Aktuálně: 4 577 inzerátů178 229 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Vypadávání srsti - může to být po Leukeranu?

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 08.05.2024, 21:34:57 xxx.xxx.115.55
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 08.05.2024, 21:20:20

Vy máte Lantus v lednici? Mě vetka řekla, že do prvního “otevření” v lednici, ale pak už jen při pokojové teplotě. Že prý tvoří v chladu krystaly a je to tam pak rozptýlené nerovnoměrně.  Ale mimo lednici může být jen měsíc. Takže po měsíci i nespotřebované zlikvidovat a vyndat další ampuli, aby byla zajištěna účinnost.

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 08.05.2024, 23:02:22 xxx.xxx.62.135
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 08.05.2024, 21:34:57

Vidíte! A mně kladla na srdce lednici, a dtto v lékárně. Ale před aplikací ohřát na pokojovou teplotu.

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 08.05.2024, 23:08:10 xxx.xxx.62.135

Něco ke skladování inzulinu:

Nesvědčí mu horko ani zima

Teplota je pro skladování inzulinu klíčová. Aminokyseliny, ze kterých se moderní inzulin vyrábí, jsou náchylné na výkyvy teplot. Ideální teplota se pohybuje mezi +2 a +8 °C. Neotevřené jednorázové pero lze skladovat i při pokojové teplotě, ale maximálně měsíc. Po otevření je potřeba pero skladovat do 30 °C a inzulin spotřebovat do čtyř týdnů. V lednici můžete inzulin uložit třeba do zásuvky na zeleninu nebo kamkoli do spodní části. Inzulinová pera mají většinou trvanlivost okolo pěti týdnů, při vyšších teplotách jejich trvanlivost klesá. Otevřenou náplň do pera už do lednice nevracejte. Lahvičky s náplní do inzulinových pump do ní naopak vrátit musíte. Předtím, než budete plnit zásobník pumpy, je ale nechte chvíli venku. Ideální teplota při plnění nebo vpichu je pokojová. Příliš ochlazená látka by vám mohla při aplikaci způsobit bolest. Navíc studený inzulín více pění, než ten, který se blíží pokojové teplotě. Při plnění zásobníku se tak snáze vyhnete nebezpečným bublinkám. 

Nesmí zmrznout 

Svůj účinek inzulin ztrácí i v příliš velkém chladu, rozhodně by neměl nikdy přejít mrazem. V chladném počasí se doporučuje nosit inzulinové pero nebo pumpu blízko u těla pod oblečením, abyste tak předešli přemrznutí nebo přílišnému ochlazení obsahu. Chladný inzulin lze rozehřát třeba v dlaních… ale pozor i na slunce.

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 11.05.2024, 18:37:57 xxx.xxx.115.82

Tak hlásím, že po dnešní glykemické křivce jsme oficiálně bez inzulínu 🎉 

Takže teď se vracíme na začátek a začínáme řešit průjem 🤦 Zatím to není taková tragédie a vzpomněla jsem si, že pár let zpět jsem měla super zkušenost s přípravky od Energyvet, takže zkusíme ještě tuto cestu. 

V tuto chvíli už jsem do něho nacpala vše, co jsem měla doma, takže už nám došel aptus i attapectin. Dnes jsem sháněla všude možně něco jiného, než smectu (i když v případě nouze bych ho něho dostala i tu) a nakonec v xxl zoo shop aspoň enterozoogel. Tak přeci jen uvidíme, jestli k němu nezískám důvěru a zrovna kocourovi nepomůže. 

Mmch, dnes glykémie z krve nepřekročila hranici 4, nejméně měl ráno v osm - děsivých 2,8 a po celou dobu vypadal úplně v pohodě. Dokonce si hrál s kouskem plastové pásky a to už jsem ho neviděla dlouho si hrát. Začala jsem pochybovat o funkčnosti přístroje, ale mně naměřil 6, takže asi opravdu reálné hodnoty.

bambule
bambule (425 příspěvků) 11.05.2024, 18:46:37 xxx.xxx.72.74
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 11.05.2024, 18:37:57

Moc gratuluji. Ani nevíte jak moc jsem ráda. 🤩🥳

Já jsem řešila podivné vysoké hodnoty na glukometru. Takže jsem objednávala nové pásky i ty glukózové roztoky. No dnes krásných 8 na veterinárním a kontrola 6.5 na lidském. Spadl mi velký šutr ze srdce, už jsem měla strach, že jsme zase na začátku a inzulín nám přestal fungovat. Takže pokud můžete hrňte sem nějaké pozitivní zprávy, ať si udržíme tuhle optimistickou vlnu😄

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 12.05.2024, 09:38:34 xxx.xxx.114.88
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 11.05.2024, 18:46:37

Wau, tak to je paráda. Úlevu chápu, nastavovat vše od začátku s jiným preparátem 😱

My už to měli celkem najeté, takže jsem zjistila, že by to (až na ty případné odjezdy z domu) vlastně pro mě nebyl takový problém, jak jsem si vždycky myslela. Ale jsem upřímně ráda, že se vysadit povedlo, i když jsem byla dost skeptická. A první, kdo úplné vysazení zmínil, byla Fikovnice 💐

Pořád měřím glykemickou křivku a stále jsme pod čtyři. Střídají se hodnoty 3,5 a 3,8. Ten Lantus fakt drží dlouho. Poslední jednotku měl včera v pět ráno.

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 13.05.2024, 07:44:12 xxx.xxx.61.159
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 12.05.2024, 09:38:34

Odberryho…já to tušila a moc gratuluji!!!🌻

Lantus fakt drží extrémně dlouho, Fidovi 48h!!!!😲

Hodnoty máme aktuálně stabilní mezi 6 a 7, takže také OK.

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 13.05.2024, 16:04:22 xxx.xxx.115.82

Tak dnes v pět ráno 4,4 a před hodinou 4,2 😀

Průjem zatím držíme  relativně na uzdě pomocí enterozoogel, vysazením Felixe ve šťávě a nahrazením Felixem s želé a 2x denně probiovet. Nevím, co z toho zabírá nejvíce, ale stolice je teď více formovaná (už to není kravské lejno)…hádám, že v tomto má nejvíc prsty enterozoogel, který odčerpá zbytečnou tekutinu. V týdnu mají přijít ještě dva preparáty od Energyvet. 

Zbylí dva kocouři stále bojují s rýmou, nejmladší sei už vyhýbá. Za chvíli jim potřebuju dát prášky a mlaďoch nezvěstný. A to jsem ho nezačala ještě mučit s čištěním zubů …při návštěvě veteriny s rýmou mu Dr. objevila červené dásně a až na mandle rudé fleky 🤦

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 19.05.2024, 15:08:39 xxx.xxx.63.169
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 13.05.2024, 16:04:22

Tak co je nového?

U nás novinka asi žádná, vyjma toho, že jsem tedy přešla na ten Lantus á 48 hodin. No, a uvědomila jsem si, že Fido se nejvíc cukal, když inzulín nebyl dostatečně ohřátý. Přiznávám, že jsem nevěděla, že aplikace nedostatečně ohřátého inzulínu je bolestivá!😔 Takže teď jej nechávám ohřát na pokojovou teplotu delší dobu před aplikací…a Fido ani nemrkne.

Jo a ještě by mě zajímalo: Jak/kam jste dávala použité jehly a stříkačky? Mně je nechtějí v naší lékárně vzít.

bambule
bambule (425 příspěvků) 19.05.2024, 15:21:31 xxx.xxx.74.72
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 19.05.2024, 15:08:39

Na sběrný dvůr do nebezpečného odpadu. U nás je na to speciální nádoba.

Jinak my plujeme na vlně “teď je klid a daří se nám”. Ráno glykémie 17-19, odpoledne po 12-cti hodinách po aplikaci 6-8. Takže po dloooouhé době zoufalství a beznaděje plujeme na růžovém obláčku 😄

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 19.05.2024, 16:16:22 xxx.xxx.114.88

Já dávapa stříkačky sestřičce od mého obvodního doktora 😀

My zatím v remisi, od středy jsem neměřila, ale prý mám 2x týdně namátkou kouknout, jestli to neleze nahoru. 

V tuto chvíli jsme zvládli zkrotit i průjem….teď už dávám jen 2x denně probiovet a zatím se drží. Jen se začala šířit plocha bez chlupů. Dr. by začala proti bleší terapií (vzhledem k tomu, že jsem z něho tahala klíště, nemůžu blechu vyloučit…i když jsem nenašla ani bleší bobečky). Prý to vypadá, že si to způsobuje sám přehnaným olizováním. No, já ho viděla max pucovat kolem zadnice. Ale nejsem doma pořád, takže ani to nemůžu vyloučit.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.