Aktuálně: 4 920 inzerátů174 491 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Zastřižení křídel

anonymní (neregistrovaný) 04.01.2009, 10:01:43 xxx.xxx.199.143
V amerických fórech a na stránkách, se téměř všude doporučuje zastřihování křídel kvůli snazšímu ochočení papouška.
Stejně tak jako v českých knížkách se píše, že to může papouškovi způsobit velkou psychickou újmu, a prakticky úplně se to zavrhuje.

Tak nějak vůbec nevím co si o tom myslet - na zastřižení křídel se tedy nechystám, ale nemáte s tím někdo zkušenost? Jak to tedy je, když si to plno anglicky mluvících lidí pochvaluje a nezdá se, že by papoušci u nich nějak strádali...?
cone (neregistrovaný) 04.01.2009, 10:34:24 xxx.xxx.85.196
Us chovatele jsou zvláštní lidé, hlavně majitelé PET mazlíčků. Oni jsou jiní i jako chovatelé psů. Jinak můj názor na zastřižení křídel je stejný jako na tip dát neposednému dítěti nohu do sádry, však ono zklidní. Takže - nemožná BLBOST.
neregistrovany (neregistrovaný) 04.01.2009, 13:54:31 xxx.xxx.22.17
nikdy,kto chce dat svojmu papagajovi zastrihnut kridla nech si skusi odseknut ruki a uvidi ake to je
anonymní (neregistrovaný) 05.01.2009, 10:30:47 xxx.xxx.30.34
nezastřihovat a kvůli ochočení je to uplná blbost papouch se dá ochočit i bez toho že jej budu mrzačit
Liana (neregistrovaný) 05.01.2009, 12:27:23 xxx.xxx.107.115
Pripajam sa k nazoru že je to blbost. Majitel ktory svojmu papagajovi kvoli ochoceniu zastrihne letky si zniči veškeru doveru nadobudnutu u papucha. Naopak v pripade nezvladnutelneho papagaja ktory potrebuje ošetrenie je to pristupne v inom pripade sa da papagaj ochočit aj inym sposobom než je tento....
mikma (neregistrovaný) 07.01.2009, 17:34:47 xxx.xxx.163.226
stříhat křídla je hovadina
sejček
sejček (1256 příspěvků) 07.01.2009, 17:48:54 xxx.xxx.197.2
zastřihování je blbost zaprvé můžete střihnout do živého a za druhé když papoušek nemůže lítat je to chudák a sníží mu to sebevědomí nehledě na to že si pamatuje kdo mu to udělal a zastřihnout peří je jako fotbalistovy zlámat nonu někteří si ale řeknou ono se to zpravý ale nikdy už to nebude takový
rasty (neregistrovaný) 26.02.2009, 09:48:24 xxx.xxx.46.204
Takže většina z vás říká že je to blbost tak ho to bolí nebo na?????
A co je nejlepší na ochočení papouška roselu????
anonymní (neregistrovaný) 26.02.2009, 10:46:37 xxx.xxx.82.72
Přistřihávat křídla můžete slepicím, aby nelítaly přes plot k sousedovi. Papouška vlastníte pro jeho krásu, tedy i krásu jak létá. Pokud ho chcete ochočit, kupte si dokrmené mládě a stále se mu věnujte. Ovšem musíte počítat s tím, že papoušek není pes, aby se na zavolání vrátil, takže ho z voliéry na volno pustit nemůžete.
cone (neregistrovaný) 26.02.2009, 13:09:08 xxx.xxx.85.196
Rasty - je to rána na jeho psychiku a tím pádem i na pohodu ve vztahu majitel/papoušek. Jinak se domnívám, že rosela nebude to pravé ořechové na ochočování, netvrdím že to nemůže jít, ale existuje mnoho daleko vhodnějších druhů na ochočení - i v cenové hladině rosel.
Tomáš (neregistrovaný) 26.02.2009, 14:31:38 xxx.xxx.2.142
ahoj,nejsem odborník,ale křídla bych nastříhal.popoušek tak příjde o svobodu pohybu.to se mu nemůže líbit
Petr K. (neregistrovaný) 26.02.2009, 17:50:12 xxx.xxx.0.70
Toto téma nemá smysl nějak řešit . Jeto vyložená blbost a týrání ptactva. V mládí jsem to jen viděl opravdu u slepic a husí .
Lukys (neregistrovaný) 31.03.2009, 18:53:15 xxx.xxx.84.78
Ahoj vsem chci se zeptat,koupil jsem si ve zverimexu papouska nadherneho vubec jsem nevedel,ze lita jen 40 cm nad zemí docela me to ranilo kdyz jsem videl jak se snaží.Vsiml jsme si ze za zadecku nema skoro zadne peří a jen sem se chtel zeptat jestly nemuze byt nejak nemocny nebo tak neco.
marsoun
marsoun (19 příspěvků) 01.04.2009, 09:16:05 xxx.xxx.30.34
zastřihávání má vliv na psych. papoucha papoušek jelikož je pták je v případě nebezpečí připravený okamžitě odletět pokud mu křídla přistřihnu tak mu to znemožním a uvedu jej do permanentního strachu že nebude moci zmizet pokud je to potřeba.
dále pak ze zdravotního hlediska je důležité aby pták obzvláště mladý křídla používal pokud mu to znemožním tak u mláděte se správně nevyvinou prsní svaly a takto člověkem zmrzačený pták nebude nikdy pořádně létat.
u staršího papoucha tyto svaly ochabnou a jsme zase u jeho schopnosti léat.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 01.04.2009, 12:03:41 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Rád bych přispěl do diskuse.I já jsem proti zastříhávání křídel a souhlasím s názorem,že papoušek je nádherný se vším.Měl jsem Alexandra velkého a ten si křídla uštípal sám a jen proto,že byl asi týden v malé kleci.Let pro něj byl velice nebezpečný neboť nemůže manévrovat a je v neustálém stresu.Dokonce nám jednou spadl do pánve s olejem,ještě nebyl úplně rozpálený a dobře to dopadlo.Když mu křídla dorostla okamžitě pochopil na co je má a využil mé nepozornosti,vyrazil síť z okna a uletěl.Bohužel mu jeho svaly neochably a už jsme ho nikdy neviděli.Na závěr nestříhat!
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 01.04.2009, 14:38:53 xxx.xxx.89.41
Zdravím, spíš bych se chtěl zeptat.. O velkých papoušcích (přímo mám na mysli Ary) moc nevím.. Znám malé co chovám.. Teď dělám ve zverimexu a mám tam Aru Araraunu, bohužel právě se zastřiženejma křídlama.. Zajímalo by mě jestli Arové přepeřujou stejně jako malí papoušci, jestli jim peří (to zastřižené) vypadá a časem o5 doroste.. Diskuzi sem si přečet celou.. Co ho tak pozoruju tak na stres bych řek že netrpí, je to 4 měsíční mládě a podle chování bych typoval že se chudák nikdy doopravdy neprolétnul.. Má klec a pouštím ho ven aby mohl mimo ní aspoň trénovat křídla, když se pokusí o ten tak z výšky asi 2m dolétne cca 3m daleko.. Bez pořádnejch křídel je to chudák a ten krásný pohled jako na Aru s křídly to není, to se mnou budete souhlasit. Prostě by mě zajímalo jak to s ním bude do budoucna. Jestli mu to doroste a bude moc lítat..? Díkes
marsoun
marsoun (19 příspěvků) 02.04.2009, 07:57:38 xxx.xxx.127.227
záleží na stáří ary a od kdy mu byli křidla zastřihavána
pokud je to od začátku a je to už dlouho tzn. je to starší pták je možné že nebude nikdy lítat jako ara kterému toto nikdy nebylo provedeno, ale každopádně peří mu doroste.Pokud je to mládě a je to poprvé co mu byla křídla přistřižena tak to ještě dotrénuje.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.