Aktuálně: 4 764 inzerátů176 586 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů

Mníšek šedý

anonymní (neregistrovaný) 08.02.2009, 16:26:07 xxx.xxx.127.227
mel jsem podobný problém se sháněním nakonec jsem uspěl na ifauně.mníška mám 1/2 ročního a zná 15 slov
a to jej nikdo neuči spíš jen co pochytil sám od sebe.
Jakub Pelikán (neregistrovaný) 08.02.2009, 16:39:55 xxx.xxx.71.187
jj j dobrý a uvidme jestli něo najdu ale zatmi marně no:(:( ale kdyby ste o někom věděl/a hned mi pisněte na qayx12@seznam.czděkuji moc
anonymní (neregistrovaný) 08.02.2009, 16:45:24 xxx.xxx.127.227
jasně ale dobrého chovatele znám akorát od slavkova. jinak hodně štěstí se sháněním a mníška doporučuji je to supr papoušek
Jakub Pelikán (neregistrovaný) 08.02.2009, 17:21:40 xxx.xxx.71.187
jj je supr ale je jich taky málo v čr jelikož sehnat se nedá no tak jo pa a
Lukáš (neregistrovaný) 23.02.2009, 19:20:14 xxx.xxx.63.199
mám mníška už pět dní koupil jsem ho ve zvěráku. mohl by mi někdo poradit jak ho mám naučit na ruku strašně se bojí když tu ruku tam strčím tak lítá sem tam. prosím poraďte mi.
anonymní (neregistrovaný) 23.02.2009, 19:45:16 xxx.xxx.43.243
Najdi si tu téma Alexandr-zverimex, nebo taknějak se jmenuje - bude na druhé,nebo třetí stránce ;o)
anonymní (neregistrovaný) 23.02.2009, 19:46:38 xxx.xxx.30.34
zkuste mu v téruce nabýdnout nějakej pamlsek který mu před tím nabýdnete třeba přez klec a nebo s krmením aby věděl co mu nabýzíte.
ten můj mnich miluje rozinky mohl by se po nich utlouct jak je uvidí tak udělá cokoliv aby je dostal, ale jsou jen za odměnu :). Tu ruku přibližujte pomalu a tak aby viděl že mu dáváte něco co mu chutná a nepřibližujte se až k němu, ale počkejte až přijde sám. Chce to trpělivost a nepolevit co nejvíc na něj klidně mluvit i jen tak když pujdete kolem něj aby si na vás zvyknul a hlavně co nejvíce pozornosti on vám to potom vrátí mníšci sou totiž při dobré péči úžasní mazlíci. Jsou taky dost temperamentní proto potřebují dost péče jinak jsou z nich křiklouni, ale jak jsem napsal pokud mají dost zábavy a péče tak jsou supr.
martin (neregistrovaný) 23.02.2009, 19:55:29 xxx.xxx.30.34
jo a ještě po pěti dnech může být ještě nervózní ze změny celkem se divím že mníška prodávají ve zverexu ten papouch tam musel být v permanentním stresu z těch lidí co kolem něj prošli protože mníšek zrovna tohle moc nemusí tak to asi bude chvilku trvat než se sklidní
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 24.02.2009, 09:23:35 xxx.xxx.175.250
Prodej ho někomu na chov a kup si ručně dokrmené mládě.Pro mníška to bude určitě lepší.
Lukáš (neregistrovaný) 25.02.2009, 09:13:59 xxx.xxx.30.9
děkuji vám za radu ale co když mu v té ruce dávám to co má rád ale on na mě začne otevírat zobák a já se bojím že mě štípne a co si mám koupit když ho chci pustit
z klece aby létal po pokoji a měl kam přistát
martin (neregistrovaný) 25.02.2009, 15:37:52 xxx.xxx.30.34
Lukáši s tím pouštěním bych počkal pokud vám nejde na ruku a ani na nabýdnuté bydlo. Asi by jste ho potom špatně chytal.Tu ruku nechte u něj s tím pamlskem třeba 1/2 hodiny nebo podle potřeby a mějte ji tak daleko aby neměl pocit že nemá kam utéct prostě mu nechte prostor dokud si na ni nezvykne nedělejte prudké pohyby a zkuste na něj potichu mluvit a nebo třeba zpívat nebo být ticho musíte zkusit je to o pozorování reakcí, nebo mu zkuste nabdnout nejdřív jen bydlo třeba se jej nebude tolik bát nechte mu jej třeba i nějakou dobu ležet v kleci aby si na něj zvykl. ten mníšek musel být ve velkém stresu z toho zverexu a může mu to ještě nějakou dobu trvat než se z toho dostane a zklidní se. k tomu pouštění je nejlepší udělat mu strom aby měl svoje místo které bude jeho když bude venku. djte vyhledat ptačí strom jistě už s to tu objevilo.
lukas (neregistrovaný) 13.04.2009, 14:32:50 xxx.xxx.63.199
tak jen se chci zeptat může mníšek šedý na přímě slunce že bych ho dal do okna
anonymní (neregistrovaný) 13.04.2009, 15:08:51 xxx.xxx.35.177
nesmí na něj jen prát slunko, uvařil by se. Musí mít možnost volby a když bude chtít tak se schovat do stínu. málokterý papoušek vyhledává přímé slunce aby se slunil, dávají přednost stínu.
Maja (neregistrovaný) 24.05.2010, 22:05:44 xxx.xxx.98.159
Dokrmený stojí 2000.- Už ho mám zamluveného. Těším se .
anonymní (neregistrovaný) 08.03.2011, 15:33:22 xxx.xxx.234.191
Chci se zeptat, jak by se mohli snášet dva samečci oba ručně dokrmení, když spolu budou od vylíhnutí až pak na ně přijde puberta nebo i déle? Snesou se mníšci? Nechci je na chov, chci dva, aby jeden nebyl sám.A budou mluvit, když budou dva? Díky,
Smíšek (neregistrovaný) 08.03.2011, 16:34:08 xxx.xxx.26.42
Mníšci žijí v hejnu a několikrát jsem měl navíc holky, nebo kluky a bez problému. Dva mníšci stejného pohlaví by neměl být problém spíše bych viděl problém v mluvení, pokud budete mít dva ptáky pohromadě vystačí si spolu. budou krotcí, ale mluvit se jim asi nebude chtít,
Romana (neregistrovaný) 12.10.2012, 11:57:05 xxx.xxx.200.248
Ahoj,V unoru tohoto roku jsem si pořídila Mníška šedého ve zverimexu.Nevím jsetli je to samec nebo samička.Když jsem ji přivezla domů tak jsem ji nechávala se otrkat.Pozvolna jsem ji dávala z ruky piškot ,dávla jsem ji do klece ruce co druhý den (když jsem ji čistila klec ).Ze začátku byla hodná ,ale pak začala klovat do krve.Někde jsem četla ,že se ji nemá dávat na jevo ,že to bolí,tak jsem držela(I když bych bolestí řvala)Občas jsem ji chytla i zobák jako ,že to nesmí(To taky není jednoduché) .Po nějaké době ,ale klovat přestala.Už vylétavala z klece ,sedala na stůl a hrála si s hračkama se mnou i s mou rukou.Dokonce se o ní snažila třít zadečkem a byla celá načechraná a vydávla zvláštní zvuky. Nechá se i drabat za hlavou.chodila mi přímo pod ruka ať ji hladím. Poslední doubou ale otočila o 100 stupňů.Když přijdu domů tak kýve hlavou jako ,že má radost ,že už jsem přišla.Ale kydž chci strčit ruku do klece tak na mě utočí a opět klove.Nevím jestli i ptáci mají své dny?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.