Aktuálně: 4 930 inzerátů174 536 diskuzních příspěvků17 754 uživatelů

Zastřižení křídel

cone
cone (1412 příspěvků) 02.04.2009, 08:48:24 xxx.xxx.85.196
Obecně bych zastřižení křídel toleroval jen v případě agresívních samců v toku, např. u kakaduů, jinak na to mám dost jednoznačný názor a to bez ohledu na věk daného papouška.
Ivetka7 (neregistrovaný) 04.04.2009, 19:02:02 xxx.xxx.143.249
Ahoj můj nároz na to je že prostě logický:
Představte si stršně drahou mísu kterou si koupíte.
Ta mísa má neskutečnou cenu.
A vy ji máte vystavenou na stole pod sklem aby se jí nic nepřihodilo. Najednou to sklo oděláte a začnete s té mísi jíst až se ta mísa zničí.
Papoušek není věc.
Papouška máte na okrasu a ne na to aby z něho byla "mazlivá kočka"
A navíc. Pokud se o papouška nebudete dál chtít starat velice pochybuji že si ho se zastřiženými křídly někdo koupí.
Mám pravdu? Kdo semnou souhlasí?
lepiček
lepiček (8 příspěvků) 05.04.2009, 20:04:08 xxx.xxx.64.236
Ahoj jsem toho názoru, že zastřižením křídel se vezme papouškům možnost požitku z letu. Mám amazoňana a je krásné ho pozorovat, jak si let vychutnává. Jak dokáže jako vrtulník vzlétnout. Pořídila jsem si ještě žaka a ten je chudinka s křidélky zastřiženými. Jen si je trénuje a snaží se o let. Je to velký rozdíl. Nikdy bych křídla nezastřihovala. Je lepší, když papoušek sám přiletí a nebo jen čeká až si ho jeho člověk vezme, případně sebere ze země. Zdravím m.
marat
marat (282 příspěvků) 05.04.2009, 22:12:27 xxx.xxx.176.35
Křídla se zastřihovaly slepicím aby nepřelítavaly přes plout k sousedům a ne papouškům.. Papoušek je nejhezčí v letů nebo když si protahuje křidla..

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.