Aktuálně: 4 525 inzerátů178 466 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů

Varroa rezistentní včely

bohemia.gall (neregistrovaný) 02.05.2024, 10:09:43 xxx.xxx.28.40

Tenhle projekt vznikl na základě konkrétních hmatatelných, měřitelných výsledků. Nikdo nikomu nic nevnucuje, kto chce nech sniva dalej… klidně i s metodikou Dolu

Tom50
Tom50 (451 příspěvků) 02.05.2024, 11:20:34 xxx.xxx.139.252

Mám zkušenost, že co pochází z EU nestojí za nic a tudíž od EU nic nečtu, odkazy neotvírám, v drtivé většině je v tom nějaká buzerace, regulace, zbytečná a nákladná práce navíc pro zbytečný efekt. 

Hlavně ale myslím, že VD úhyny nezpůsobuje a je mi celkem fuk, zda moje včely nějaké mají a nebo kolik jich mají, umím to udělat tak, že jich mají nepatrné množství. Jde o to naučit se včelařit tak, že včelstvům VD nijak nevadí asi tak, jako zablešený vlčák taky hlídá pořád dobře. Už jsem to tu vysvětloval. Dával jsem příklad s vojákem zemřelým ve válce, ať už zabitým nebo na epidemii. Vždy je zavšivený, ale jen jedinec rozumu mdlého věří tomu, že vojáky ve válce zabíjejí vši. Mimochodem, pozoruhodné je, že se mnozí snaží o komfort vojáků, třeba aby neměli vši, ale nikoho ani nenapadne to nejjednodušší = nedělat válku…

Ale ano, někdo EU a cokoli cizáckého nekriticky miluje a já zase nekriticky odmítám cokoliv, co přichází z říše liberálního zla. I kdyby bylo něco v jednotlivosti pozitivního, jako celek se to vždy projeví jako zhouba.

Michal-Š
Michal-Š (11 příspěvků) 06.05.2024, 13:30:10 xxx.xxx.1.25

Škoda, že většina přednášek z tohoto projektu, co se objevují na YouTube je v němčině. Vše co jsem viděl od Ralpha Büchlera v angličtině bylo super.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.