Aktuálně: 4 944 inzerátů174 407 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Omítka

kometa
kometa (4199 příspěvků) 03.04.2024, 11:05:37 xxx.xxx.224.101
hmn:

tak si, kometo, zkus přečíst, ještě jednou, můj příspěvek z 29.03.2024, 08:41:07

jestli to ani pak nebude jasné, tak vidím problém…..


Přečetla a hledala další informace. Hodně fosforu je i v luštěninách, ořeších, rybách, máku…. Tohle všechno jsem jedla už jako dítě a neodvápnila se.

Prostě pořád si myslím, že když psovi občas prsknu vajíčko, neublížím mu. Ale mám jenom kocoury, že jo. Převážně na mase.

Ph (neregistrovaný) 03.04.2024, 12:21:05 xxx.xxx.82.204

Prostě pořád si myslím, že když psovi občas prsknu vajíčko, neublížím mu

Kometo sorry, ale tohle fakt neni normalni, jak reagujete…🙄Zabijite kazdou uzitecnou radu, co tu pada.

Pokud neco pridavam KE granulim - pridavam kompletni krmeni zase

Ne pouze masovou, tvarohovou, vajecnou slozku  - protoze tohle vsechno jsou zdroje fosforu - a hodne lidi to netusi…

Pokud na granule prsknu masovou kost a vajicko - psovi to jen a jen prospeje. 

a ani nevim, kde hledate ty dalsi informace, ale treba zrovna mak ma pomer Ca:P OK, je to vhodny doplnek, rozhodne to neni zdroj P

assil
assil (1502 příspěvků) 03.04.2024, 12:38:26 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 03.04.2024, 09:07:49

V delším časovém horizontu? Nebo nevím, já krmím granule co u nás existujou a vždycky k nim něco přidávám skoro denně, ale holt to prostě nesmí být denně to samé a žádný pes nikdy žádný problém neměl.

Prostě nesdílím ten předpoklad, že jen granule a nebo dlouhodobé studium výživy zajistí psovi ve stravě vše potřebné, však takhle nestudujou jídlo lidi ani u dětí. Stačí pestrá strava a selský rozum.

hmn
hmn (1028 příspěvků) 03.04.2024, 12:53:19 xxx.xxx.112.173

“V delším časovém horizontu?”

ano? u štěněte? které má v řádu dnů přírůstky v kilogramech?
které má v půl roce např. 60ti násobek porodní váhy (toť konkrétně Moira)….?

a to někdo srovnává s vývojem dítěte?……..

assil
assil (1502 příspěvků) 03.04.2024, 13:01:07 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 03.04.2024, 12:53:19

Těhle extrémně velkých psů je menšina a mám dojem, že na doplňky ve štěněcím věku existuje u nich spousta návodů.

Já mluvím obecně o psech, kdy většina je velikostně průměrných.

Jo, když si někdo pořídí mamuta, tak holt musí počítat s tím, že nároky na výživu budou poněkud specifické.

No a paušalizovat granule taky nejde, měla jsem kdysi dávno možnost vidět růst dogy krmené granulemi Pedigree a nic hezkého to nebylo.

Ono jako je třeba si uvědomit, že dost lidí si pod slovem granule představí to co koupí v supermarktetu a popravdě tam pak každé vajíčko je pro toho psa požehnáním.

Ph (neregistrovaný) 03.04.2024, 13:02:07 xxx.xxx.82.204

V delším časovém horizontu?

jen takova poznamka - u stenete velkeho plemene v obdobi nejintenzivnejsiho rustu je tyden uz neumerne dlouha doba na to, aby zralo nevyvazene krmeni. Proslapy a vybocene tlapky vidite po 3,4 dnech krmeni hlavne svalovinou. 

Tydenní  prujem po dietni chybe? I to je u tehle kategorie problem. 

Myslim si, ze prave proto se porad traduje, ze granule jsou bezpecnejsi.  Clovek by mel mit nejake zaklady a znat slozeni krmeni, nez se pusti do tohohle krmeni. Zaklady. Tim treba myslim to, ze vi, co umi tvaroh, co obsahuje mak ap. 😇

U malych plemen, dospelych psu je to vsechno uz uplne jinak a jsou pomerne odpoustivi k nepomerum - pocity, selsky rozum i pestre krmeni je dostacujici znalost 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.