Aktuálně: 4 956 inzerátů174 112 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Omítka

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 29.03.2024, 08:28:18 xxx.xxx.113.99
hmn:

“Důležité je také uvažovat nad tím, co jsou granule vlastně zač a jaké volit a proč”

ano
a stejně tak se lze zamyslet i nad tím, co ke granulím přidávám
a taková rýže, vejce ale i tvaroh = fosfor
a to ke škodě může být výrazně…..


Hmn, můžete prosím pro mě zkusit vysvětlit, proč je pro psa špatný tvaroh a vejce? Nikdy jsem to neslyšela. Já tak krmím (kravský I kozí tvaroh) a chtěla bych vědět, proč myslíte, že to je špatně. 

Děkuji 

hmn
hmn (1023 příspěvků) 29.03.2024, 08:41:07 xxx.xxx.112.173
Ivus:

Hmn, můžete prosím pro mě zkusit vysvětlit, proč je pro psa špatný tvaroh a vejce? Nikdy jsem to neslyšela. Já tak krmím (kravský I kozí tvaroh) a chtěla bych vědět, proč myslíte, že to je špatně. 

Děkuji 


tvaroh a vejce nejsou “špatný”, ale…..

obsahují více fosforu než vápníku (ne tak třeba samotný bílek, u tvarohů jsou poměry různé)), přičemž pes, zejména štěně v růstu, potřebují v potravě přijímat více Ca než P (poměry lze dohledat).

V granulích je tento poměr relativně správný.
Takže pokud budu ke granulím přidávat jen potraviny s převahou fosforu, tak jo, tak si ten poměr rozházím a mohu např. tomu štěněti způsobit růstové problémy

Sardullah
Sardullah (963 příspěvků) 29.03.2024, 09:05:34 xxx.xxx.189.104
Ivus:

Hmn, můžete prosím pro mě zkusit vysvětlit, proč je pro psa špatný tvaroh a vejce? Nikdy jsem to neslyšela. Já tak krmím (kravský I kozí tvaroh) a chtěla bych vědět, proč myslíte, že to je špatně. 

Děkuji 


Jak s vejci nevím…ale u tvarohu je ten problém, že si spousta lidí dává štěněti tvaroh, neboť si myslí, že tím přidává vápník, ale opak je pravdou.

Tvaroh není špatně…proč by štěnítko nemohlo dostat i tvaroh…jsou to proteiny, štěnítkům to povětšinou chutná, jen prostě myslet na to, že tvaroh je spíše ten fosfor, než vápník….

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 02.04.2024, 13:47:41 xxx.xxx.198.226
Doron:

Chcete mu je dávat živý?


to né, to by bylo tejrání, žejo. Klepnu je, stejně jako pro slepice. Možná mu to bude chutnat, možná ne.

Ale to by se nejprv muselo něco chytit. A myši na mě dělaj dlouhej nos.

assil
assil (1491 příspěvků) 02.04.2024, 14:31:23 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 29.03.2024, 09:05:34

S vejci je to jednoduché, pes by neměl žrát syrový bílek neb obsahuje něco, co blokuje vstřebávání biotinu.

Syrový žloutek a celá vařená vejce jsou už OK a pes je může klidně denně.

kometa
kometa (4187 příspěvků) 02.04.2024, 16:24:24 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 02.04.2024, 15:25:57

Jsem zmatená. Jinde zase o vejci píšou jako o ideální potravině. A co takové kuny nebo ježci?

hmn
hmn (1023 příspěvků) 02.04.2024, 16:55:05 xxx.xxx.112.173
kometa:

Jsem zmatená. Jinde zase o vejci píšou jako o ideální potravině. A co takové kuny nebo ježci?


netřeba zmatení
jen je dobé debatu číst od začátku a neztrácet kontext

Sardullah
Sardullah (963 příspěvků) 02.04.2024, 17:49:49 xxx.xxx.189.104

Ono s tím tvarohem a vejci….je to defakto malilinko zmatečné, protože pokud se o to člověk nějak nezajímá (taky by mě to před tím než jsem začala řešit stravování psů nenapadlo)..obé obsahuje bílkoviny a vápník …u vajec ten vápník teda spíše ta skořápka.

Ale bohužel ne každý už potom řeší poměr vápníku a fosforu…navíc stopro vím, že jsem někde četla, že tvaroh je naopak “zloděj” vápníku…ale už nevím proč….

hmn
hmn (1023 příspěvků) 02.04.2024, 18:02:43 xxx.xxx.112.173

“navíc stopro vím, že jsem někde četla, že tvaroh je naopak “zloděj” vápníku…ale už nevím proč….”

no bo ten vysoký fosfor 😉
 

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 02.04.2024, 18:20:01 xxx.xxx.124.255

Mi ten avidin v bílku asi neva, je ho tam 0,05 %. Vejce se musí konzumit celé, se skořápkou, no. 😀 Nebo s tučnými masokostmi.

Předpokládejme, že pes nejí jen vejce, nebo jen tvaroh. Dost biotinu mají vnitřnosti a kraví maso. Takže dám celou krávu. Plemeno, co nese vajíčka.

Ke granulím nepřidávat nic samotné. Leda tu krávu… 

Royal to má dobře spočítané. Tyhle firmy mají výzkumná centra, o jakých se nám ani nesnilo.
Proto ty značky nekupujeme, nepodporujeme týrání zvířat.

assil
assil (1491 příspěvků) 03.04.2024, 07:58:32 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 02.04.2024, 15:25:57

Přepokládám, že ten pes nejí jen ta vajíčka, takže vápník dostane jinde a navíc vajíčka, bez skořápky, obsahují i vápník a spousta psů ráda sežere i skořápku.

Fakt tohle bych zrovna neřešila.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 03.04.2024, 08:02:13 xxx.xxx.112.173
assil:

Přepokládám, že ten pes nejí jen ta vajíčka, takže vápník dostane jinde a navíc vajíčka, bez skořápky, obsahují i vápník a spousta psů ráda sežere i skořápku.

Fakt tohle bych zrovna neřešila.


fakt je dobré číst celé téma, nechť je člověk v obraze……

kometa
kometa (4187 příspěvků) 03.04.2024, 08:11:37 xxx.xxx.224.101
hmn:

netřeba zmatení
jen je dobé debatu číst od začátku a neztrácet kontext


Já ji četla od začátku, dvakrát a zmatená jsem stále stejně. Neboli v čem je syrové vejce tak nebezpečné? Pokud je jenom součástí KD.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 03.04.2024, 08:16:53 xxx.xxx.112.173
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 03.04.2024, 08:11:37

tak si, kometo, zkus přečíst, ještě jednou, můj příspěvek z 29.03.2024, 08:41:07

jestli to ani pak nebude jasné, tak vidím problém…..

assil
assil (1491 příspěvků) 03.04.2024, 08:44:16 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 03.04.2024, 08:02:13

Já to četla, nebojte, ale prostě předpokládám, že člověk, který je schopný dát psovi vejce, je schopná dát mu třeba i kost a podobný věci s vápníkem.

Základem je vyvážená strava v čase a ne denní zkoumání poměrů minerálů.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 03.04.2024, 09:07:49 xxx.xxx.112.173

1. řeč byla, a celou dobu se k tomu vyjadřuji,  o přídavcích ke granulím

2. “Já to četla, nebojte, ale prostě předpokládám, že člověk, který je schopný dát psovi vejce, je schopná dát mu třeba i kost a podobný věci s vápníkem.” 
evidentně to každý čteme jinak, pro mě by to byl opravdu hodně odvážný předpoklad (viz výše)

3. “Základem je vyvážená strava v čase a ne denní zkoumání poměrů minerálů”
a to “ v čase” představuje jaký čas konkrétně?
 

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 03.04.2024, 09:28:57 xxx.xxx.124.255

Myslím, že vápník je potřeba dodávat každý den. Ale pořád se povídá o Ca a P, na hořčík nemyslíme… nedostatek pak funguje jako P.
U dospělých to prostě neřešíme, už mají nějaké komp. mechanismy, neřeším to denně.
Každopádně šlo o přídavek ke granulím… tam je máloco vhodné. Lepší je říct - kašlat na to.

Sardullah
Sardullah (963 příspěvků) 03.04.2024, 10:54:01 xxx.xxx.189.104

Myslím, že tady nikdo netvrdí, že tvaroh a nebo vejce bez skořápky je pro psa něco špatnýho…naopak, jako zdroj bílkovin…vejce má navíc tuším i hodně vitamínů….jen je prostě potřeba myslet na to, že to není pro štěndo zdroj vápníku. A problém třeba s tím tvarohem je, že…nebojím se říct…naprostá většina lidí to jako zdroj vápníku bere…

Já to četla, nebojte, ale prostě předpokládám, že člověk, který je schopný dát psovi vejce, je schopná dát mu třeba i kost a podobný věci s vápníkem.

No upřímně, tak to si já nemyslím….teda barfaři a spol. tak u těch je předpoklad, že si nastudovali nějakej základ a mají tak nějak obecný pojem a dojem, co čím vyvážit…problém je u granulářů…a o to tady dle mého celou dobu jde. Takový člověk krmí vyváženými granulemi, ale přeci jen má pocit, že by měl něco štěnítku přidat, že je to štěnítko v růstu a tak potřebuje víc vápníku než dospělec…což je svatá pravda, ale předpokládám, že na to výrobci granulí myslí a granule pro štěňata tuto potřebu ve složení zohledňují…no ale tak granulový krmič má často takový pocit, že by přeci jen měl štěněti přilepšit a přilepšit tím vápníkem, takže pěkně tvarůžek a k tomu nějaké vajíčko (bez skořápky), protože po syrovém vejci je lesklá srst…no a takový člověk, to dle mého názoru, ve většině případů žádnou kostí nevyváží…nevyváží to ničím, jen prostě tohle přidává ke granulím.

Nevím, jak kdo máte zkušenosti, ale přijde mi, že tady na diskuzním fóru je to trochu jiný svět, než je moje realita. Já nejsem žádnej odborník na nic…ani na výchovu, ani na výcvik, ani na stravování…tak nějak jsem to prostě pofackovala k mojí a doufám, že i k psí spokojenosti, ale to, co “padá” z lidí…pejskařů v mém reálu, tak to vám klidně řeknu, že teda jsem mistr světa omeleta…dle přísloví “mezi slepými jednooký králem”.  A teda je to smutný…a navíc, když už mi to nedá a ozvu se…ani ne s nějakou radou, abych nebyla za “paní chytrou”, ale jdu na to opatrně naťuknu to jako pochybnost, že tak je to správně…a teda suverénnost s jakou je dotyčný o své pravdě přesvědčen je naprosto zarážející. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.