Aktuálně: 1 895 inzerátů281 928 diskuzních příspěvků20 124 uživatelů

Nemocná bradavka

Merle (neregistrovaný) 09.05.2026, 18:41:16 xxx.xxx.17.61

Dobrý den, přicházím s prosbou o radu. Naše 7 letá fena má jednu bradavku takovouto. Všimli jsme si, že si ji často líže a zjistili toto. Je jakoby hnisavá, tmavá. Co to může být a co s tím?

Obrázek Obrázek
Varaxi
Varaxi 09.05.2026, 19:15:34 xxx.xxx.129.250

Vím, že to asi nechcete slyšet v sobotu večer, ale běžte k veterináři. Evidentně ji to bolí nebo aspoň svědí a problémy se struky mohou navazovat na hormonální problém. 

kometa
kometa správce
09.05.2026, 19:44:45 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Merle z 09.05.2026, 18:41:16

Co to může být a co s tím?

Hormony, zranění, nádor. Veterinář.

Merle (neregistrovaný) 10.05.2026, 10:23:07 xxx.xxx.17.61

Tak na veterine mi po telefonu řekli, ať přijedeme zítra ve všední den pokud je fenka jinak normální. A ať ji to ostříháme a ošetříme bepandenem. Takto to vypadá bez slepených chlupů kolem, z rány vytékal bílý hnis. Ta bradavka je otevřená do masa. Po telefonu nechtěla doktorka dělat diagnózu ale co myslíte podle fotky?

Obrázek
Sarah01
Sarah01 10.05.2026, 10:34:32 xxx.xxx.162.253
Merle:

Tak na veterine mi po telefonu řekli, ať přijedeme zítra ve všední den pokud je fenka jinak normální. A ať ji to ostříháme a ošetříme bepandenem. Takto to vypadá bez slepených chlupů kolem, z rány vytékal bílý hnis. Ta bradavka je otevřená do masa. Po telefonu nechtěla doktorka dělat diagnózu ale co myslíte podle fotky?

Obrázek

Podle fotky teda vůbec nevím. Jen vám napíšu, že naše fenka z útulku měla několik let nateklou bradavku, nevytékalo z nic nic a vyklubala se z toho rakovina.

Varaxi
Varaxi 10.05.2026, 10:46:25 xxx.xxx.129.250

To může být všechno - od infikované rány přes záněty po tu rakovinu. 

Držím palce, ať to je něco banálního. 

kometa
kometa správce
10.05.2026, 10:52:29 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Merle z 10.05.2026, 10:23:07

ale co myslíte podle fotky?

Už jsem to jednou napsala. Nerada se opakuji.

Upřímně, kdyby takto vypadala vaše bradavka, taky byste se taky radila na internetu nebo rychle šupajdila k doktorovi?

Já teda ano.

Merle (neregistrovaný) 13.05.2026, 14:29:04 xxx.xxx.17.61

Dobrý den, přináším informace, je to bohužel rakovina. Zítra ve 14.30 jde na operaci a poté se podle histologie ukáže, jak moc je to vážné a rozlezlé. V horším případě bysme museli každé 3 týdny na chemoterapie a dojíždět tam 80 km, tak snad to dopadne dobře, jsme z toho na nervy. Chtějí ji zítra vzít snad 3 nebo 4 bradavky.

Irma19
Irma19 13.05.2026, 17:25:58 xxx.xxx.3.254

Držím palce, ať všechno dobře dopadne 🐾

Většinou se odebírá celá mléčná lišta na postižené straně a zvažte i kastraci. Dělal se rtg kvůli případným metastázám?

kometa
kometa správce
13.05.2026, 19:19:24 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Irma19 z 13.05.2026, 17:25:58

Dělal se rtg kvůli případným metastázám?

To je dobrá připomínka.

Vahine
Vahine 13.05.2026, 21:35:07 xxx.xxx.149.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele Merle z 13.05.2026, 14:29:04

Držím palce🌷, ať se to dál nešíří a vezmou tolik, aby byla dál už jen zdravá. 7 let, to je ještě mladá na takové ošklivosti.

Sardullah
Sardullah 14.05.2026, 07:31:44 xxx.xxx.221.235
»
Odpověď na příspěvek uživatele Merle z 13.05.2026, 14:29:04

Držím moc palce, ať to dopadne co nejlíp. 🍀
Já jsem člověk, co by se psem na chemo nejezdil, psa bych uspala…v tomhle bojovník nejsem.

Verun
Verun 14.05.2026, 10:06:47 xxx.xxx.220.9

Nebožka erdelka měla na cecíku velkou bradavici, která stále rostla. Vet jí odebral jen kůži s cecíkem, bez mléčné lišty + další květákové  bradavice včetně v uchu, tu vypálil . Čert ví co to bylo ,rozbor se nedělal. žila ještě dlouho …. 

Merle (neregistrovaný) 17.05.2026, 12:39:33 xxx.xxx.17.61

DenDobrý den, jsme po operaci už několik dnů a zdá se,že vše dopadlo dobře. Bylo odebráno víc bradavek, které jsou asi nějak propojeny a mohli by být rakovinové buňky i v nich. Fenka ji, pije a dělá potřebu. Má na sobě síťku aby se k raně nedostala. Dneska při kontrole jsme si všimli, že jeden steh praskl, na fotce je to asi druhý nebo třetí od spoda. Mám to nějak řešit nebo jeden je ještě v normě? Na kontrolu jdeme za 10 dnů.

Obrázek
impact
impact 17.05.2026, 15:05:22 xxx:xxx.feca:2174

Já tam žádný prasklý steh nevidím. Jizva je v pořádku. Pro svůj dobrý pocit můžete dvakrát denně přetřít betadinkou, ale jinak nechat tak. A hlavně dál ubránit jizvu před olizováním. ♥️


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.