Aktuálně: 4 985 inzerátů174 058 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Vzkaz pro KASSSY

anonymní (neregistrovaný) 19.03.2009, 09:18:24 xxx.xxx.150.144
Dnes jsem objevila vaší suprovou líhen můžete mě dát návod jak ji vyrobit?A ještě jsem se chtěla zeptat kde sehnat slepice Kočinky nevíte to někdo?Zatím díky Dana
kasssy (neregistrovaný) 19.03.2009, 21:02:13 xxx.xxx.52.72
Zdravím. Líheň momentálně prodělává první zatěžkávací zkoušku,jestli se něco vylíhne,nebo ne. je takový experimentální výrobek,stavěný podle toho co jsem kde pochytil a co jsem uznal za vhodný podle svého rozumu. (v neděli by se mělo začít ukazovat jak jsem byl úspěšný)Základem je plastový kbelík od malířského nátěru. Tuším na 10litrů,nebo tak nějak. Stačí to tak akorát na 20vajec. Z venku je omotán mirelonem kvůli izolaci (dal jsem 3vrstvy. čím víc,tím líp) Zevnitř jsem líheń vylepil reflexní páskou(opět kvůli úniku tepla-teplo by se mělo odrážet a neunikat pryč) U dna a nad úrovní vajec jsou 4otvory kvúli větrání. Vejce jsou položena na pletivu asi 10cm ode dna. Pod pletivem je miska z vodou kvůli vlhkosti. Žárovky jsou dvě 25w zabudované ve víku na nehořlavé desce.Zvenku je na víku 2cm polystyren opět kvůli izolaci a kolem víka je vidět "sukýnka" přesahující několik cm přes okraj aby opět netěsností neunikalo teplo. A to je vlastně vše. termostat jsem sehnal z vyřazeného zařízení. je až zbytečně přesný,drží nastavenou teplotu +,- 0.1st. takže žárovky blikájí v krátkých intervalech. Ale zatím nepraskla ani jedna. pokud budete mít zájem není problém poslat fotky,nebo je vložit na diskuzi. Ale raděj až po vylíhnutí.
anonymní (neregistrovaný) 20.03.2009, 13:44:43 xxx.xxx.150.144
Až budete mít po té zatěžkávací zkoušce tak dejte určitě
vědět.Moc mě to zajímá.A ty fotky bych také ráda viděla.Držím vám palce at to dobře.A díky za odpověd´.Dana
Inuška
Inuška (2 příspěvků) 09.04.2009, 21:17:48 xxx.xxx.6.50
Taky mě to zaujalo,a taky líhnu poprvé,mám 20 let starou líheň,ale nikdy nebyla použitá,zatím to vypadá,že z toho i něco bude.Kasssymu držím palce a jestli zklame moje líheň,pak bude mít manžel co dělat,kýbl už mám... :)))
kasssy (neregistrovaný) 14.04.2009, 20:51:46 xxx.xxx.52.72
No tak výsledek je tak nějak rozpačitý. z 20 vajec 4 kuřata. Ale nemyslím,že by za to mohla líheň,spíš moje nezkušenost. Měl jsem z počátku nízkou teplotu,což prodloužilo inkubaci asi o 3-4 dny!! Ale ti co přežívají se mají docela k světu.
kasssy (neregistrovaný) 14.04.2009, 21:13:32 xxx.xxx.52.72
začínal jsem na spodní teplotě udáváné pro inkubaci. Ale ta teplota byla udávaná pro líhně s nuceným oběhem vzduchu!!! u líhní bez nucené cirkulace má být teplota vyšší. podle to ho co jsem vyčet,tak asi 39,5-41,1st!! já začínal 37,8 Až strejda který má bohaté zkušenosti mě vajíčka prohlížel a tvrdil,že mám nízkou teplotu,došlo k nápravě. nepotřeboval k tomu žádný teploměr-přiložil vajíčko na oční víčko a věděl-vajíčko nesmí být na dotek chladné,ale ani nesmí pálit. Musím uznat,že až jsem byl spokojený,byla na termostatu teplota kolem 40st. Zkrátka to má v "oku" příště budu chytřejší.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.