Aktuálně: 4 956 inzerátů174 134 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Zvracení

hmn
hmn (1023 příspěvků) 04.03.2024, 11:51:33 xxx.xxx.27.149

Prosím o brainstorming :

feňule zvrací, dostane injekci proti - ok, přestane působit, zvrací
dostala opět + 2 denní atb = 2 dny je ok, v noci na den 3. (dnes) zvrací
jinak je psice zcela normální, ale úplně, i normálně žere, stolice ok
břicho na pohmat měkké, bez jakékoliv reakce

je samozřejmě na dietě

nějaká inspirace?

hmn
hmn (1023 příspěvků) 04.03.2024, 12:53:14 xxx.xxx.27.149

“Nějaké sono, RTG bylo? Nemá v tom žaludku něco, co jí vadí a co tam zůstává?”

vzhledem k tomu, že to zvíře nemá absolutně žádné jiné příznaky, žádné potíže, žere s chutí, je to divoká koza, tak tomu nic nenasvědčuje. Nicméně jsou tato vyšetření v plánu, dle vývoje.

Stejně tak krev (se trošku ukázalo, že pohoda a klídek na veterině má své hranice 🙄). Atb dostala.

kometa
kometa (4191 příspěvků) 04.03.2024, 13:03:03 xxx.xxx.224.101
hmn:

“Nějaké sono, RTG bylo? Nemá v tom žaludku něco, co jí vadí a co tam zůstává?”

vzhledem k tomu, že to zvíře nemá absolutně žádné jiné příznaky, žádné potíže, žere s chutí, je to divoká koza, tak tomu nic nenasvědčuje. Nicméně jsou tato vyšetření v plánu, dle vývoje.

Stejně tak krev (se trošku ukázalo, že pohoda a klídek na veterině má své hranice 🙄). Atb dostala.


Nicméně jsou tato vyšetření v plánu

Já bych se za to sono přimlouvala. Kamarádky jezevčice měla podobné příznaky a v žaludku žalud.

janaa
janaa (382 příspěvků) 04.03.2024, 13:08:13 xxx:xxx.1292:8fe
hmn:

“Nějaké sono, RTG bylo? Nemá v tom žaludku něco, co jí vadí a co tam zůstává?”

vzhledem k tomu, že to zvíře nemá absolutně žádné jiné příznaky, žádné potíže, žere s chutí, je to divoká koza, tak tomu nic nenasvědčuje. Nicméně jsou tato vyšetření v plánu, dle vývoje.

Stejně tak krev (se trošku ukázalo, že pohoda a klídek na veterině má své hranice 🙄). Atb dostala.


Ale jen na dva dny, nebo to špatně chápu?

hmn
hmn (1023 příspěvků) 04.03.2024, 13:17:24 xxx.xxx.27.149
janaa:

Ale jen na dva dny, nebo to špatně chápu?


a dnes zase na dva, ve středu kontrola

poprvé zvracela v noci ze středy na čtvrtek
a pořád je to normální, aktivní zvíře při chuti
 

janaa
janaa (382 příspěvků) 04.03.2024, 13:24:47 xxx:xxx.1292:8fe

Hele,já mám čerstvou zkušenost z ledna. Jeden den odpoledne čuba po procházce zvracela šťávy a na konci bylo trochu krve. Neplašila jsem, krev byla čerstvá červená,takže z konce, pak už byl klid. V noci opět zvracení, krve víc. Náštěva veteriny,čuba veselá,žravá, dementní jako vždy. Píchnutá injekce na ochranu žaludku proti blití. Dostala dietu. Dva dny klid,byla i na honu,plná energie, řádila,žrala. Nad ránem opět blití, nejdřív šťávy a pak krev, hrsti krve, doma jatka. Naposled blila ráno, od té doby ne, čuba stále stejně prdlá,živá,prostě jí nic nebylo. Večer veterina, prohlídnutá zevrubně, nic neshledáno, samozřejmě, čuba veterinu miluje,holky si tam ťukaly na hlavu, že kecám,jestli jsem prej neměla noční můry 🙂)) “pro jistotu” vezmeme krev,ale kdyby jí něco bylo,tak takhle nevypadá. Bum, CRP 60 nebo 70, už si nepamatuju přesně. Takže brutus zánět v žaludku,akorát madam dokud neumírá jede na pohodu. Takže den hladovka, pak jsem jí rozkrmovala po lžících vet konzervou (předtím měla klasicky rozvařenou rýži s kuřecím prsem), atb, léky na ochranu žaludku a proti blití. Fakt by člověk nevěřil

Anonymní (neregistrovaný) 04.03.2024, 13:30:04 xxx.xxx.68.89
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 04.03.2024, 13:24:47

Janaa, pamatujete si prosím co jste měli za léky na ochranu žaludku a proti zvracení? Děkuji. 

hmn
hmn (1023 příspěvků) 04.03.2024, 13:32:58 xxx.xxx.27.149

však proto ta atb, a famosan
ale krev tam není, ani že by blila jen žaludeční šťávy, jen to jídlo

už jsem si říkala, jestli ona není takový tvrďák, že by nějaké “blbě” na sobě nedala znát, ale to princezna určitě není

hmn
hmn (1023 příspěvků) 04.03.2024, 13:38:19 xxx.xxx.27.149
Anonymní:

Janaa, pamatujete si prosím co jste měli za léky na ochranu žaludku a proti zvracení? Děkuji. 


malá dostala: torecan, quamatel, degan
doma pak famosan

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 04.03.2024, 13:42:25 xxx.xxx.226.6

Já zas musim. Vím, že to hlásím na všech nárožích, ale…

předtím měla klasicky rozvařenou rýži s kuřecím prsem),

mám ověřeno  na dvou vlastních a na pár cizích psech, že ta rýže může původně i  spíš nevinný problém dost zkomplikovat. Rozvařená napadrť, ale stejně to vadilo. Takže já osobně od té doby sáhnu pro suché bramboře, uvařené doměkka - příp s mrkví a kuřecím masem a totál rozmasakrovaný tyčákem na atomy. Tu stejnou dietu podávám po operacích.

janaa
janaa (382 příspěvků) 04.03.2024, 13:53:12 xxx:xxx.1292:8fe
Zrzavci:

Já zas musim. Vím, že to hlásím na všech nárožích, ale…

předtím měla klasicky rozvařenou rýži s kuřecím prsem),

mám ověřeno  na dvou vlastních a na pár cizích psech, že ta rýže může původně i  spíš nevinný problém dost zkomplikovat. Rozvařená napadrť, ale stejně to vadilo. Takže já osobně od té doby sáhnu pro suché bramboře, uvařené doměkka - příp s mrkví a kuřecím masem a totál rozmasakrovaný tyčákem na atomy. Tu stejnou dietu podávám po operacích.


Jj,to jsem četla, Cácoře to normálně problém nedělá, a hlavně já to udělala jen tak pro sichr,páč jí přece nic nebylo,neeee?😄

Ad léky,nepamatuju,bohužel,degan ani famosan to nebyl,ještě něco jiného,ale jméno nedám

janaa
janaa (382 příspěvků) 04.03.2024, 13:54:39 xxx:xxx.1292:8fe
hmn:

však proto ta atb, a famosan
ale krev tam není, ani že by blila jen žaludeční šťávy, jen to jídlo

už jsem si říkala, jestli ona není takový tvrďák, že by nějaké “blbě” na sobě nedala znát, ale to princezna určitě není


No a nezačala blejt,když to přestalo fungovat? Cáca dva dny taky neblila- injekce na ochranu žaludku a proti blití, přestalo to fungovat a zase začla. Atb dostala na deset dní

hmn
hmn (1023 příspěvků) 04.03.2024, 13:56:55 xxx.xxx.27.149
janaa:

No a nezačala blejt,když to přestalo fungovat? Cáca dva dny taky neblila- injekce na ochranu žaludku a proti blití, přestalo to fungovat a zase začla. Atb dostala na deset dní


no však jo
trošku mě i vetku mate ta absence jakékoliv nepohody a normální chuť k jídlu

Thielli (neregistrovaný) 04.03.2024, 16:42:01 xxx.xxx.242.84

Uz jsem psala drive - Nam obcas cerna zvraci syrove.  Je uplne vpoho, nic ji neni, s chuti sezere misku a do pul hodiny je vsechno venku. Na syrovem je uz 6 let. Tak chvili varime, ona nezvraci a pak se pomalu suneme zpet k syrovemu. A zase basti syrove bez mrknuti. A za pul roku, za rok… sezere syrove a je to za chvili venku. 

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 04.03.2024, 20:09:03 xxx:xxx.1987:cd34
hmn:

no však jo
trošku mě i vetku mate ta absence jakékoliv nepohody a normální chuť k jídlu


Přesně tohle jsem zažila s fenou někdy na půl roce. Veselá, hravá, bez bolesti břicha, žravá, bez průjmu. Ale blila. Po blití si to po sobě v klidu sežrala (ta tvoje taky?), za pár dní zase zvracení. Krev a rtg bylo ok, na sonu se ukázaly silnější stěny žaludku a tenkého střeva, myslím. Diagnoza? Nespecifická gastritida (původ možná byl žraní sněhu nebo slunečnicových slupek pod ptačím krmítkem, kdo ví). Ze zacyklenýho kruhu blití a diety ji vyvedl až kontrastní rtg. Kdy ta sežraná kaše nějak zklidnila žaludek a střeva celkově, nenašlo se vůbec nic špatnýho. Doteď si pamatuji hlášku našeho veta: “Kontrast látka léčí.” 

Lenocka
Lenocka (119 příspěvků) 05.03.2024, 00:22:45 xxx.xxx.44.42
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 04.03.2024, 20:09:03

Tak u nás (tedy feny) kontrastní látka nic nevyřešila. Po vyprchání protiblicí injekce opět blila. Krve naprosto Ok. Záhadou byla dobrá nálada, skoro až nadstandartně. Jen nežrala, když už, tak to i po 12h vyzvracela téměř nenatrávený. Pomohly až ATB injekce + 3 dny Degan + Famosan. A byl klid. Pak po půl roce ještě jednou, ale to už bylo po sekci a kastraci. Spojovací ukazatel jen hormony. Zbytek smečky vč. štěněte zcela OK 🤷‍♀️

hmn
hmn (1023 příspěvků) 05.03.2024, 08:09:08 xxx.xxx.27.149

díky za reakce
vidím to stejně 
(a to jsem jí zrovna chtěla dát simparicu…
tak budu muset do pipety, už z ní tahám klíšťata v množném čísle)

jo, hormony….tak čekám, jestli nezačne hárat (má 9m) 🙃
anebo, chodíme kolem dvojice australáků, si spolu poňuchají, poběhají….fena aktuálně hárá, jestli by tohle nemohlo mít nějaký vliv?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.