Aktuálně: 4 977 inzerátů173 982 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Poblázněná slepice

Hannka
Hannka (5 příspěvků) 11.03.2024, 21:51:55 xxx.xxx.59.254

Zdravím a prosím o radu zkušenějších.

Chovám slepičky Wyandotek velkých stříbrných černě lemovaných. Zatím mám teda jen tři.  Jedna slepička je starší a ta už bez problémů snáší, na řadě jsou momentálně mladší dvě. Nedávno jsem našla ve výběhu na zemi vajíčko, pouze v tom kožovitém obalu, což by pro začínající nosnici mohlo být i normální. Ovšem dnes se děly věci, že mi rozum nestačil. 

Pustila jsem holky na zahradu a jedna mladší slepička se po chvíli oddělila od mini hejna a běžela zpět přes výběh do kurníku. Samozřejmě jsem se těšila na vajíčko. Slepice po půl hodině vyběhla zpět a kdákala tak, že to vejce muselo být nejmíň zlaté. Šla jsem se podívat a zírala jsem na ten rozbombardovaný kurník. Všechno rozhrabané a vyházené. Vejce žádné. Tak jsem to uklidila. Jen jsem z kurníku odešla já, běžela tam zase ta samá slepice. Znova půl hodiny klid a pak dáma vyšla s takovou písničkou jako poprvé. Říkám si: “ Teď to vyšlo! " Jdu se podívat a opět kurník naruby.  Vejce nikde.

Tohle se dnes opakovalo 5x!  Slepice běhala do kurníku dělat binec, já běhala do kurníku  uklízet.  Vajíčko samozřejmě nesnesla. 

Vůbec to nechápu. Trápí ji něco? 

Anonymní (neregistrovaný) 12.03.2024, 08:59:57 xxx.xxx.164.94

Možná v sobě cítí už vejce a hledá vhodné místo na snášení, buduje hnízdo, hrabe, jak je nezkušená a první vejce visí opravdu ve vzduchu. Další možnost je že snáší ale vejce jsou jen v kožovitém obalu a po snesení ho sežere ale určitě se vyjádří ještě další.

ančovička
ančovička (854 příspěvků) 12.03.2024, 11:15:42 xxx.xxx.243.249

Podle mě to vypadá na to , že slepice hledá  pozůstatky rozšlapanych vajec v bláně..víte určitě,že ta konkretni slepice, snáší?…měla byste vysledovat(zavřením po jedné,do kotce) tu slepici,která ta vejce v bláně snáší….čím slepice krmite?..může to být i porucha vejcovodu..slepice se naučí žrát vejce..

Doron
Doron (1773 příspěvků) 12.03.2024, 11:48:42 xxx.xxx.162.21
ančovička:

Podle mě to vypadá na to , že slepice hledá  pozůstatky rozšlapanych vajec v bláně..víte určitě,že ta konkretni slepice, snáší?…měla byste vysledovat(zavřením po jedné,do kotce) tu slepici,která ta vejce v bláně snáší….čím slepice krmite?..může to být i porucha vejcovodu..slepice se naučí žrát vejce..


Paní psala, že právě ještě nesnáší, že čekala na první vejce.

Tak jestli se nějak chystá?

JardaPecival
JardaPecival (346 příspěvků) 12.03.2024, 13:07:04 xxx.xxx.37.169

Co znamená kurník naruby? Opravdu možná jen hledá/vyrábí hnízdo, třebas ji vaše stávající hnízda nevyhovujou.. Já kolikrát koukám na kameře, co sou schopný vymejšlet, hnízda volný, tři se tlačej do jednoho, seděj na sobě, jedna už to nevydržela, vyskočila z hnízda a jak dopadla na zem, vejce z ní vypadlo na zem a vona jakoby nic a normálně v klidu vodešla 😀

ančovička
ančovička (854 příspěvků) 12.03.2024, 13:56:02 xxx.xxx.243.249
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 12.03.2024, 11:48:42

Tedy…já chovám asi 40 slepic,nosnic(+asi 20 malých, rousných)..a takovéto “problémy”🤦🤣🤣 řeším podle situace .. myslím,že si se slepicemi rozumim😀…a v tom to je..  😉

anonymní (neregistrovaný) 14.03.2024, 09:01:06 xxx.xxx.87.55
Odpověď na příspěvek uživatele Hannka z 11.03.2024, 21:51:55

Jako začínající chovatelka jste poblázněná spíš vy. Myslím to v dobrém, protože jsem to taky zažila. Člověk vše sleduje, prožívá, řeší….až moc.  Takže nechte slepici na pokoji, ona se vyblázní, na všechno si přijde a postupně se hodí do normálu.

Záleží i na povaze slepice. Některá je prostě prdlejší. Já loni měla taky várku prdlých slepic. Dělali bordel v kurníku i v hnízdě, vejce se válela všude možně…Taky jsem se bála, ale postupně si to sedlo, slepice se chovaji vzorně - tzn.podle mých představ.

Samozřejmě je lepší snesená vejce odebrat, aby jim náhodou nepřišly na chuť a nevytvořily si zlozvyk. Mně pár vajec taky ochutnaly, ale nechaly toho a jsou z nich vzorné nosnice.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.