Aktuálně: 4 761 inzerátů176 572 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů

exotické ovoce

anonymní (neregistrovaný) 22.01.2009, 18:05:15 xxx.xxx.6.158
Můžu dávat slepicím pomeranče, banány a podobné druhy ovoce?
J.Marková (neregistrovaný) 22.01.2009, 19:09:40 xxx.xxx.105.3
Mylím, že ano, ale raději bez slupek. A hlavně jim nedávejte žádné ovoce plesnivé nabo nahnilé nebo ošetřené chemickými prostředky !!!
Slepicím v zimě bohatě stačí naklíčená pšenice.

Kde na to cizokrajné ovoce chodíte ? To ho máte takový nadbytek ? Nebylo by lepší tím ovocem podarovat bezdomovce nebo děti v dětských domovech ? Nebo děti v nejbližší škole ?
anonymní (neregistrovaný) 23.01.2009, 09:05:35 xxx.xxx.105.3
Když už to ovoce musíte krmit slepicím, tak jim to nakrájejte na malé kousky a zamíchejte i se zachycenou šťávou do míchanice vařených brambor se šrotem, aby šťáva s vitaminy nepřišla nazmar, a aby velké kusy ovoce slepice nevláčely v hlíně a trusu. A raději to nikde neříkejte a nikomu neukazujte, že slepicím krmíte tropické ovoce. Někteří lidé žijící v nezaměstnanosti a bídě nemají peníze na to, aby si tropické ovoce ovoce mohli koupit.
anonymní (neregistrovaný) 23.01.2009, 16:04:44 xxx.xxx.6.158
máme známého v supermarketu a vozí nám to po krabicích.Má to jen takové malé vady třeba je to jen přezrálé nebo pomačkané jinak nic tomu není.4i černé panány.Ale jinak to jíme saly a vše je dobré.
anonymní (neregistrovaný) 23.01.2009, 17:17:05 xxx.xxx.105.3
Vím, že banány se zčernalou slupkou mohou být uvnitř dobré. V r. 1969 mne jimi podarovala jedna Němka, když jsem v NDR byla na praxi a platili mi tak nízkou mzdu, že jsem mohla za celý den utratit za jídlo pouze 5 marek. Banány jsou energeticky nejbohatší. Je možné je i rozmačkat na kaši, jako vařené brambory.

Tropické ovoce můžete zpracovávat také do kompotů, do marmelád nebo usušit, jako naše běžné ovoce. Můžete ovoce i zakonzervovat naložením do cukru (tzv. "kandováním" tj. prosypáním cukrem, a vytaženou šťávu pak zavařit). Zkuste s tím trochu experimentovat; možná, že Vaše nevšední výrobky z tropického ovoce pak dobře prodáte, nebo s nimi alespoň podarujete šťastné příjemce.

Při jakémkoliv náznaku zhoršení zdravotního stavu slepic, podávání ovoce např. na týden vynechte. Trochu bych viděla riziko v pevné dužnině citrusových plodů, která by možná (???) mohla způsobit ucpání volete, jako se to stává dlouhou neřezanou trávou nebo senem. Proto ovoce raději pečlivě krájejte na malé kousky ( 1 cm). No, musíte to vyzkoušet, obvyklé to není, v knihách o tom nic nenajdete.
anonymní (neregistrovaný) 26.01.2009, 23:28:55 xxx.xxx.105.3
Nebo z citrusů do krmení pouze vymačkat šťávu, nebo oloupané citrusové plody rozemlít na masovém strojku, nebo rozmixovat.
anonymní (neregistrovaný) 28.01.2009, 17:51:13 xxx.xxx.6.158
jen pro zajímavost jsem to včera skusil a slepice ze směsi vybírali pomeranče jako první a vše ostatní tam nechali.
J.M. (neregistrovaný) 28.01.2009, 21:07:28 xxx.xxx.105.3
To už vím dávno, že slepice nejsou hloupé a vědí, co je dobré a zdravé. Hlavně, aby jim ta vláknina nevadila na trávení. Jinak jim to může jen prospět.
anonymní (neregistrovaný) 29.01.2009, 15:37:01 xxx.xxx.6.158
ano s tím souhlasím že slepice jsou chytré i když všichni říkají že slepice je s prominutím blbá a je prase že se hrabe i ve vlastním trusu.Podle mě je to spíš chovatel, který slepicí zajistí takové bydlení, že jim nic jiného nezbívá.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.