Aktuálně: 4 764 inzerátů176 597 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů

Chov brojlerov

Michal (neregistrovaný) 11.02.2009, 10:37:12 xxx.xxx.96.39
Ahojte. Chcem si zalozit chov brojlerovych kureniec a kacic. Povodne som planoval ze ich budem mat vo vybehu spolocne s nosnicami ale znami mi vravel ze brojlerova hydina sa musi chovat v priestore bez vybehu aby priberala na vahe. Je naozaj nutne drzat ich zavrete v malej miestnosti kde budu len zrat a nebudu mat moznost vybehu? Je mi jasne ze ak chcem aby vazili co najviac nemozu pobehovat po vonku aby tu vahu nevysportovali. Mne nejde o rekordne vaziace kusi. Kurcata mi stacia tak do 2 Kg a Kacice do 3 Kg hmotnosti aby nabrali.
J.Marková (neregistrovaný) 11.02.2009, 14:53:27 xxx.xxx.105.3
Malý nebo žádný výběh = vysoké přírůstky na 1 kg krmiva.
Větší nebo veliký výběh a hodně pohybu = nižší přírůstky na spotřebu 1 kg krmiva.
Jde také o to, že nosnice mají mít jiné složení krmiva (méně brambor, méně ječmene, méně kukuřice) než drůbež vykrmovaná na maso. Tedy jde také o to, aby "výkrm" nežral kompletní krmnou směs pro nosnice a naopak. Když nosnice budou žrát energeticky bohatou směs pro brojlery, tak ztuční a budou čím dál méně snášet vejce. Alespoň kvůli různému krmení byste je měl oddělit. Jinak Vám vyroste drůbež " na pečínku" také na krmivu pro nosnice a ve výběhu, avšak pomaleji a dráže.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.