Aktuálně: 4 871 inzerátů174 755 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Clicker training

Andrea (neregistrovaný) 03.02.2009, 11:36:55 xxx.xxx.224.2
Ahoj, trénujete tu někdo svého papouška pomocí klikru? :o)
To je dotaz teda hlavně na mazlíkáře..
anonymní (neregistrovaný) 04.02.2009, 09:53:11 xxx.xxx.30.34
a jaký druh papouška máte a jak é jsou s tim výsledky?
anonymní (neregistrovaný) 04.02.2009, 12:26:16 xxx.xxx.71.155
Co to je Clicket training jestli se smím zeptat.
anonymní (neregistrovaný) 04.02.2009, 12:32:09 xxx.xxx.30.34
http://www.lerl.info/clickertraining/index.php
zde se o tom dá dočíst
anonymní (neregistrovaný) 04.02.2009, 14:59:01 xxx.xxx.71.155
No tak to je ale kravina, takhle bych se svým žakem nikdy nezacházel. Připomíná mi to výcvik jak v cirkuse, který nemám rád. Prej na povel zvedne křídla...to už není o radosti z chovu zvířete, to už je šaškárna.
anonymní (neregistrovaný) 04.02.2009, 15:39:37 xxx.xxx.231.134
zase nejaka ptakovina lidi uz nevedi co by si vymysleli
anonymní (neregistrovaný) 04.02.2009, 21:12:23 xxx.xxx.210.152
já si myslím že je to bomba....papouškovy se ten zvuk líbí a vyžaduje si další mačkání.....
Andrea (neregistrovaný) 05.02.2009, 08:42:38 xxx.xxx.224.2
Petře, proč cirkusáků?
Jasně, není to dotaz chovatele který chová papoušky ve voliérách v hejnech, kde se zabaví sami, ale doma v kleci - resp.volně- tzv na mazlíka.
Je to jak se psy - někdo má psa jen jako psa a někdo jako parťáka. My co máme parťáka budujeme vztah pozitivní motivací, a psa zabavíme jakýmsi výcvikem - sice jsou to pro někoho cirkusové kousky, ale psa to baví a zabaví ho to fyzicky a psychicky.
A stejné to podle mě bude u papouška - tedy už několikrát jsem četla, že má inteligenci zhruba tříletého dítěte - a to taky nějak zabavit musíš, a něco ho naučit není od věci.
Mrzí mě, že na to máte takový zvláštní názor - kdybyste věděl v čem spočívá clicker training, tak byste snad takhle nemluvil, protože když už to papouška začne bavit, tak to vůbec není o tom co se naučí nebo nenaučí, ale o vzájemné spolupráci, budování vztahu, a radosti z aktivity..
anonymní (neregistrovaný) 05.02.2009, 08:47:17 xxx.xxx.224.2
---No tak to je ale kravina, takhle bych se svým žakem nikdy nezacházel. Připomíná mi to výcvik jak v cirkuse, který nemám rád. Prej na povel zvedne křídla...to už není o radosti z chovu zvířete, to už je šaškárna.---
A co je na tomto zacházení špatně? To že by se Váš žako mohl nedejbože naučit něco, co je pro Vás žádoucí?
Nikdo tady asi nechce aby jeho papoušek předváděl na požádání plno různých triků široké veřejnosti, nehledě na to, že je na Vás co papouška naučíte.
A věřte mi, že když už zvíře přijde na to co je klikr, a pochopí princip, tak to není nic jiného než zábava a vůbec zabavení pro papouška.
2191968
2191968 (213 příspěvků) 05.02.2009, 20:26:37 xxx.xxx.230.164
Pak ovšem zavedte na foru dvě témata.Jedno,které se bude věnovat pouze "mazlikům"kde si mohou majitelé zdělovat své dojmy a zážitky.A druhé kde si své poznatky z chovu budou zdělovat chovatelé.Jinak je to guláš bez ladu a skladu.Petr
anonymní (neregistrovaný) 05.02.2009, 20:37:26 xxx.xxx.35.177
Přesně tak. chovateté voliérových ptáků smýšlí uplně jinak, než chovatelé pet mazlíků, kteří by byli tak možná nejradši aby se jejich papoušek naučil kadit na jedno místo /to už tu také bylo/ nebo ptáky takto blbě cvičili jak opice
otas.pe
otas.pe (31 příspěvků) 05.02.2009, 22:26:30 xxx.xxx.71.155
Můj názor na klicker je, že to je prostě blbost a to nechovám hejna papoušků ve volierách, ale máme pouze (už) jednu andulku a nyní nově žaka. Rozhodně ale nemám v úmyslu tohle na něm praktikovat.
Andrea (neregistrovaný) 06.02.2009, 08:00:23 xxx.xxx.224.2
Petře, tak zrovna u tohoto tématu je myslím více než jasé koho se týká :) , podle mě by klikr nenašel uplatnění u běžného chovatele ptactva.

Neregistrovaný (20:37) - teď jste mě docela pobavil - proč by majetelé pet papoušků neměli být nejradši kdyby jim jejich mazlík kadil jen na jedno místo? Já jsem tedy radši, než když kadí po všech skříních, na stoly, koberce a moje záda. A dovolím si troufnout odhadnout,že to není problém naučit - neučím ho to ještě ani 2 týdny, a ještě spíš jen náhodně a už teď si papouch párkrát sám přelétl na ono místo a vykonal potřebu tam, místo mě za krk ;o)

Otas pe - můžu se zeptat co víte o výcviku pomocí klikru? Takže Váš žako bude růst jak dříví v lese, a za celách 60 let ho neplánujete naprosto vůbec nic naučit?

Snadno se odsuzuje to co neznáte, a dokud nepochopíte (ale to byste museli chtít a zajímat se o to) co to vlastně clicker training je, jaké jsou jeho principy, a neuvidíte navlastní oči zvířata, se kterými majitel takto pracuje, tak se budete vyjadřovat pohrdavě a odsuzovat nás jako tyrany co nutí papoušky dělat něco na povel.
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2009, 08:24:23 xxx.xxx.62.209
***Můj názor na klicker je, že to je prostě blbost***
jasne, nic o tom nevim, nikdy jsem to nevidel, nikdy jsem to nezkusil, ale vim, ze je to blbost :-)

***Pak ovšem zavedte na foru dvě témata.Jedno,které se bude věnovat pouze "mazlikům"kde si mohou majitelé zdělovat své dojmy a zážitky.A druhé kde si své poznatky z chovu budou zdělovat chovatelé.***
ktery velky chovatelsky problemy mas presne na mysli? 90% otazek zde spada do okruhu: ktery vsechny papousky muzu spolu nacpat do voliery, jak velkou klec, jak velkou budku, co muzu chovat ve voliere m*m*m, kolik stupnu prezije papousek, kolik stoji dna a kdo mi ho udela, a vkladejte fotky. na coz odpoved zjistim behem 2 minut dotazem na googlu. :-)

andrea:
jen trenujte. papousek v prirode celej den maka na shaneni potravy a vychovava mladata. domaci solo buchta vetsinu dne prosedi v kleci, misky ma pod zobakem a k tomu par hracek a vetvi. kazdej dalsi podnet a rozptyleni v sede jednotvarnosti dne je zadouci.
otas.pe
otas.pe (31 příspěvků) 06.02.2009, 09:39:33 xxx.xxx.71.155
Nebudu se s Vámi dohadovat, protože máme každý na tuto praktiku jiný názor. Jen podotýkám, že je myslné si myslet, že bez cirkusáckých praktik bude náš žako růst jak dříví v lese. Existují i jiné způsoby výuky a zábavy pro papouška. Ale to už je fuk. V tomto vlákně končím.
Andrea (neregistrovaný) 06.02.2009, 09:43:45 xxx.xxx.224.2
Neregistrovaný 08:24 - Tak přesně takhle jsem to myslela - každý podnět pro ptáka víceméně zavřeného v kleci, každopádně ale bez vyžití hodného svého druhu zákonitě musí být přínosem :o)
A ještě k tomu klikru - je fakt, že když jsem na něj přišla, byla jsem ještě řekněme v pubertě, kdy člověk rád a ochotně zkouší nové věci. Tak jsem tenkrát měla jen psa, ale po prostudování dostupných materiálů, jsem ho s klikrem naučila během 14 dní naprosto všechno co jsem potřebovala a co mu dotěď vystačilo :) A hlavně ho to šíleně bavilo - když viděl klikr, tak už radostí skákal metr vysoko a už začal dumat co asi budeme dneska zkoušet.
A pokud to stejné nadšení vyvolá u papouška, tak to bude super - když ne, tak holt klikat nebudu ;o)
Andrea (neregistrovaný) 06.02.2009, 09:45:11 xxx.xxx.224.2
Otas pe - to ano, je i plno jiných způsobů výuky, ale v čem jsou lepší než cliker training? Nebo lépe řečeno v čem je ten horší?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.