Aktuálně: 4 958 inzerátů174 180 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Můžu chovat páva samostatně?

Juřinová (neregistrovaný) 10.12.2008, 10:20:26 xxx.xxx.139.244
Chtěla bych si pořídit jen jednoho páva na okrasu, je to možné nebo potřebujou žít v páru? Můžou mu dělat společnost slepice?
Marková (neregistrovaný) 10.12.2008, 20:49:55 xxx.xxx.105.3
Zkusit to můžete, ale asi to nebude dobré ani pro kohouta páva, ani pro slepice. Dnes jsem viděla video, kde kohout páv zaútočil na malé dítě. Chovat jen jednoho jedince určitého druhu drůbeže (i jiného živočicha) je nepřirozené. Páv se pak bude pokoušet pářit se se slepicemi, to samozřejmě asi nepůjde, slepice z toho budou vystresované a možná je může páv i uštvat; sice s tím nemám zkušenost, ale pávovi byste měla pořídit ještě alespoň dvě pávice. Kyž si troufáte chovat kohouta-páva, tak už pro Vás dvě pávice k němu nebudou problém. Všechna drůbež pak bude více v klidu. Ale páv bude stejně hodně křičet, v tom mu nezabráníte.
Jarin-r (neregistrovaný) 30.05.2009, 22:13:01 xxx.xxx.73.212
Mě páv sám chodí mezi slepice. Někdy sedí na kurníku, jindy zase s nimi jí. Vůbec nic se neděje. Někdy mi připadá, že je s nimi více ve váběhu než na zahradě s pávicí. Vůbec bych se toho nebál.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.