Aktuálně: 4 577 inzerátů178 136 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Vypadávání srsti - může to být po Leukeranu?

Odberryho
Odberryho (286 příspěvků) 06.05.2024, 14:59:10 xxx.xxx.115.55
Fikovnice:

Jinak u nás poslední hodnota 6.3…a to měl asi 36h od poslední aplikace inzulínu.


Tý jo, tak to vypadá taky velmi optimisticky! Prodlužujete podle nějakého plánu nebo podle naměřených hodnot? 

Já myslela, že by nám Dr mohla říct, ať vynecháme večerní dávku, když už v těch pět večer mívá málo a naopak kolem poledne a odpoledne nejvíc. Ale i snížení je pro nás dobré. 

Odberryho
Odberryho (286 příspěvků) 06.05.2024, 15:06:47 xxx.xxx.115.55
LucieS:

Tak u nás poslední kontrola 4,7, na večerní dávce snižujeme o půl jednotky. A deset deka nahoru na váze, pomalu, ale jistě.  Baští, mazlí se, nohy rozhodně teď lepší. Pití cca tak k normálu, párkrát pozlobil s čůráním mimo záchod, to už ho ale podezřívám, že to je trošku z trucu, třeba po návštěvě vet.. Jen teda co mě znervózňuje, našel si místo pod postelí na pelechu co tam kočiny mají, on tam nikdy nechodil a teď většinu prospí tam. 


Ještě pořád spí pod postelí? U nás tedy změna místa na spaní vždy něco znamená. U Klífy to ale může být i obyčejné “vysírání” běžného návštěvníka pelechu. Když už se jedná o nějaké nepohodlí (zdravotní), tak si lehají mimo pelechy a místa, kde leží jiné kočky.  Klífa tedy měl 50:50 zem a pelíšky u stropu. Teď je 100% na zemi/posteli/gauči. Má pořád strach vyskočit výš, než na jídelní stůl.

Odberryho
Odberryho (286 příspěvků) 06.05.2024, 15:10:53 xxx.xxx.115.55
Fikovnice:

Ovšem píšu zde něco pro ostatní diabetiky a jejich pánečky: Fido vzkazuje, že už má injekcí plné zuby!!! Dr. mě před tím tři čtvrtě rokem varovala, že to asi nepůjde pořád tak hladce. Jak se blíží večerní čas, začne mi pozorovat ruce. Stříkačku už musím fakt schovávat. No a poslední aplikace se mi už i vytrhl. On pak napodruhé si lehne a vydrží to…ale už mu to fakt vadí.😔😕


Klífa se občas blbě tváří už teď. Doufám, že půjde vysadit dřív, než ho budu muset pravidelně přepírat. Momentálně zkouším hned po aplikaci strčit mu pod nos Felix kapsičku….tu hned doslova vdechne. Tak snad si dokáže za pár dní spojit injekci s mňamkou a bude klid.

LucieS
LucieS (46 příspěvků) 06.05.2024, 17:58:28 xxx.xxx.146.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 06.05.2024, 15:06:47

Ano pořád, ty moje mají právě po bytě různá místa, pelechy, škrabadla a pod tu postel na pelech nechodil. S druhou kočkou jsou kolikrát spolu v pelechu, nebo na gauči, třetí ta se válí a drží jen u mě. Snad si našel jen místo kde má klid, v ložnici není přes den žádný pohyb, říkala jsem si, jestli mu nezačal třeba vadit papouch v obýváku. Nezdá se mi, že by mu něco bylo, ale teď to je tak, že vyleze jen na jídlo, záchod a když přijdu domů, ale ne vždy. Předtím, když jsem přišla domů, tak třeba na tom škrabadle spal a taky za mnou hned neletěl, ale člověk ho viděl a věděl o něm, že chrápe. Proberu to na vet ať na něj kouknou. Co se škrabadel týče, tak to měl místa vždy na nižších patrech, tam si než zalezl pod tu postel v pohodě vyskočil. Ale třeba na linku, kde má část na jeho krmení, tak tam si nevyskočí. Ale je otázka, jestli to nezvládne, nebo se naučil na ten servis, že ho tam vždy vysadím, každopádně, dřív si tam vyskočil a čekal u misky.  No nejsem úplně v klidu, jak se říká, že si kočka, zvíře zaleze, tak je zle. Napadlo mě, jestli ho třeba nedohání stáří, ale nevím jestli, když měl krev krom té cukrovky v pořádku, by mi mohl odejít. 

Fikovnice
Fikovnice (4567 příspěvků) 06.05.2024, 18:27:10 xxx.xxx.61.164
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 06.05.2024, 14:59:10

Nee, u mě bylo prodloužení zaviněno mojí nepřítomností…takže to je špatný postup.

Ale vrhla jsem se na Fida a hodnota 6,3 mi fakt udělala radost.

Jo, a Elsa se včera lísala, tak jí prsty prohrabuji srst…no a co myslíte??? Měla napité klíště na krku!!!☹️ Podotýkám, že nechodí ven! Takže od Fida (hypoteticky ode mě).

Fikovnice
Fikovnice (4567 příspěvků) 06.05.2024, 18:28:41 xxx.xxx.61.164
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 06.05.2024, 17:58:28

Nee, Lucko, nebojte se.🍀Já fakt věřím, že to bude OK. To by musel asi zalézat na nějaká úplně nedostupná místa, tam trávit většinu dne, neměl by zájem o nic atp.

LucieS
LucieS (46 příspěvků) 06.05.2024, 23:41:42 xxx.xxx.146.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 06.05.2024, 18:28:41

Děkuju Fíkovnice, jako většinu dne tam je, ale on zas normálně prochrupá den, ale baští pěkně a jinak mi nepřijde na něm nic zvláštního. No na jednu stranu ho chápu, kdybych mohla, tak si taky někam takhle zalezu do klidu 🙂. Jinak koulodráhu máme také, ale pinkám do ní max já, když z ní vysávám prach 🙂

Odberryho
Odberryho (286 příspěvků) 08.05.2024, 09:53:33 xxx.xxx.115.55

Jak už to tak bývá, samozřejmě jsem si to tak trochu zakřikla. Od včerejška má Klífa zase parádní průjem. Včera jsem myslela, že to bylo jednorázově (koupila jsem omylem kapsičku ve šťávě a ne v želé), ale dnes pokračuje. Tak držte palce, ať ho pomocí aptus a probiotik zase brzy srovnám. 

Fikovnice
Fikovnice (4567 příspěvků) 08.05.2024, 11:50:37 xxx.xxx.62.135
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 08.05.2024, 09:53:33

Odberryho jste to Vy, co má kocourek jícnovou sondu??

Na Třetím víčku teď bojuje kocourek Lesnížínky s něčím zlým…možná je to lymfom, možná FIP, nemají jistou dg.😢

LucieS
LucieS (46 příspěvků) 08.05.2024, 15:15:44 xxx.xxx.146.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 08.05.2024, 09:53:33

U koček mi, dá se říct okamžitě na průjem zabírá enteroZoo gel, jestli jste nezkoušela. Když se mi kočka dostane na jaterní granule kocoura, tak jí to stopro prožene a tohle je u nás jistota.

biaca
biaca (588 příspěvků) 08.05.2024, 15:19:31 xxx.xxx.47.71
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 08.05.2024, 15:15:44

Lepší je Aptus - u nás má větší účinnost než Enterogel alespoň u mých kluků. (Entero gel dobrý pouze pokud je stolice z poloviny vodnatá.) 

Odberryho
Odberryho (286 příspěvků) 08.05.2024, 15:39:41 xxx.xxx.115.55

Enterozoogel neměl u psa ani náznak zlepšení, takže jsem k němu nezískala důvěru. Mám tu attapectin, ale ten už pak klífovi taky nepomáhal. Dnes zatím dostal 2x aptus attabalance a mezitím aptus aptobalance probiotika. 

Jinak glykemickou křivku máme měřit až o víkendu, ale zrovna šel na záchod, tak jsem tam rychle šoupla igelit a moč má bez glukózy. Pro kontrolu změřeno i glukometrem a hodnota 4,6. 

Dr. říkala, že když bude mít moč “čistou” třikrát za sebou, je čas opět snížit. Ale pochybuju, že ho dnes stihnu ještě jednou odchytit. 

A ten jediný kocour, který byl teď dlouho v pohodě začal včera večer pšíkat. Jen trošičku, za to ale v podstatě pořád a u nosu se mu objeví sem tam čirá kapička. Nějaká první pomoc? Včera jsem myslela, že jen vdechl chlup, ale ten už by ho dnes určitě nedráždil. 🙄

Odberryho
Odberryho (286 příspěvků) 08.05.2024, 15:42:36 xxx.xxx.115.55

Celkem veselé je, že jak má průjem Klífa, od hoven jsou všichni. On zahrabává někde nad hlavou a jak se točí, tak to rozšlape. A ten další, co jde po něm, si do toho taky šlápne 🤦 Mají dva záchody a stejně chodí jen na jeden. 🤦 Když měli tři, stejně jsem čistila jen jeden. Mám já toto zapotřebí? 😱

Fikovnice
Fikovnice (4567 příspěvků) 08.05.2024, 20:55:46 xxx.xxx.62.135

Tak Fido před chvílí glykémie 7.0!!!

Rozestup mezi aplikacemi inzulínu je větší a větší. Budu kontaktovat vetku, co dál… Naposledy mi dokonce řekla, že on mi “odpustí” i několikadenní absenci aplikace inzulínu, což se mi jeví zvláštní…ale začíná to tak trochu i v reálu vypadat.

Jinak ale dnes tedy při aplikaci inzulínu už i naříkal…😢 Chuděrka si lehl, nastavil hřbet a bok, ale po vpichu si zaplakal.

Odberryho
Odberryho (286 příspěvků) 08.05.2024, 21:06:17 xxx.xxx.115.55
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 08.05.2024, 20:55:46

Achjo, už toho má dost. Přitom to píchnutí není nijak bolestivé (v pět ráno jsem se už několikrát píchla sama 🤦) a zrovna inzulín pokud vím neštípe. Je vůbec možné, že by se mohl inzulín aplikovat jednou za dva dny?

Fikovnice
Fikovnice (4567 příspěvků) 08.05.2024, 21:20:20 xxx.xxx.62.135
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 08.05.2024, 21:06:17

Popravdě jsem z toho jelen, ptž to bylo jednou za dva dny!!!

Já se jinak vždy snažím inzulín na chvíli ohřát (z lednice), ale dnes asi nebyl ohřátý dost…a myslím, že mu také vadí, když cítí studené v podkoží. A jak zanaříkal, tak sebou trošku cukl a představte si, že po vytažení byla ohnutá jehla. Ty jehly jsou droboučké, vím, že to nebolí. Na druhou stranu dnes jsem si opět procvakla prst skrz ucho při měření glykémie a to mě teda štípne. Je to bolest na milisekundu, ale je.

Fikovnice
Fikovnice (4567 příspěvků) 08.05.2024, 21:21:57 xxx.xxx.62.135
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 08.05.2024, 21:06:17

U nás je to de fakto záhada. Ptž ta dávka je celkem vysoká. A i Bodlinka sem psala, že kdyby cukrovku neměl, tak by při této dávce padal do značných hypoglykémií. Jsem opravdu zmatená. Lantus je logicky dlouhodobý, ale že by až takto…???


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.