Aktuálně: 4 636 inzerátů177 756 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Clicker training

anonymní (neregistrovaný) 06.02.2009, 10:40:32 xxx.xxx.35.177
Andea - nemyslím si že by bylo jasné pro koho tohle založené téma je určeno, ptáte se na názor, ne na názor majitetů pet mazlíků ... a s tím kaděním, jistě že by bylo super, kdyby se pták naučil na jedno místo, tvrdíte že to jdem tak můžete přijít k nám na návštěvu a neučit to toho našeho. :-)))) Pokud chcete mazlíka, ktrý by kadil na jedno místo v bytě tak si pořiďte kočku.
Ono už slovo výcvik je strašné. Když jdete do cirkusu trak vidíte krásbá zvířata, křeří mají krásný vztah k lidem. Jenže pro divoká zvířata jeko jsou třeba tygři toto chování řirozené není, jak si myslíte že je naučí proskakovat přes ohnivé kruhy, žádné zvíře, sebevíc ochočené, ani třeba váš pes, tohle neudělá. Oni ty zvířata musí neustálím výcvikem zlomit, co pak asi takové zvíře prožívá, jakou má psychyku? Tohle už nikdo nevidí, všichni vidí krásná zvířátka v cirkusech
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2009, 11:08:37 xxx.xxx.62.209
***Andea - nemyslím si že by bylo jasné pro koho tohle založené téma je určeno, ptáte se na názor, ne na názor majitetů pet mazlíků ...***
andrea se ptala:
***Ahoj, trénujete tu někdo svého papouška pomocí klikru? :o) To je dotaz teda hlavně na mazlíkáře..***
zajimalo ji, jestli nekdo clicker training praktikuje a obracela se hlavne k majitelum solo papousku (tzv. mazlikarum). neptala se: co si myslite o clicker trainingu?
to jen pro poradek :)

ad vycvik:
***Oni ty zvířata musí neustálím výcvikem zlomit, co pak asi takové zvíře prožívá, jakou má psychyku?***
vycvik pozitivni motivaci nema s lamanim psychiky nic spolecneho. btw negativni motivaci a trestem nemate v uceni ptaka (podobne treba jako kocky) vubec sanci uspet.

andrea:
ano, i u papouska uceni pozitivni motivaci vyvola stejne nadseni. znam zaka, ktery si ho vylozene vynucoval. jeho majitelka s klikrem zacala, kdyz potrebovala resit problemy se zacinajici agresivitou.

Andrea (neregistrovaný) 06.02.2009, 11:34:15 xxx.xxx.224.2
Neregistrovaná 10:40 - aby nebyla mýlka - já zatím netvrdím, že to naučit jde - jen jsem napsala co dělá můj papoušek po 14 dnech, kdy jsem ho k tomu začala nenápadně nabádat.
A kdybyste nebyl líný a alespoň zhruba pročetl odkaz který je tu výše, tak byste nemohl napsat to o tom cirkusu a přirovnání ke klikru!
*** jak si myslíte že je naučí proskakovat přes ohnivé kruhy, žádné zvíře, sebevíc ochočené, ani třeba váš pes, tohle neudělá.***opravdu netuším jak je to učí, a mě by nikdy nenapadlo nechta psa proskakovat ohněm,ale trofám si říct, že kdybych to s ním s klikrem natrénovala, tak by toho snad schopný byl - radostně ;o) (ale opravdu nejsem idiot)

Neregistrovaný 11:08
Děkuji za zastání :o)
Já jsem zatím jen v začátku a teprve učím co klikr je.... ale teda moc rychle to nejde - mám malého papouška nějak příliš rychle začíná sabotovat (moc rychle se zasytí)
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2009, 11:37:41 xxx.xxx.35.177
radostně asi těžko, to zvíře se musí psychicky zlomit aby toho bylo schopné, zvířata se ohně bojí, ale věřím že klikr by to svedl ....
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 06.02.2009, 11:51:11 xxx.xxx.88.30
Co já vím tak ohně se bojí i lidi ani normální člověk jen tak neproskočí ohněm.. hm?
A srovnávat tygry proskakující ohněm a papouška s Clickerem, mi příde trošku divný.. Pro toho papouška to je zábava aspoň co sem pochopil a určitě je lepší, když se člověk svýmu kamarádovi věnuje s clickerem, než když ho nechá ať si dělá co chce a nevšímá si ho... Nejsem mazlíkář, ale nejsem proti clickeru, aspoň se papoušek zabaví..
Andrea (neregistrovaný) 06.02.2009, 11:51:51 xxx.xxx.224.2
To ano, zvířata se ohně bojí - a taky jsem psala že nesjem idiot abych do toho psa nutila.
No nic, omlouvám se - to mi trochu ujelo - nějak jsem přemýšlela jak by se to učilo, a to radostně tam v souvislosti s ohněm vůbec být nemělo!
Andrea (neregistrovaný) 06.02.2009, 11:55:19 xxx.xxx.224.2
Marku - máte úplnou pravdu ! Zase ale na druhou stranu když před vás někdo postaví dvoumetrový mírně hořící kruh (řekněme 10cm), opravdu z toho budete mít panickou hrůzu a neproskočíte? U psa je to rozhodně jiná situace, ale za kontrolovaných podmínek s vyrovnaným psem to podle mě lze - jako různé proskakování sklem a jiné - také se to cvičí, dlouho, pomalu, postupně, a né rovnou sklo...
A dost už o psech, cirkusech a ohni. :o)
bajca
bajca (10 příspěvků) 06.02.2009, 15:13:43 xxx.xxx.21.132
tak jsem to tady pročetla a můj názor je že at si každej se svým mazlíčkem provádí co chce---myšleno jen zábava a výcvik--(ne nějaké mučení aby mě někdo nenapadl:) než to nepochopí:)))))
já vím že mě by se na to ty moji romazlenci--pes a papoušek (dokrmený alex.) pěkně .....:))) protože jak já říkám mají individuální výchovu(svojí:))))) něco zvládnou ale jen když chtěj:))))))))))
takže mnoho zdaru tak i tak:)
ejky (neregistrovaný) 08.01.2012, 12:39:51 xxx.xxx.129.246
Zdravím, podle mě je to dobrý způsob jak papouška něčemu naučit. Spoustu těchto cviku se dělá pomicí vodící tyče, ale můj papoušek jakmile tyčku uvidí začne křičet a jde vidět že se ji bojí. Nevite někdo co s tím?
anonymní (neregistrovaný) 08.01.2012, 12:49:57 xxx.xxx.117.25
Hlavně nechápu jak se diskuze z r. 2009 objevila znovu. Když už diskutující diskuzi opustili. Není o čem debatovat, že si lidi nemůžou založit své nové téma a musí se jim napovídat co je k diskuzi vhodné?
anonymní (neregistrovaný) 08.01.2012, 13:59:26 xxx.xxx.74.6
Pre Ejky. Papagáj dáva najavo, že nie je opica.
liaj
liaj (111 příspěvků) 09.01.2012, 19:05:53 xxx.xxx.121.5
pro 117. 25 (NEREGISTROVANÉHO): kdybyste si přečetl(a) pravidla fóra, zjistil(a) byste, že je mimo jiné zakázáno: "Zakládat stále se opakující témata". a ejky má dotaz k tému, které již bylo vytvořeno a ve vláknu odpověď nenašel(a).
liaj
liaj (111 příspěvků) 09.01.2012, 19:07:22 xxx.xxx.121.5
pro 74.6: vy máte osobní zkušenost s clickertrainingem? pro ejky: co myslíte tím vodítkem? :-). většinou se používá hůlka. je papoušek ochočený?
anonymní (neregistrovaný) 12.02.2013, 15:06:53 xxx.xxx.227.133
Zdravím všechny přátele klikr tréningu nejen papouchů a dovoluju si oživit tuto již dříve založenou diskusi. Po jejím přečtení mě trošku mrzí, že do ní přispívali především lidi, kteří v životě tento způsob výcviku nezkusili a diskuse se tak zvrhla nekonstruktivním směrem. Ale doba se pohnula a snad už je klikr trenérů více. Já osobně se o tento způsob tréningu momentálně pokouším se svýma dvěma pyrurama - sestrama. Koupili jsme je již jako devítiměsíční z voliéry, tahle kombinace není pro ochočení papoucha úplně nej. Ale musím říct, že pomocí klikru děláme pokroky a po 14-ti dnech začínají původně vyděšení ptáci projevovat mnohem větší odvahu, na zavolání už i přiletí na ruku (zatím né vždy, ale když jsou dobře namotivovaní, tak vcelku velmi ochotně). Cvičím je step up pomocí targetu (ukazovátka), už to ta jedna umí i bez něj. Je to krása vidět, jak se ti ptáci proměňují před očima, evidentně jim to svědčí, mají mnohem větší radost ze života a i chuť do něj. Pokud někdo taky papouška takto cvičíte, přivítám nějaké příspěvky do diskuse. A předem všem fanouškům navrhuju, abychom příspěvky případných prudičů prostě ignorovali. Jen tak je to přestane bavit - neodměníme jejich tlachy naší energií - a my si můžeme v klidu vyměňovat cenné zkušenosti. Těším se na příspěvky! Katka
biker70 (neregistrovaný) 12.02.2013, 17:38:34 xxx.xxx.48.30
Co takhle nějaké video ?? Ať víme o co jde. Biker70
anonymní (neregistrovaný) 13.02.2013, 08:56:26 xxx.xxx.104.182
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=OGb6bn73MJk Jedno z mnoha videí Michaela, kterého jsem objevila na google a který je podle mého názoru fakt moc šikovný trenér papoušků. Je to sice v angličtině, ale když to chápou papoušci, tak z toho plyne, že není těžké tomu porozumět, alespoń tomu principu. Jinak i v češtině, když si zadáš heslo klikr tréning, najdeš spoustu odkazů s popisem metody a o co jde. Např.: http://www.klikrtrenink.cz/data/teorievycviku.html Já jsem začátečník, žádné videa zatím nemám. Spíš bych se tu chtěla pobavit o konkrétních zkušenostech s lidmi, kteří klikr tréning už provozují. Protože těch informací o metodě už je dneska na internetu hodně, netřeba myslím to tady popisovat. Jinak pokud by tě to zaujalo a chtěl se o tom dozvědět více a do hloubky, moc doporučuju knihu Karen Pryor "Toho psa nestřílejte". Je to moc zajímavé čtení. K
anonymní (neregistrovaný) 13.02.2013, 09:01:27 xxx.xxx.104.182
Ještě přidávám odkaz, který byl už uveden na začátku této diskuse a týká se přímo papoušků. http://www.lerl.info/clickertraining/index.php
anonymní (neregistrovaný) 13.02.2013, 09:58:39 xxx.xxx.70.146
227.133 Milá slečinka človek ktorý má na vec iný názor ako vy je prudič ? Niektorí mazlíčkári si myslia, že iba oni to vedia s papúškom najlepšie a hlavne čo je pre neho dobré. Úplne ignorujú prirodzené potreby a pudy svojich mazlíčkov , zakladajú témy "proč múj papošek štípe " a pod. Nedajboh keď vták ochorie, tak potom sa tu objavujú prosby o pomoc a vtedy i tí prudiči /chovatelia/ sú im dobrí.
Peťula (neregistrovaný) 13.02.2013, 11:30:13 xxx.xxx.38.103
Ahoj, myslím, že neustálé srovnávání papouška se psem ať už ve vztahu k člověku nebo přístupem k výcviku je naprosto nesmyslné.
anonymní (neregistrovaný) 14.02.2013, 14:44:22 xxx.xxx.227.133
Peťulo, sice nevím, kde jste přišla k tomu, že někdo neustále srovnává papouška se psem, ale určitě máte pravdu. Papouška určitě nejde cvičit tak, jak se běžně cvičí pes (pochvala za poslušnost a trest za neposlušnost). Ale tady je třeba zdůraznit, že klikr tréning je zcela jiný způsob výcviku než jste asi u psa zvyklá. Je to natolik jiné, že to funguje nejen na psy a papouchy, ale třeba na koně (vlastní zkušenost), lední medvědy, ježky, kočky, delfíny, divoká zvířata, autistické a jinak postižené děti ale i na zcela zdravé dospělé. Mění se pouze forma, ale princip zůstává stále stejný. Baví to jak zvířata, tak i trenéra samotného. Protože se u toho vlastně trénují obě strany navzájem. Blbé je, že je to návykové. Doma nějak kvůli svých dvou nových pyrur nemám příliš pomyšlení a hlavně chuť na domácí práce. A řekla bych, že ony už na to taky přišly a byť to ještě před 2 týdny byli naprosto plaší ptáci, včera už si za mnou přiletěly samy a vyloženě se chtěly cvičit. (Akorát, jak jsou dvě, tak se předháněly v tom, která ten cvik udělá a která si vyslouží odměnu, což značně komplikuje situaci..). Je to úžasná a fascinující metoda, ale jak říkám-droga. Takže vlastně nedoporučuji nikomu. No nic, zkusila jsem tady oživit vlákno, které bylo založeno už před několika lety, protože jsem si myslela, že už se klikr tréning v naší republice trošku více rozšířil. A věřím tomu, že se tak i stalo, ale možná ne mezi chovateli papoušků nebo hledám někoho se zkušenostmi na nesprávném místě, nevadí, taky zkušenost. Hold budu muset zlomit svůj předsudek proti facebooku a zkusit to tam. Tady tu diskusi čtou asi spíše jenom chovatelé ptáků ve voliérách, nic proti nim, každý máme své hobby a ostatně jim my, mazlíkáři, vděčíme za krásně odchovaná mláďata, ať už dokrmená či nikoliv. Důležité je, že tu máme všichni zvířata rádi a chceme pro ně to nej. K

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.