Aktuálně: 4 942 inzerátů174 398 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Chutná minerálka

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 08.04.2024, 20:19:58 xxx.xxx.24.99

Ahoj, mám dotaz, mám extrémně vybíravého koně. Řeším minerálku, neprojde Reformin, Sano, Habibi. Na novou minerálku zvykám vždy postupně, míchám do müsli nebo senných granulí. Zalévám trochou vody nebo oleje. Existuje nějaká mimerálka, která fakt koním chutná?

Buggyra
Buggyra (3219 příspěvků) 09.04.2024, 07:24:02 xxx.xxx.198.226

Jako pamlsek by měly fungovat nějaké ty Semper Cubes, pokud si to správně pamatuji. Teď nevím, od koho to je, ale nějaká renomovanější firma to také bude. Tyhle kostky se dávají, opět pokud si dobře vzpomínám, jako minerálka koním, kteří nesmějí velké příkrmy..

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 09.04.2024, 09:55:01 xxx.xxx.27.179

Ahoj, díky moc oběma.

Už jsem z toho zoufalá, asi zainvestuju a zkusím oboje, nejsem nějaký cimprlich, ale dávat minerálku se fakt vyplatí, jsem jediná ve stáji, kdo dokrmuje pravidelně celou zimu a ten rozdíl je mezi koňmi fakt znát.

Saga
Saga (337 příspěvků) 09.04.2024, 10:09:59 xxx.xxx.167.183

Jani a máte ozkoušeno, jakou chuť Váš kůň preferuje, myslím tím, jestli má raději slané nebo sladké, třeba? Já, protože mám coba, tak vlastně nemám moc na vybranou a tudíž krmím Perfect Equi Cobs Health, protože cobové nesmí biotin. Vy máte tuším chlaďasku? Tže pro Vás by to taky bylo vhodné, Cobs Health je všeobecně pro barokní a chladnokrevná plemena. Proč píšu o té chuti - Cobs Health chutná jako Podravka, tže slaně. Kobyly se po tom můžou utlouct. Dávám to i mini, i když ona biotin může. Pro tenhle typ koně jsem ještě nic lepšího neobjevila. Je to normálně sypké, zamíchám do müsli a zaleju teplou vodou.

efe
efe (1059 příspěvků) 09.04.2024, 10:18:55 xxx.xxx.30.165
Buggyra:

Jako pamlsek by měly fungovat nějaké ty Semper Cubes, pokud si to správně pamatuji. Teď nevím, od koho to je, ale nějaká renomovanější firma to také bude. Tyhle kostky se dávají, opět pokud si dobře vzpomínám, jako minerálka koním, kteří nesmějí velké příkrmy..


Hippolyt

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 09.04.2024, 11:44:01 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 09.04.2024, 10:09:59

No, tohle nevím právě a neměla jsem to zatím z čeho odpozorovat. U nás to bohužel funguje tak, že něco prochází několik měsíců s tím, že musím měnit směs, do který to přidávám - po měsíci až dvou zhruba se jí konkrétní musli přejí a musít přejít na něco jiného. Takhle jsme fungovali skoro půl roku s Reforminem a teď celou zimu s Habibi. Pak jsou ale období, kdy začne vadit minerálka sama o sobě, Reformin, který žrala dřív, mi teď přestala žrát úplně…a to jsem ze zoufalosti koupila senný granule, protože je to přece seno!!! 😀 no tak s tím mě poslala do háje. Zalít se to může, ale ne moc, odhadnout je to těžký.

Blbý je, že se neprodávají žádný vzorky a já zas nejsem Ročild, abych na zkoušku pořád kupovala jinou minerálku. Je to bída. Ale na to Vaše mrknu taky, teď dávám to Sano, kde je biotin, něco málo z toho sežere, ale na kopytech vidím, že to asi úplně dobrý neni, odrůstá to pak až moc.

Buggyra
Buggyra (3219 příspěvků) 09.04.2024, 11:53:48 xxx.xxx.198.226

Zkuste se poptat koňáků v okolí, jestli něco z toho někdo nekupuje a nedal/neprodal by vám vzorek. Koňáci bývají k frňatým koním vstřícní, protože "nikdy nevíš, kdy to může potkat tebe" 😀 Takhle se u nás distribuovalo třeba PE nebo MT, protože bylo známo, že jsou celkem nechutné…

efe
efe (1059 příspěvků) 09.04.2024, 13:07:43 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 09.04.2024, 11:44:01

Taky s tím mám zkušenost, ale většinou jsem pak zjistila, že výrobce změnil složení a kobyla na to měla radar… Nešlo teda o minerálky.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 09.04.2024, 13:15:29 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 09.04.2024, 13:07:43

já zkusím teď nějakou minerálku právě v podobě pamlsků, to si myslim, že by mohla být cesta. Už na to nemám nervy pořád řešit, co kůň žere a co ne. Díky všem.

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 09.04.2024, 14:05:23 xxx.xxx.51.17

Mno, tiež ma to čaká, Garoník odmieta takmer všetko, pokiaľ nie je vo vedierku správny podiel jadra a to vzhľadom na kopýtka, ktoré už nevyčkali to tohto roku a úspešne sa schvátili (kedy, dofrasa, v zime, na starine??), súdiac podľa odrastajúcej priečnej pukliny, hoci chodí, kluše, všetko ok, mno ☹️

Vyberavé dve hucule a arabka s lipicankou boli ochotné zožrať Mikrop Minviter, lenže to keď som nasypala na povrch kaše zo sena a granúl, tak to začalo syčať a evidentne dochádzalo k prudkej exotermickej reakcii 😀 Ale kobyly celkom rýchlo vymenili srsť,  vlastne ako prvé, no ale aj kvôli kŕmeniu, nielen doplnkom.

Už sa to raz riešilo, ale neviem s akým výsledkom, Mustang Trace im chutí, vyberavým?

Oslovil ma  na test predajca doplnkov Reico, tak môžem poreferovať, psy sa za tým išli zabiť vždy, aj za krmivom.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 09.04.2024, 14:16:15 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 09.04.2024, 14:05:23

Mustang trace…nevím, chutnalo, krmila jsem to, ale odešla jsem od toho. Moc rychlý růst kopyt a není to komplexní no….

bassrock
bassrock (73 příspěvků) 09.04.2024, 14:32:28 xxx.xxx.251.2
JanaJanaJanaJana:

Mustang trace…nevím, chutnalo, krmila jsem to, ale odešla jsem od toho. 

JÁ zkusím ty pamlsky z ruky, to sežere všechno.


Můžu se zeptat proč jste odešla od MT?

Já tedy dávám Reformin, už asi pátý rok, a teď nevím, jestli nemám měnit, jakože má pořád to samé. Ale kobyla to žere, tak nevím jestli se nedržet osvědčeného aneb co funguje, neměň… 

MT u nás na stáji mají dva koně, oba to žerou docela s chutí, z toho jedna vybíravá plnokrevnice, Myši jsem dala ochutnat a prý by to šlo, když to zají mrkví 🙂

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 09.04.2024, 14:37:10 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele bassrock z 09.04.2024, 14:32:28

Mám kobylu s celkem kvalitní rohovinou, která odrůstá dobře. Takhle to rostlo ještě rychleji a i když strouhám co měsíc, bylo to moc. Mechanicky se zvětšovala bílá čára, jelikož kobyla šmajdá a je těžká a nárůst rohoviny byl moc velký. Sešmajdávala daleko více rychle odrůstající střelku, prostě té výživy bylo moc.

Nejvíce mi na tom ale vadí, že to není širokospektrální. Ta základní řada , když jsem to krmila já, byla jen konkrétně zaměřená, čili některé důležité minerály chyběly. Teď už je to možná jinak, nesleduji to, jak je to u mně ze hry.

No a několik koní v mém okolí to nedávalo matebolicky, mělo po tom průjem.

Verun
Verun (728 příspěvků) 09.04.2024, 17:58:36 xxx.xxx.220.12
JanaJanaJanaJana:

Mustang trace…nevím, chutnalo, krmila jsem to, ale odešla jsem od toho. Moc rychlý růst kopyt a není to komplexní no….


Jé, zrovna jsem chtěla napsat MT…mám podobnou kobylu vybíravou a minerálky střídám.. Perfekt Equi jsme horko těžko dožraly, ale mají nové vylepšené  složené, prý i pro vybíravé koně, momentálně mám MinVin Dromy, úplně se bojím dát plnou dávku, zatím žere půlku - ťukťuk a ještě rozdělené na raní a večerní 🤫

Až to dožere chtěla jsem koupit zase MT- mě právě vyhovuje, že není kompletní v minerálech-mohlo by takových být víc a že kopyta rostou je dobře, nechávám strouhat po 5 týdnech. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 09.04.2024, 19:20:42 xxx.xxx.4.38
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 09.04.2024, 17:58:36

“Úplně se bojím dát plnou dávku ” 😂😂😂😂 známe 

Dneska jsem zkusila půlku plně dávky novinky. Salvana Pferdemineral grain free. Jen do hrstky mackanyho ovsa. Prošlo to bez keců 😐

anekapace (neregistrovaný) 09.04.2024, 21:30:57 xxx.xxx.17.17

Nám chutnají mustang trace. 😇

Liva
Liva (7 příspěvků) 10.04.2024, 06:45:38 xxx.xxx.32.98

Mám doma podobného experta, vybíravý, nežere mokré. 
Vyzkoušeno X minerálek, výsledek:

MinVin nežral

Reformin ano: efekt + -

Mustang Trace ano: efekt + -,  podáváno hlavně kvůli kopytům.

Perfect Equi Complete nežral

Perfect Equi basic  ano: zvykáno postupně, plná dávka po cca 14 dnech, efekt +

A teď má Perfect Equi nový základ - pivovarské kvasnice.

 Nový název Perfect Equi plus. 
Světě div se, on to žere!!
Plná dávka během týdne, žere to suché, efekt ++. Kopyta rostou, srst má krásný, kovový lesk.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.