Aktuálně: 4 596 inzerátů178 079 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Přikrmování

Anonymní (neregistrovaný) 05.05.2024, 12:41:59 xxx.xxx.10.119

dobrý den. Mám jen 7 včelstev jen tak pro zábavu se včelařením začínám po   dlouhých letech a chci   se zeptat odkdy začínáte včely   přikrmovat vím že to bývalo zhruba od srpna ale dost se všechno mění a obzvlášť letos   je všechno nějak dřív a tak kdy to plánujete děkuji.

Tom50
Tom50 (447 příspěvků) 05.05.2024, 15:38:43 xxx.xxx.139.252

Neužíváte správnou terminologii. Píšete o krmení na zimu a nazýváte ho tak, že to by znamenalo asi přikrmování v mezerách mezi snůškou, nebo zjara či v předjaří.

Nebo mi uniká proč se ptáte na krmení na zimu teď, kdy právě probíhá jarní snůška? Když snad vůbec nikde není právě teď potřeba krmit a úplně všude velmi akutně hrozí rojení? 

Tak aby bylo jasno. Přikrmování je podněcování a už formulace jasně říká, že jde o časté dodávání malých dávek krmení = přikrmování. Aby bylo úplně jasno, odborná terminologie pojem přikrmování, pokud vím, nezná. Ve snůšce se nikdy nijak krmit ani přikrmovat nesmí, protože krmič není schopen z podstaty věci zajistit, aby se cukr - v lepším případě, dnes ale spíš syntetický škrobák nedostal do medu!!!

Krmení na zimu se naopak dělá v několika málo velkých až hodně velkých dávkách tak, aby to právě nebylo podněcování a nakrmeno by mělo být relativně rychle. A ne až v srpnu, ale hned po posledním medobraní, které, kde se nečeká na slunečnici nebo jinou snůšku, se dělá v půlce července. Ideální je ten den, kdy je odebrán med, dodat velkou dávku krmení. Já dávám 8-10 litrů roztoku 1:1. Proč tak řídkého si musí v mých příspěvcích každý najít tady na CHZ sám. Co je podněcování a proč je v srpnu nežádoucí je nutné si načíst v odborné literatuře.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.