Aktuálně: 4 755 inzerátů176 489 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů

Mníšek šedý

anonymní (neregistrovaný) 03.01.2009, 10:15:25 xxx.xxx.175.250
Ahoj.Ten mníšek je super.Díval jsem se i na videa na youtube a schopnost imitace se u některých dá srovnávat se žakem.Jen mě zajíma jaká je cena ručně dokrmeného mláděte???Doufám,že víc jak 5000kč to nebude.Díky za odpověď.
jan knob (neregistrovaný) 04.01.2009, 13:37:20 xxx.xxx.49.111
Na internetu se udává cena 600-800 Kč. Já ho koupil ve zveráku za 1500,-
anonymní (neregistrovaný) 04.01.2009, 14:06:44 xxx.xxx.77.51
Co vim, tak rucne dokrmene mlade poridis cca kolem 2500-3000kc
jan knob (neregistrovaný) 05.01.2009, 09:51:58 xxx.xxx.221.166
Tak jak to teda je? Tak ta cena na netu (600-800 Kč) je za nedokrmovaného? A když jsem ho koupil ve zveráku jako ručně dokrmovaného za 1500,- tak to není možný? Jako že mi nakecal že je ručně dokrmovaný?
anonymní (neregistrovaný) 05.01.2009, 10:28:39 xxx.xxx.30.34
ja ho koupil za 800 a dokrmoval sám za 1500 až 3000 by měl být už dokrmený
jan knob (neregistrovaný) 05.01.2009, 12:44:21 xxx.xxx.221.166
Ještě bych měl dotázek. Když papoucha nehlídám, tak si sem tam ukousne třeba z cukroví nebo třeba slanou tyčku. Taky okusuje takovej ten solnej kamen a sem tam si taky pochutnává na omítce. Nemůže mu to nějak uškodit? To by za ním musel člověk pořát běhat po pokoji a odhánět ho a hlídat ho. Jsem si říkal, že je snad dost inteligentní na to, aby žral věci které mu neublíží. Taky jsem slyšel, že mníšek má rád třeba kiwi, papriku, mrkev. Ten muj žere jenom jablka. Jak mu pak mám kombinovat ovocnou stravu, když nic jiného než jablko nechce. A musím říci, že miluje piškoty, dávám mu teda jen max. jeden deně, jak jsem se někde dočetl, ale je to zaručená věc jak ho dostat na ruku a do klece ;-). Díky za odpovědi.
anonymní (neregistrovaný) 05.01.2009, 13:17:05 xxx.xxx.62.209
***Jsem si říkal, že je snad dost inteligentní na to, aby žral věci které mu neublíží.***
to neni. copak je jasnovidec?

***Když papoucha nehlídám, tak si sem tam ukousne třeba z cukroví nebo třeba slanou tyčku.***
proc se takove veci povaluji v prostoru, kde je papousek volne vypusteny?

***Taky okusuje takovej ten solnej kamen***
sul nici papouskovi ledviny

***To by za ním musel člověk pořát běhat po pokoji a odhánět ho a hlídat ho.***
male dite taky snad nenechate bez dozoru a byt mu uzposobite tak, aby si pokud mozno neublizilo a nedostalo se k vecem, ktere muze znicit. a papousek je jak male dite, ktere z toho ovsem nikdy nevyroste.
jan knob (neregistrovaný) 05.01.2009, 14:06:32 xxx.xxx.221.166
Takže z toho co jsi mi psal usuzuji to, že všechny věci v prostoru, kde volně papouch poletuje, musím odstranit. Mám ho v obývacím pokoji. Takže všechny dekorace, cukroví ze stolu, oškrabat omítky, odnést televizi a jinou elektroniku (protože okusuje kabely), noviny, každý den vytírat podlahu (přistane na ní a sbírá vše co tam najde).
Nejsem jasnovidec, a také vím, že se omítka nežere. To bych ho musel mít pořát v kleci, aby se nedostal s ničím co by mu bylo nebezpečné do kontaktu. Tak jak to podle tebe vyřešit?
anonymní (neregistrovaný) 05.01.2009, 14:59:27 xxx.xxx.62.209
***Nejsem jasnovidec, a také vím, že se omítka nežere.***
tobe to ovsem rekla maminka, nebo jsi vypozoroval, ze ani ostatni homo sapiens se omitkou nezivi. krome toho ti omitka pravdepodobne ani nechutna. ale male deti treba pisek jedi i omitku nebo hlinu, akorat, ze vzdycky priskoci maminka a zatrhne jim to.

***Takže z toho co jsi mi psal usuzuji to, že všechny věci v prostoru, kde volně papouch poletuje, musím odstranit. ***
samozrejme, ze nemusis. jen musis papouska hlidat, nebo se smirit s okousanym nabytkem a prekousanymi kabely. pokud ho nechces hlidat tak moc a furt mu neco zakazaovat, budes muset byt papouskovi holt trochu prizpusobit.

mne napriklad zako prekousl drat od lustru (byl pod proudem) a cela stastna, ze to prezil, uz mam misto lustru stropnice. na policku s cedecky a na knihovnu jsem pridelala dvirka, olistovala nabytek kovovymi listami, zrusila pokojove rostliny, obetovala garnyz a to ostatni holt uz ohlidam. jo, a podlahu kazdy den zametam. ani ne tak, ze by tam nasli zdravi skodlive veci, ale protoze sami produkuji spoustu bordelu jako slupky od zrni, peri apod.
jan knob (neregistrovaný) 05.01.2009, 15:19:47 xxx.xxx.221.166
Ok, a když ho teda budu hlídat, a odhánět, můžu to dělat například smotanejma novinama, aby si nespojoval mojí ruku s něčím, co mu pořát kazí jeho super ničitelské záměry. Už teď když si ho chci pohladit, tak mi na ruku útočí, nevím jestli to je jeho hra nebo obrana, protože normálně mi na ruce (prstech) sedí a jic s nima nedělá, když je neožužlává a občas se do nich docela bolestivě zakousne :-)
anonymní (neregistrovaný) 05.01.2009, 15:42:37 xxx.xxx.62.209
spis bych rekla, ze jakykoli predmet v tve ruce si s tebou stejne spoji. ja po nich hazu hadrem (kdyz sedi, kam nedosahnu), tem chytrejsim staci, kdyz ho jen ukazu a uz se umravnuji. lepsi jel treba postrikovac, ale kdo si ma furt ten byt zalejvat, ze jo. kdyz papagaj sedi kde dosahnu a sedet a skodit tam nema, vezmu bidlo a prenesu ho jinam (na ruku ho neberu, protoze a/ me kousne, ze ho nutim prestat s tim, co ho zrovna desne bavi a za b/ nebude pak na ruku chtit vubec vlezt. a kdyz si vztekle kousne do bidla, je mi to sumak :-)). na "miste vhodnem pro papouska" ho pak pochvalim a odmenim.

ono vubec nejlepsi by bylo, nedat mu ani prilezitost chovat se nespravne (trest vyvolava strach nebo / a agresi), to znamena v podstate ho furt nejak zamestnavat, kdyz je pustenej a odmenovat kazde spravne chovani. coz je casove velmi velmi narocne. ono papousek je dost nevhodne domaci zvire :-)
jan knob (neregistrovaný) 06.01.2009, 07:16:22 xxx.xxx.221.166
No můj má grit taky pořát v kleci, a stejně mu asi omítka jede víc. Z kabelů ho dostanu jen násilím, a stejně je hned zpátky, to bych u nich musel stát pořát nebo si nakoupit pár krabic s hadrama, abych pro ně po odhodu nemusel pořát lítat :-)
A třeba jeho řvaní řeším tím, že ho přenesu do vedlejší místosti, tam stichne, pak ho přenesu zase spátky, doufal jsem že to pochopí, že když začne ŘVÁT že půjde vedle, pořát se mi zdá že to nechápe, už jsem to udělal snad stokrát. Někde jsem se dočetl, že může být mníšek i "malý terorista", jestli se nezlepší, tak to bude můj.
anonymní (neregistrovaný) 06.01.2009, 10:05:12 xxx.xxx.29.195
Zkus mu nabídnout nějakou alternativu ke kabelům. A kabely co nejvíce schovat. Náš miluje časopisy všeho druhu:-) Když už hodně zlobí, nabídnu mu televizní program, který dokáže rozebrat během deseti minut na jednotlivé listy:-) Nebo nosí tužky, případně mince:-)
jan knob (neregistrovaný) 06.01.2009, 10:31:06 xxx.xxx.221.166
Nevím jestli je televizní program dobrá alternativa, někde jsem slyšel, že se noviny nemají dávat ani do klede, z důvodu jejich jedovatosti. A když bude papouch olizovat tiskařskou barvu tak s ním bude amen. Tužka už zní lépe, a taky ho baví ovladače, ale bohužel ty jsou potřeba a nebylo by nejlepší přijít u nich o čudlíky, ty se totiž snaží vydolovat. Mě přijde, že když mu něco nabídnu, stejně si hledí raději toho co není určeno pro něj.
anonymní (neregistrovaný) 06.01.2009, 10:56:52 xxx.xxx.62.209
lasce ke kabelum ho neodnaucis, budiz ti utechou, ze nez mnisek prehloda kabel, stihnes si ho vsimnout. zako je prekusuje na jedno hryznuti. jeho posledni kousek je kabel k externimu disku za 500 kc (jinak ma na konte 1x lustr pod proudem - ani elektricky vyboj a ozehly zobak ho nepoucily, 1x snuru k parnimu cistici, 3x nabijecka k telefonu, 1x snura k lampicce nad posteli, 1x sitovy kabel, 1x kabel k termostatu, 1x toastovac, 1x zehlicka).

tiskarske barvy uz davno nejsou olovnate. velmi vdecna jsou babrlata nebo rulicky od toaletniho papiru,korkove zatky, spejle od zmrzliny... ale s tim si stejne hrajou jen v kleci, protoze venku je tolik jinych zajimavejsich veci ke zniceni.
anonymní (neregistrovaný) 06.01.2009, 11:00:23 xxx.xxx.29.195
Hm, to s tou barvou je asi pravda...jsou veci co mi jeste nedochazi, mame papouska kratce a mozna nebezpeci teprve objevujeme. On z toho taha spise ty sponky. Tady je zas nebezpeci, ze by se o ne mohl poranit...fakt horsi jak s malym ditetem :-))
Štěpán (neregistrovaný) 25.01.2009, 04:08:45 xxx.xxx.243.211
S tou tiskařskou barvou nemáte pravdu, podle vyhlášky ministerstva musí být tyto barvy zdravotně nezávadné, bylo to hlavně kvůli dětem a psům, kteří můžou noviny okusovat, zvlášť když štěňata na ně močí:). Papoušek taky noviny nesní, jen ho baví je trhat a šustit. Jak ti někdo psal s tou omítkou, ta by neměla být zdravotně závadná, ale ojídání jídla z obýváku už ano, cukry a sůl jsou hodně špatné a zvlášť pro mníška, který je náchylný na problémy s játry. Ze zkušenosti můžu všem co touží po novém papouškovi doporučit ručně dokrmené mládě od dobrého chovatele a nejlíp pokud ho budete ještě tak týden dokrmovat sami, bude vás mít za svého rodiče či partnera a rozhodně se nestane, že by se vás bál. Můj byl ochočený v podstatě za minutu, opravdu záleží na chovateli a jeho způsobech. Pak můžete učit takový parády jako kotrmelce a podobně, protože to mníšky baví, stejně jako mluvení, ale říct kdy se mluvit naučí je hodně individuální, můj uměl první slovo ve třech měsících, dnes je mu půl roku a umí zpívat a říct několik slov, jde o výcvik. Všem přeju hodně štěstí s mníškem a ať vám dělá víc radosti než starostí
Obrázek
jan (neregistrovaný) 04.02.2009, 07:29:09 xxx.xxx.221.166
Co dávat papouchovi za zeleninu a ovoce když nechce papriky, rajčata, mrkev, mandarinky, okurku, a teď už ani jablka. Zdá se mi že ze zeleniny a ovoce snad nebude jíst nikdy nic a píše se že by to měl být jeho denní chléb.
anonymní (neregistrovaný) 04.02.2009, 07:44:24 xxx.xxx.30.34
ten muj miluje hrách a fazolové lusky dám je rozmrazit a pak s ostatním krmivem. jinak zkoušel bych všechno co
je doma pokud by i tak nic nechtěl tak by jsem dal nějaké vitaminy a pod v umělé formě. a tu zeleninu předkládal dál třeba by se chytil.
qayx12
qayx12 (68 příspěvků) 08.02.2009, 09:10:49 xxx.xxx.71.187
ahoj mam takovej dotaz chtěl sem si pořídit mnicha ale nenašel sem chovatele papouškama se zabyvam tak 5let mam jestrašně rád a mnicha bych chtěl ale newim od kud si ho koupit??poraďtemi nějakou tu adresu ba kontakt na chovatele z okolý Pardubic ještě lepší z okolý Vysokého Mýta prosim???kolik slov tak asi umí??? děkui za odpovědě dyžtak mi to mužete poslat na email ba pisnout sem děkuji moc:)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.