Aktuálně: 4 884 inzerátů174 990 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

výkupy ptáků

pepíno (neregistrovaný) 29.08.2008, 10:35:29 xxx.xxx.6.158
Dobrý den nevíte někdo náhodou,kam se vozí ptáci,kteří se prodají do výkupu?Také by mě zajímal váš názor na výkupy exot.ptactva.Podle mě správný chovatel do výkupu nikdy nic neprodá.Pište své názory jistě je to dost důležité téma dnešního chovatelství.
anonymní (neregistrovaný) 29.08.2008, 14:51:54 xxx.xxx.35.177
Ještě na burzách zabíjejí přepravky hřebíkama a večer jsou na Ruzyni - v cizině se rozváží po zverimexech. Do výkupu ptáky nedávám, protože mi jich vždy bylo líto jak se tam tísní v malých přepravkách. Dávám do zverimexů celý rok, nejsem schopná prodat korely a andulky mezi chovatele - všude je jich plno a nikdo to nechce. Ale když se nad tím člověk zamyslí, možná je pro ně lepší ten výkup, nebo to vyjde nastejno, když si představím v jakých podmínkách jsou ve zverimexu, příděly jídla, oschlé kousky ovoce, každý den plašení při chytání v klecích... samozžejmě bych byla radši je prodat přímo chovateli, ale je to nemožné. A měli bysme si uvědomit, že nebýt výkupčích, byla by větší nabídka, vaše ptáky by nikdo nechtěl a většina z nás by musela zkončit nebo měla pár kanárků jen na okrasu
anonymní (neregistrovaný) 29.08.2008, 20:48:20 xxx.xxx.245.141
Nebo je vozí jen dalším výkupčím na burzy do ciziny ( Nemecko, Rakousko, Italie, Holandsko ). Taky jsem slysela osklivy vtip,nevim zda pravdivy,ze se prodavaji i na jidlo nebo krmeni pro jina zvirata do ciziny.
anonymní (neregistrovaný) 30.08.2008, 03:39:03 xxx.xxx.156.4
hmm.. co vím tak někteří je vezou do Británie, tady nám za to daj do 100kč (letos pro nedostatek cena vylezla až na 130-140,-), a tam prodaj kus za několik liber. když vezmeme v potaz kolik kusů vezou jenom andulek není to špatný byznys... Žádné morální problémy s prodejem do výkupu nemám... naopak je tamdám raději než do zverimexu- když vidím ty neschopné holky ve zverimexech a jejich ´´vedoucí´´. ano, nemusejí být takové všechny, ale to co jsem pár krát viděl, to byl výsměch. Jak někdo takový může dělat v obchodě se zvířaty...
Zebra
Zebra (138 příspěvků) 30.08.2008, 08:52:37 xxx.xxx.183.213
Mě se teda docela hnusí představa, že bych odchovávala po tunách a pak se snažila mláďat zbavit a dávala bych je kamkoli. Nějak v tom nevidím smysl - přijde mi to smutný :-(. Člověk pak ani neví, co se s mláďaty stane a podle mě má každý chovatel zodpovědnost za to, kam se mláďata dostanou. Myslím, že zodpovědný chovatel si nové majitele vybírá a neprodává "kamkoli". Toť můj názor...
anonymní (neregistrovaný) 30.08.2008, 15:37:16 xxx.xxx.6.158
tak sem napište svůj názor a nekrytizujte ostatní
pepíno (neregistrovaný) 30.08.2008, 15:44:59 xxx.xxx.6.158
rozhodně souhlasím s těmi zverimexi.také znám jeden.zaprvé to tam mají příšerně předrařené např přírodní rosela pestrá za 1000Kč,nebo kilo obič prosa za 30Kč.rovněž tam pracují neschopné pracovnice.samí pearsing a prsten div se ptáků neštití.prostě je to hrůza,že jsou ptáci považované za nějakou věc,ale pokud chceme odchovávat musíme něco prodat,protože si vše nechat nemůžem.třeba se ptáci z hrozných výkupů a zverimexů dostanou k někomu,kdo se o ně bude dobře starat a prožijí si u něj lepší život,než u svého mynulého majitele.
Martin (neregistrovaný) 30.08.2008, 15:47:14 xxx.xxx.106.182
Problém udat korely? Já si také myslel, že je má každý a když jsem letos sháněl jedinou samičku, tak neměl nikdo. A pokud jde o výkup, souhlasím s tím, že je to v některých případech smutné, když chovatel neví, jaká budoucnost na mladé opeřence čeká. U těch zverimexů je to asi případ od případu. Setkal jsem se s obojím. Někde měli ptáky zubožené, někde vypadali skvěle a podmínky taky fajn. Ovšem nejsem profesionál, takže třeba jsem něco přehlédl.
anonymní (neregistrovaný) 30.08.2008, 17:09:08 xxx.xxx.35.177
Takže něco k těm korelám. běžně prodávám do zverimexů - letos jsem udala přímo chovately jen 3 andulky a jednu korelu - a to vše najaře. Celý tento rok jsem ptáky vozila do zverimexů /cca 40ks a teď vylítává dalších 30 andul které tam půjdou taky/ a nechala jsem si doma jednu bílou samičku korely s tím že do zveráku je jí škoda a prodám jí nějakému chovateli. Dva měsíce dávám inzeráty a nikdo jí nechce. Mám krásné odchovy ale jinak než do zveráků se mi nedaří je prodávat, nemůžu je držet doma protože nemám prostory, a stejně to nikdo nechce...
Zebra
Zebra (138 příspěvků) 30.08.2008, 17:31:01 xxx.xxx.183.213
"nemůžu je držet doma protože nemám prostory, a stejně to nikdo nechce..."

právě proto nechápu, proč odchováváte tolik - proč raději nemáte jen několik párů a nemáte třeba jen 1-2 odchovy ročně?
Nesnažím se vás urazit nebo něco, jen mě to zajímá...
anonymní (neregistrovaný) 30.08.2008, 18:10:13 xxx.xxx.35.177
Vážená paní, z jednoho odchovu od všech ptáků mám min. 30 mláďat, na ty prostory mám. Za dva měsíce na každodenně opakující se inzeráty prodám max. pár kousků a už máte dalších 30, které taktéž nejsem schopná prodat - a už máme 60 ptáků které nikdo nechce, takže nač je držet. Kdybych věděla, že je třeba do konce roku rozprodám mezi chovatele, nechám si je. A to už třeba jen z toho důvodu, že chovatel mi dá o třetinu více jak ve zverimexu. Ptáky nevalím po tunách, ale mám andulky a korely o které podle mě není až takový zájem abych je prodala mezi chovatele - viz. píši o korele, podotýkám že velmi pěknéí z 3 m voliéry, žádného chcípáčka. Rozhodně nepatřím k těm chovatelům co drží ptáky v malých klecích nebo voliérách a radši si vezmu od huby já jen aby měli papoušci !!! Jistě, mohla bych mít jeden pár andulek a neměla bych problém je mezi chovatele rozprodat, ale mám to jako koníčka, aby bylo o co se starat a na co koukat... tak toho mám zkrátka víc.
Yont (neregistrovaný) 30.08.2008, 20:01:33 xxx.xxx.190.65
A co si třeba nechat jen jeden pár korel a třeba dva páry andulek a místo nich si koupit třeba rozely apod.? Proč držet třeba 10 párů když 5 udělá stejnou radost? také mám andulky ve vetší voiléře, celkem 5párů ale... ale po prvním hnízdění všem budky vemu, nechám je vyvést jen jedno hnízdo a dost! Tak nemám problém s odprodejem. Zato vy očividně ptáky necháváte hnízdit stále dokola...
anonymní (neregistrovaný) 30.08.2008, 20:28:30 xxx.xxx.35.177
Z čeho usuzujete že ptáky nechám hnízdit pořád dokola? Že mám 60 mladých ročně? Prodávám do zverimexů protože na inzerát se nikdo neozve, mám problém pouze z prodejem chovatelům, ne s prodejem samotným. Větší ptáky si bohužel koupit nemůžu protože mám 2 m voliéry a pouze jedna je 3 m kde jsou korely a andulky. Takže pro všechny co odsuzují mé odchovy - jsem takový "tyran" že větší ptáky do 2 m voliér nedám. jo, sice mám 10 párů, ale když píši že prodám na inzerát 3 kusy, tak i těch 5 jak píšete by bylo moc a za hňupa bych byla zas....
anonymní (neregistrovaný) 30.08.2008, 20:36:03 xxx.xxx.35.177
A copak jsem jediná kdo chová snadno odchovatelné druhy aby jí sponzorovali chov dražších ptáků v mutacích ???
anonymní (neregistrovaný) 30.08.2008, 22:31:39 xxx.xxx.60.4
Co tady furt řešíte . Dejte to do výkupu at to třeba zežerou
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 30.08.2008, 22:36:01 xxx.xxx.182.2
Řekl bych, že je každého věc jak s ptáky naloží.Když je dá do výkupu tak je to právě ten chovatel, který žije s tím, co se s ptáky děje.Druhé to může zamrzet, že jiný chovatel je dá do výkupu ale od toho tu přeci jsou.Nebýt výkupců, mnozí z nás by museli chov ukončit, protože by neměli kam ptáky dát.Já chovám snadno odchovatelné druhy, protože se mi jednak líbí a taky mi vydělávají aspon částečne na krmení a na to, abych svůj chov mohl rozšiřovat o další ptactvo a druhy.Každý musíme nějak začít.Každý má na to svůj názor, proto si myslím, že je zbytečné se tu o tom dohadovat.Napiště každý svůj názor a je to.

To je jen můj názor, který nebyl na nikoho z vás mířený.TAk bych byl rád, kdybyste mne za to neodsuzovali.
bambam (neregistrovaný) 30.08.2008, 22:46:33 xxx.xxx.224.196
KDyby nebyly výkupčí nevím jestli bych všechny ptáky prodal. Snažím se prodat co nejvíce ptáčku chovatelům, ale když není kupce, nic jiného mi nezbude.
Moc se mi nelíbí, že tu někdo píše ať si je klidně sežerou. Ale když se to veme kolem a kolem. Tak když prodám ptáčka nějakému chovately se u něj může mít hůř než někde ve zverimexu. Měl jsem doma 3 ptáčky a všechny byly od chovatele, bohužel mi chcíply. To je můj názor.
mah
mah (188 příspěvků) 31.08.2008, 01:28:11 xxx.xxx.156.4
Ted popíši svou zkušenost u andulek. Je mi 18 a okolo papoušků se pohybuji ty 3 roky. Když jsem začínal- jeden pár, opravdu povedenej, měl jsem ho donedávna a takových pěkných kusů nemám ani polovinu (čímž nechci říct že ostatní nejsou pěkní, jen vyzdvihuji první párek), tak jsem od něj dochovával 1-2hnízda ročně. Normální snůšky byly 5-7 z toho mladý většina. Jelikož jsem měl samici od kamaráda, probíhali později výměny za odchovy,atd... tím jsem neměl tolik odchovů k prodeji a bylo to snazší. Taky to, že o papouškách všude a s každým kecám a tak udám i na pokec (třeba mojí paní učitelce Fyziky ze školy :-D). No, ale jak říkám ne všechny jsem časem, i od jednoho páru, udal a tak přišli na slovo burzy. Dojel jsem a bylo mi líto mrňousky prodat výkupcům a tak jsem šel ´´nahoru´´ do haly, kde se prodávají papoušci (jezdím do Hodonína proto nahoru- hala je v podkrovní části velké budovy). Mladé to nebyly špatné a ceny nebyly přemrštěné, lidi procházeli a prohlíželi. Ale když už došlo na potencionální prodej, začali lamentovat že to je moc za takové degeny a že to si máme strčit někam,... Dnes už vím, že se snažili jen oškubat malý ´´blbý´´ kluky o pěkný mladý, ale tehdy jsem pár kusů prodal za tu cenu co jsem měl a šel to raději hodit do výkupu. Tam mi řekli stejnou cenu jako dospělým a nikdo se mne nesnažil odrbat proto že jsem byl mladý. Pozice mladého co se ho každý snaží oškubat jsem se zbavoval dlouho, teprve nedávno mne začali brát a nikdo se nesnaží do mne navážet a nutit mne snižovat cenu. proto chápu mladý (ten výraz se dá sice použít i na mne ,ale myslím tím okolo těch 15ti a méně) že to dávaj rovnou do výkupu a nestresují se pak tím frmolem a smlouváním. Časem jsem taky přišel na to, že ne vždy takto prodám a výkup je v tomto dobrá věc. Promiňte ,možná to bude znít špatně ale třeba ty, Zebro pokud vím, máš andulky jen na okrasu a neodchováváš. Máš to jako mazlíčka- podobně jako psa. Ale chovatel se musí dívat i alespon trochu na finanční stránku věci. Nemůžu si dovolit doma držet co já vím 60 mladých rok a doufat že je za rok prodám. Za rok jsou další... Potřebuju aby v nejlepším andulky byly v plusu a nejhůře lehce ztrátové(vydělali alespon na 50% krmiva). Nejsem milionář, aby jsem si moh dovolit kupovat pěkné kusy do chovu a zároveň čekal, že vše prodám dál do chovu. Neprodám a nikdo(většina) neprodá. A neprodá ani při jednom, dvou párech. Samozřejmě najdou se vyjímky, ale i ty za pár let při takovém chovu (zajímalo by mne jaký by to byl chov, pro 2 páry by jsem nedělal voliéry 2m,... navíc by jsem u 2 párů nevydržel tak dlouho ,aby se to dalo vypozorovat) nebudou mít komu prodat. Myslím, že ten názor že to přece MUSÍ jít prodat mezi chovateli je právě u některých způsoben tím, že s tímto nemají tolik zkušeností.
Samozřejmě u některých chovatelů je to prodej z lenosti. Např. letos na jaře. po lonsku nedostatek andulek a prodali by v hale i za dvojnásobek výkupu (ale i ten byl pohádkový 140,-) takže spousta lidí odchytávali lidi před výkupcema a brali takto.
anonymní (neregistrovaný) 31.08.2008, 08:50:00 xxx.xxx.230.164
Muj názor je ,že kdo odchovává mladé.Je naprosto jeho věc jak s odchovy naloží.Jestli je prodá do výkupu,nebo na stole,je jen jeho věc.Jestli odchová 10mladých nebo 100 mládat je zase jen jeho věc.Všeliké kecy okolo je jen mlácení prázdné slámy,které nikam nevede.Petr

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.