne. Málo plodů a jak píšete některé dost pálivé.

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 08.02.2024, 13:17:58 xxx.xxx.191.80

Já ty papriky pěstuju v květináčích jako letněné trvalky. Letos v zimě mi jich pár patrně umřelo, tak jsem si vysela náhradu. I když u paprik kdo ví - ony dokážou obrazit třeba po měsíci a tvářit se, že je chuť do života neopustila. 🙂

JardaPecival
JardaPecival (346 příspěvků) 08.02.2024, 15:29:40 xxx.xxx.37.169
ančovička:

Krásné fotky, krásné slepičky 😇..a to prostředí.. mají se jako komtesy😊🐔🐔🐔...to máte stále špatnou oplozenost?….píšete, už třetí kohout🤔..já když jsem chovala brahmanky, oplozenost vic, než mizerná..potom jsem se někde dočetla,že příčinou může být huňatý 😀porost peří okolo kloaky slepičky,možná i kohouta..tak jsem vzala nůžky a okolí kloaky jim ostříhala..prý se to má spíš vytrhat..kvůli zranění kohouta.,ale…oplozenost hned krásně stoupla…🐣🐣🐣🐣


Nene, už třetí kohout ne.. Mám jednoho, starýho a mám po něm lonský kuřata, kde sem jednoho kohoutka nechal(nestihnul zabit), takže mám dva, starýho a mladýho, a teď jsem pořidil novýho, celkově třetího, ale v pořadí druhýho a ten teprve bude předvádět, co umí 😄 Jinak je to s tím opeřením vzadu opravdu tak.. Když sem byl pro toho novýho kohouta, tak jsme to s chovatelem probírali a von hned se po něm začal sápat a škubat mu tam vzadu peří, že sem kohoutka musel bránit vlastním tělem 😀 

Anonymní (neregistrovaný) 09.02.2024, 07:12:33 xxx.xxx.204.44

Geneticky modifikovaná kuřata. Nemohou se ani postavit na nohy, protože jednoduše neudrží váhu vlastního těla. Navíc jsou lysá - to je průmyslově výhodné, aby se vyhnula nákladům spojeným s odstraňováním peří.

Kam to šlechtění bude pokračovat?

Obrázek
Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 09.02.2024, 07:18:09 xxx.xxx.198.226

Tak na nohy se nemůžou postavit ani současní brojleři, takže nic nového. A že jsou lysá - no pokud jim topí, tak vlastně proč ne. Máme lysé potkany i kočky, a jak pěkně prospívají. Tam bych asi zrovna problém nehledala (v té lysosti). Můžou aspoň konvertovat všechno krmivo rovnou do svaloviny a nemusejí vyrábět peří - třeba díky tomu zkrátí výkrm a čas, po který si budou lámat nohy, se taky zkrátí (třeba díky úspoře vápníku z peří posílí trochu nohy)…

kometa
kometa (4193 příspěvků) 09.02.2024, 08:18:53 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 09.02.2024, 07:18:09

Ono nejde o úsporu vápníku z peří, ale o eztrémní zmasilost, kterou ta kostra nemůže unést.

Prostě my jsme to tak vyšlechtili, aby to bylo ekonomicky co nejvýhodnější - co nejrychlejší růst při co nejmenší spotřebě krmiva.

Stačí se podívat, jak proporcionálně vypadá divoké prase a pratur - a jak masná plemena prasat a skotu- i když ta se zatím ještě unesou. Jenom plemenní samci odcházejí předčasně na nohy a některé krávy se bez císaře neotelí.

MiraT
MiraT (27 příspěvků) 09.02.2024, 08:19:33 xxx.xxx.221.85
Buggyra:

Tak na nohy se nemůžou postavit ani současní brojleři, takže nic nového. A že jsou lysá - no pokud jim topí, tak vlastně proč ne. Máme lysé potkany i kočky, a jak pěkně prospívají. Tam bych asi zrovna problém nehledala (v té lysosti). Můžou aspoň konvertovat všechno krmivo rovnou do svaloviny a nemusejí vyrábět peří - třeba díky tomu zkrátí výkrm a čas, po který si budou lámat nohy, se taky zkrátí (třeba díky úspoře vápníku z peří posílí trochu nohy)…


Teď otázka, zda to nakonec z ekonomického hlediska nebude nevýhoda - haly se budou muset vytápět na víc stuňů celsia, aby brojleři prosperovali. Ale to už je na producentech aby ověřili a dle toho zavedli. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 09.02.2024, 08:47:10 xxx.xxx.124.6

Jaká zima je asi v Izraeli? Stvořeno bylo tam. Avigdor Cahaner. Jsou určena pro oblasti, kde je fakt horko, ale venkovní chov nic moc, protože slunce a parazité, taky je trochu problém rozmnožování (kvůli zranění, peří je chránič).
A není gen. modifikované, to je kec z FB. 
Jde o několik desítek let křížení holokrkých a brojlerů.
Není žádný problém vyrobit křížením něco, co bude mít určitou barvu srsti/peří, nebo žádné peří/srst, je to jen selekce, nic víc.
A je to novinka asi tak 13 15 20 let.

Něco i vím… a hodně nevím, ale protože Mulder je můj brácha, tak dám “vyhledat obrázek google”, a hned vím, kdo si ze mě dělá… Zkuste to, nebudete se pak bát, že vás geneticky upraví hned po té vybájené slepici.
 

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 09.02.2024, 10:56:06 xxx.xxx.198.226
kometa:

Ono nejde o úsporu vápníku z peří, ale o eztrémní zmasilost, kterou ta kostra nemůže unést.

Prostě my jsme to tak vyšlechtili, aby to bylo ekonomicky co nejvýhodnější - co nejrychlejší růst při co nejmenší spotřebě krmiva.

Stačí se podívat, jak proporcionálně vypadá divoké prase a pratur - a jak masná plemena prasat a skotu- i když ta se zatím ještě unesou. Jenom plemenní samci odcházejí předčasně na nohy a některé krávy se bez císaře neotelí.


To se ví 🙂

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 10.02.2024, 09:51:35 xxx.xxx.243.249
JardaPecival:

Nene, už třetí kohout ne.. Mám jednoho, starýho a mám po něm lonský kuřata, kde sem jednoho kohoutka nechal(nestihnul zabit), takže mám dva, starýho a mladýho, a teď jsem pořidil novýho, celkově třetího, ale v pořadí druhýho a ten teprve bude předvádět, co umí 😄 Jinak je to s tím opeřením vzadu opravdu tak.. Když sem byl pro toho novýho kohouta, tak jsme to s chovatelem probírali a von hned se po něm začal sápat a škubat mu tam vzadu peří, že sem kohoutka musel bránit vlastním tělem 😀 


😀👍tak to je kohout dobře připraven😀..ještě zkontrolovat a popřípadě stejně  upravit slepičky…už se nemůžu dočkat,až se pochlubite oplodněnými vajíčky a kuřátky🐣🐣🐣

Anonymní (neregistrovaný) 11.02.2024, 09:19:13 xxx.xxx.65.28

Originální řešení 🤣

Obrázek
Kamýk (neregistrovaný) 12.02.2024, 11:38:43 xxx.xxx.90.213

Trochu malej kurníček na tolik slepic 🤣🤣


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.