Aktuálně: 4 765 inzerátů176 609 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů

Kčička mandarínska

tato stano (neregistrovaný) 22.12.2008, 10:16:27 xxx.xxx.58.138
Mám problém pri odchove mládat.Po vyliahnutí sú velmi čulé,žerú a nie je s nimi žiadny problém.Po desiatich dnoch prestanu žrat a tažko dýchaju,otvárajú zobáčiky a do 24 hodín hynú.Stalo sa mi to tento rok dvakrát.Poradí mi niekto ako tomu mam zabránit?
J.Marková (neregistrovaný) 22.12.2008, 14:40:52 xxx.xxx.105.3
Radím: odeberte vzorky trusu a stěry ze zobáčků, dejte do vymytých a vysušených skleniček od léků, dobře uzavřete víčky, na tyto vzorky a vzorkovničky napište Vaši adresu a jaký vzorek obsahují, od jakého jedince (např. číslo jeho křídelní známky), datum odběru a co nejdříve předejte vzorky veterináři k rozboru. Současně by bylo dobré donést k veterináři i nemocná káčata, nebo dříve uhynulé kusy hluboce zamrazené a uchované v mrazáku.
Podezření na:
Tzv. "mor" drůbeže, v krku se tvoří pablány, drůbež lapá po dechu protože nemůže dýchat. Když jsem byla malá, podobně se projevovalo onemocnění mých liliputek a můj otec mi proti tomu přinesl lék určený na léčení lidského záškrtu a tím lékem jsem liliputky vyléčila. Ale příčina může být i jiná. Např. parazité.
Doporučení:
Alespoň 1 rok nelíhněte a neodchovávejte káčátka a celou líheň, odchovnu, bazén a hnízdiště velmi intenzivně vydesinfikujte, vypařte, ohrádku dejte na úplně novou část trávníku. Možná i vyměňte chovné rodičovské kachničky za nové, veterinárně prověřené že jsou zdravé. Napište, až se Vám podaří, aby další mláďátka zůstala zdravá naživu. Veterináři nechtějí nadálku radit, aby nebyli neobjektivní.
tato stano (neregistrovaný) 22.12.2008, 15:44:52 xxx.xxx.58.138
dakujem za radu a chcel by som sa opytat ci by to nemohlo byt aj tym,ze neboli odcrevnene?s chovom som zaciatocnik a vobec som nevedel ze ich treba odcrevnit.
J.Marková (neregistrovaný) 22.12.2008, 22:25:26 xxx.xxx.105.3
Co je třeba, nejlépe řekne veterinář dle výsledku rozboru vzorků trusu, výtěrů, tkání, živé i mrtvé drůbeže a anamnézy to jest popisu průběhu onemocnění. Také je důležité si poznamenat přesně dodavatele drůbeže. K drůbeži nesmí mít přístup volně létající ptactvo ani myši, psy, kočky, jiná drůbež, králíci, dobytek ani nemocní lidé ! Nikomu nevěřte. I mezi zkušenými chovateli si postupně musíte vybrat nejlepšího dodavatele chovné drůbeže, od kterého bude zdravá, bude mít zdravé potomstvo a ten chovatel Vám bude správně radit.

Odčervovat se nemusí ta drůbež, která parazity nemá. A čerstvě vylíhnutá kačátka určitě parazity nemají. Pokuste se znemožnit jim přístup k zamořené půdě ve výběhu nebo k zamořené staré špinavé vodě v bazénu. Přečtěte si něco o prevenci nemocí drůbeže (z knih, i na internetu).

Veterinární rozbor, rozhodnutí i léky Vás budou stát peníze, napřed se pana MVDr. zeptejte kolik, aby výdaje nebyly příliš vysoké.

Vydržte, sám dokážete výsledky svého chovu zdokonalit a stanete se později rádcem mladších chovatelů. Přeji hezké vánoce a zdraví Vám i Vašim kačenkám.
J.Marková (neregistrovaný) 24.12.2008, 09:17:21 xxx.xxx.105.3
Ještě jsem Vám okopírovala z návštěvní knihy tohoto webu e-mailovou adresu na chovatele ze Slovenska, který píše, že má zkušenosti s chovem bažantů a že i poradí se základy prevence nemocí drůbeže. Jeho adresa je:

milannemec@atlas.sk

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.