Aktuálně: 4 958 inzerátů174 155 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Teplota přes zimu

list
list (562 příspěvků) 16.02.2024, 14:06:42 xxx.xxx.168.162

Tak takový rošty do kurníku jo, ale na co je pak pouštět ven, když budou na tomhle? Já bych si udělal cestičky zatravňovací dlažbou

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 16.02.2024, 14:12:12 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele list z 16.02.2024, 14:06:42

Kurník bude mít betonovou podlahu s penetrací a na tom bude sláma. Dlažbu zatím nevím- vidím to na ty kuláče.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 16.02.2024, 14:35:19 xxx.xxx.198.226

No těmi pochozími rošty jsem myslela něco takového (obr.). To by bylo čistě chodníček pro člověka skrz výběh, nikoli v kurníku, pokud by v tom slepice i něco nazobaly, tím líp, ale primár by to nebyl. No a ty zobací rošty, resp. mřížky, resp. zapletivované zvýšené záhony, ty by nakonec tím pletivem mohly být zabarikádované jen po dobu dorůstání, a ve chvíli, kdy bych na to slepice chtěla pustit, tak bych to pletivo odklopila. Kdyby těch bedýnek bylo sedm, tak by každá bedýnka měla týden na regeneraci 🙂
No chodníček by vedl prostředkem výběhu, po jedné straně by byla řada těch bedýnek s pletivem a dorůstajicím zeleným, a po druhé straně by se sypal ten bordýlek, ve kterém si slepice mohou hrabat (listí, tráva ze sekačky…), aby se to dalo pak čistě a jednoduše vyhrábnout.
Dá se taky na zpevněný chodníček rezignovat a chodit tam v bahýnku, to je jasné a nikomu to upírat nebudu 🙂
Co se kuláčů se štěpkou týče, já nemyslela, že by ta štěpka lítala ven z výběhu, ale že by lítala ven z cestičky, protože by v ní děvčata hrabala. No ale pokud bude jinak štěpka všude po povrchu, tak je to jedno. Jen prostě počítat s tím, že z toho chodníčku mezi kuláči to budou vyhrabovat, takže se to bude muset, na rozdíl od pochozího roštu / mřížky udržovat.

Obrázek
list
list (562 příspěvků) 16.02.2024, 14:55:03 xxx.xxx.168.162
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 16.02.2024, 14:35:19

Ven bude lítat všechno i přes bodovaný pletivo, teda pokud to nebude velikost ok 5 mm, ale přes 10 mm prolítne i menší kousek štěpky.  Chodníček bych řešil pevný, jednoduchý, aby se dobře čistil. Slepice nadělají bordýlek všude možně a bude potřeba to čas od času zamést, pokud by to byl pochozí rošt, bude se držet bordel pod ním a bude se to hodně špatně čistit. Já mám ve voliéře betonovou desku - zbytek z ruiny. Není přes celou, ale dělá mi tu cestu, zbytek je hlína. Beton posypu tou granulovanou podestýlkou a při čištění jen smetu a hotovo. Ta podestýlka má výhodu, že saje vlkhost a dobře se to čistí. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.