Aktuálně: 4 978 inzerátů174 013 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Ludvíkov - zabavení koně

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 12.03.2024, 23:19:41 xxx:xxx.4d74:aed7

Sledujete někdo tuto kauzu?

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-chovatelka-ze-sumperska-mela-tyrat-kone-odebrali-ji-cele-stado-40463867

https://sumpersky.rej.cz/clanky/krimi/3005-veterina-odebrala-chovatelce-kone-resi-jejich-mozne-tyrani

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02ikqSmyxXETeTtVX7xUUcf76h4iuaGh4npPbRnnu8qBecPWsBL7eLL7u7UpSXGni2l&id=100010383525842

Vypadá to, že snad přeživší koně úřady tentokrát chovatelce zabavily.

Ještě po internetu koluje článek o týraných koních ze stejné obce z roku 2015 (https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/aktiviste-a-veterinarni-sprava-resi-tyrani-koni-ve-velkych-losinach.A150214_2139724_olomouc-zpravy_stk). Zajímalo by mě, jestli je to ta stejná majitelka a kauza se táhne takhle dlouho, nebo to místo prostě přitahuje stejný typ lidí.

Obrázek
Leithian
Leithian (538 příspěvků) 13.03.2024, 00:18:46 xxx.xxx.120.196
Odpověď na příspěvek uživatele KatyQ z 12.03.2024, 23:19:41

Zubožených koní bylo pár. Zbytek rekativně ok. Ale sranda je že s touto paní úzce spolupracuje Equitana azyl pro koně v čele s Markéta jojofiloména Stránská (takto je na fb). 

Quash
Quash (273 příspěvků) 13.03.2024, 05:05:02 xxx.xxx.33.234

Minimálně šest koní bylo v opravdu hrozném stavu. O vážnosti  svědčí i to, že nepřijela nejdřív jen kontrola z KVS,  která předává podnět obci s rozšířenou působností, ale rovnou přijela KVS a ORP Šumperk najednou a odebrali všechny koně ihned. 

Není to stejná kauza. Tehdy to byla Lenka Wagnerová.

Doživotní zákaz držení zvířat alespoň.., když už se za týrání zvířat sedět nechodí..

Achalte (neregistrovaný) 14.03.2024, 10:22:50 xxx.xxx.124.233

Takových případů je po celé republice bohužel desítky. Někdy to ani sami sousedé netuší co se vedle děje a někdy to ví celá vesnice a bojí se takové “chovatele” udat. Vím o čem mluvím. Zajímavé je že v článku se píše že je podezřelá z týrání. Tak jak to je? Přece to musí být patrné na první pohled.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 14.03.2024, 11:30:35 xxx.xxx.198.226
Achalte:

Takových případů je po celé republice bohužel desítky. Někdy to ani sami sousedé netuší co se vedle děje a někdy to ví celá vesnice a bojí se takové “chovatele” udat. Vím o čem mluvím. Zajímavé je že v článku se píše že je podezřelá z týrání. Tak jak to je? Přece to musí být patrné na první pohled.


Týrání musí být úmyslné nebo nedbalostní, tj. o tom problému vím, ale neřeším ho. Pokud majitel v takovém případě dokáže, že zvířata třeba před zhoršením stavu daroval někomu jinému, tak se stává odpovědným ten nový majitel, a tento se vyviní. Případně pokud prokáže, že řádně platila na ustájení a na problém upozorňovala a ustajovatel svévolně koním neposkytoval potřebné, bude odpovědný ustajovatel. Proto se říká “podezřelá”, není to zcela jednoznačně prokázáno, ještě jsou prostě možnosti, že to nezpůsobila ona.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (130 příspěvků) 14.03.2024, 20:09:40 xxx.xxx.149.158

Tak tedy nevím, ale v kauze nahoře - čtyři mrtví koně na pastvinách a 16 zabavených trosek. Ještě k tomu pod záštitou jezdeckého klubu a azylu pro koně. Hojná podpora sponzorů a města. Asi jsem už na toto vše moc stará, ale nepochopím 🙈

kometa
kometa (4179 příspěvků) 22.03.2024, 08:55:30 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 22.03.2024, 08:46:26

Nečetla jsem to celé - tyhle elaboráty mě nebaví.Ale - mají nové majitele více než ochotné a připravené se o ně kvalitně postarat, což jim není úřady umožněno.

To jde? Aby mi úřady zabavily můj majetek = mého koně? Který byl pouze v nevhodném ustájení?

Saga
Saga (331 příspěvků) 22.03.2024, 09:13:04 xxx.xxx.167.183

Taky nechápu, a to jsem to četla úplně celé. O té kauze nevím, krom toho textu z EQ nic, ale dle vyjadřovacích schopností a psaného textu, mi paní přijde celkem normální, takhle to vypadá, že se starala, ale neznám druhou stranu mince. Mě spíš fascinuje, že takové množství koní, vůbec někdo někam umístil! U nás je problém s odebráním blbýho psa. Takových všelijakých možných pseudochovatelů koní už jsem zažila mraky a KVS byla vždy úplně bezzubá…

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 22.03.2024, 09:42:43 xxx.xxx.130.250
kometa:

Nečetla jsem to celé - tyhle elaboráty mě nebaví.Ale - mají nové majitele více než ochotné a připravené se o ně kvalitně postarat, což jim není úřady umožněno.

To jde? Aby mi úřady zabavily můj majetek = mého koně? Který byl pouze v nevhodném ustájení?


Je to zaujímavé, zvlášť keď si spomeniem na nedávnu kauzu jorkov, ktorí boli dva roky v útulkoch a nemohli sa nikam presunúť, stále v majetku tyranky. Ale je možné, že to bude len dočasné, kým sa vyriešia súdy, atď. 

Každopádne, nezabezpečiť svojim koňom vhodné podmienky a vyhovárať sa na to, že to mal urobiť ten a tamten, to dosť úbohé. Za koňa je zodpovedný len a len jeho majiteľ, ani bahno vo výbehu, ani studená zima, ani niekto druhý, kto niečo sľuboval. 

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 22.03.2024, 11:15:50 xxx.xxx.198.226

Zajímavé je, že si stav těch nevyhovujících dopravních prostředků a to neurvalé nakládání na místě zřejmě (?) nikdo nezaznamenal. Být já na místě s přepravcem pro svého koně, oni mi ho nevydat a ještě s ním nebo ostatními nějak divoce zacházet, tak nevypnu kameru dokud neodjede poslední pneumatika z louky. Ale třeba to pak ti majitelé budou řešit všichni individuálně.

Nakonec pokud si narychlo pro koně přijeli v den odebrání, tak už majinko pozdě, že ano. Když si koupím koně proto, že je v blbých podmínkách, tak koukám ho odtamtud vykopat v první vteřině, kdy zaschne podpis na smlouvě. Takže i ti noví majitelé mají máslo na hlavě. Navíc, když věděli, že tam ta kontrola proběhla a že se asi něco bude dít…

kometa
kometa (4179 příspěvků) 22.03.2024, 16:00:11 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 22.03.2024, 09:42:43

Za koňa je zodpovedný len a len jeho majiteľ, ani bahno vo výbehu, ani studená zima, ani niekto druhý, kto niečo sľuboval.

To samozřejmě ano, to nezpochybňuji. Mně šlo o to, jestli úřady můžou zabavit MÉHO koně, který v nevhodném ustájení u někoho žil. Vždyť můžu říct - ano, vím o tom, nelíbilo se mi, proto jsem hledala nové ustájení. A teď už ho mám.

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 22.03.2024, 19:34:03 xxx.xxx.40.140

Vzhledem k věku některých koní 25-28 let se přirozeně koncem zimy projevila horšící se kondice.

Už len za túto vetu by som pani dala lopatou po hlave. A za tú fjordku aj po krížoch.

Ako, soryjako…pokiaľ neviete starcom poskytnúť adekvátnu starostlivosť, nemajte ich, proste ich dajte uspať a nepíšte kecy na net a neveďte na nich krúžok, jazdecký…to jazdili v tom bahne, či na lúke? Na takých mŕtvolách jazdiť? Veď im mali nájsť tých nových majiteľom PRED zimou…mohli tam oni mať balíkov koľko chceli, raz tie staré kone to seno nepožujú a hotovo a kašičky? No ako nič v zlom, ale ja mám ruky dlhšie o 10 cm čo už roky vláčim starcom vedrá s kašami, akurát že 5 krát denne, že áno, nejaký prdíček rezkov a senných peliet to fakt nespasí….omg….chudáci starí….ach jo 😢

Anonymní (neregistrovaný) 22.03.2024, 20:12:11 xxx.xxx.241.5
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 22.03.2024, 11:15:50

Jenže ono na olomoucku bylo těchto případů více a hodně podobné (viz p. Egerová, Wágnerová). Spíše noví majitelé(majitelky) byly spřízněné duše a kamarádky. Napsat smlouvu na známé a koně někam urychleně  odvézt, to už zde také známe. Bohužel papír snese vše. Paní mluví jak za nic nemůže a vše okolnosti. Jenže tahat ze starých dušných kobyl hříbata, honit staré, bolavé, kulhavé koně v jezdeckém kroužku je sprosté. I na videích je vidět kulhavé a bolavé koně. Musela vidět jak koně vypadají a ne to řešit údajně koncem března. Jenže ono koupit staré koně za pár šupů a provozovat na nich jezdecké tábory a školičky je nechutné. 

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 25.03.2024, 08:53:15 xxx.xxx.200.220
kometa:

Za koňa je zodpovedný len a len jeho majiteľ, ani bahno vo výbehu, ani studená zima, ani niekto druhý, kto niečo sľuboval.

To samozřejmě ano, to nezpochybňuji. Mně šlo o to, jestli úřady můžou zabavit MÉHO koně, který v nevhodném ustájení u někoho žil. Vždyť můžu říct - ano, vím o tom, nelíbilo se mi, proto jsem hledala nové ustájení. A teď už ho mám.


Ja som z textu pochopila, že tí majitelia sa riešili až po tom, ako zasiahla KVS. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.